Filtr DPF

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
venec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.02.2006 21:02

Filtr DPF

Příspěvek od venec »

Ahoj všichni, definitivně mě odešel DPF filtr, rozsvítila se mě kontrolka výfukového potrubí a bliká kontrolka žhavení a auto vůbec netáhne( mám passat, r.v.2007, 125 kw, highline,najeto 190.000,- km ).Nechce se mi kupovat nový filtr DPF ( prý stojí 35.000,- Kč ) a tak prosím ty, kteří máte zkušenost s "vykucháním" filtru o radu na koho se můžu obrátit popř. doporučení nějakého servisu, který tohle umí provést.Díky moc.

Super TDI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.01.2009 14:31

Re: Filtr DPF

Příspěvek od Super TDI »

Ahoj, viz moje odpověď v příspěvku:AutoChip: 25.06.2010 09:52.
Já to mám a už bych do toho nešel....a dal bych tam co tam má být

Uživatelský avatar
ejne
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1520
Registrován: 14.09.2008 17:43
Bydliště: SVK ( SLC, SL )
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr DPF

Příspěvek od ejne »

venec píše:Ahoj všichni, definitivně mě odešel DPF filtr, rozsvítila se mě kontrolka výfukového potrubí a bliká kontrolka žhavení a auto vůbec netáhne( mám passat, r.v.2007, 125 kw, highline,najeto 190.000,- km ).Nechce se mi kupovat nový filtr DPF ( prý stojí 35.000,- Kč ) a tak prosím ty, kteří máte zkušenost s "vykucháním" filtru o radu na koho se můžu obrátit popř. doporučení nějakého servisu, který tohle umí provést.Díky moc.

odporucam : http://www.diesel-technology.sk/" onclick="window.open(this.href);return false; !!!!!!!!!!! velmi velka spokojnost
VW Passat 2.0 103kw Sportline = Moje presuvadlo
Najväčšou hrozbou v cestnej premávke sú autá, ktoré sú rýchlejšie než schopnosť ich vodičov myslieť

Michalj
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1244
Registrován: 14.01.2010 23:40
Bydliště: Praha

Re: Filtr DPF

Příspěvek od Michalj »

Hele , asi budu k smíchu, ale to DPF tam není pro pr**l. Proč ty saze pouštět do vzduchu ???? Vždyť buďme rádi, že se takové věci jako katalyzátory a DPF vymysleli. Prostě si kupujeme drahý káry a k tomu je adekvátní servis a náhradní díly . Zkus sehnat jinde než u VW, co třeba v německu ?
Neberte život tak vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
ejne
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1520
Registrován: 14.09.2008 17:43
Bydliště: SVK ( SLC, SL )
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr DPF

Příspěvek od ejne »

Michalj píše:Hele , asi budu k smíchu, ale to DPF tam není pro pr**l. Proč ty saze pouštět do vzduchu ???? Vždyť buďme rádi, že se takové věci jako katalyzátory a DPF vymysleli. Prostě si kupujeme drahý káry a k tomu je adekvátní servis a náhradní díly . Zkus sehnat jinde než u VW, co třeba v německu ?

mas uplnu pravdu. Inak to DPF sa da aj regenerovat neskusal si to cez VAG alebo klasicky pocas jazdy?
VW Passat 2.0 103kw Sportline = Moje presuvadlo
Najväčšou hrozbou v cestnej premávke sú autá, ktoré sú rýchlejšie než schopnosť ich vodičov myslieť

Michalj
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1244
Registrován: 14.01.2010 23:40
Bydliště: Praha

Re: Filtr DPF

Příspěvek od Michalj »

Manželka má jiný auto, jinou značku a u tý normálně kluci filtry DPF čistí a myjou, jde to a funguje to. Kdyžtak seženu návod jak na to.
Naposledy upravil(a) Michalj dne 11.07.2010 19:25, celkem upraveno 1 x.
Neberte život tak vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
cernytdi
Závodník
Závodník
Příspěvky: 596
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Uslar Nemecko

Re: Filtr DPF

Příspěvek od cernytdi »

nektere firmy ty dpf cisti ultrasalem stoji to asi 400€ a novej asi 1200€ ( vsechny ceny s praci) a je potom jak novej hodne se o tom pise skus to na Googlu a uvidis.
U tebe bude asi plnej popelnicek :D tam se neda nic regenerovat jen vycistit nebo vymenit.

Uživatelský avatar
lojzahlina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 04.07.2010 11:18
Bydliště: Hrabenov

Re: Filtr DPF

Příspěvek od lojzahlina »

Já bych řekl že filtr pevných částic není až tak potřebná věc. Ono sice auto tak nečudí, to je pravda, ale na druhou stanu čistě logicky stejně jdou z výfuku mikro částice, který nos nepřefiltruje. A když tam filtr není tak vycházejí větší částice, který nos přefiltruje. Z toho vyplývá, že je to celkem jedno jestli tam ten filtr je nebo není. Záleží na každém jak se rozhodne, když se mu objeví tahle závada. Pokud chceš do toho investovat, kup si novej DPF, jestli ne tak ho nech oddělat, motoru je to jedno.:)Nejjednodušší je ho nechat odmontovat a pak už s tím nebudeš nikdy mít problémy.

Michalj
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1244
Registrován: 14.01.2010 23:40
Bydliště: Praha

Re: Filtr DPF

Příspěvek od Michalj »

lojzahlina píše:Já bych řekl že filtr pevných částic není až tak potřebná věc. Ono sice auto tak nečudí, to je pravda, ale na druhou stanu čistě logicky stejně jdou z výfuku mikro částice, který nos nepřefiltruje. A když tam filtr není tak vycházejí větší částice, který nos přefiltruje. Z toho vyplývá, že je to celkem jedno jestli tam ten filtr je nebo není. Záleží na každém jak se rozhodne, když se mu objeví tahle závada. Pokud chceš do toho investovat, kup si novej DPF, jestli ne tak ho nech oddělat, motoru je to jedno.:)
Promiň , ale v tomto případě vůbec nemáš šajn na co tam ten filtr je a co dělá.
Neberte život tak vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
cernytdi
Závodník
Závodník
Příspěvky: 596
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Uslar Nemecko

Re: Filtr DPF

Příspěvek od cernytdi »

to jsi rekl moc pekne taky jsem si to myslel :D

Michalj
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1244
Registrován: 14.01.2010 23:40
Bydliště: Praha

Re: Filtr DPF

Příspěvek od Michalj »

Jen pro zajímavost :

http://cs.autolexicon.net/articles/dpf- ... ate-filter" onclick="window.open(this.href);return false;
Neberte život tak vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
lojzahlina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 04.07.2010 11:18
Bydliště: Hrabenov

Re: Filtr DPF

Příspěvek od lojzahlina »

To byl jenom můj názor, já jsem jen laik ne profík. Pokud tomu rozumíš honě tak máš samozřejmě pravdu. Toto mi říkal známej, že když odejde DPF tak je nejlepší ho nechat odmontovat a prý to není moc stará informace, že prý na to dělali nějaký studie nebo co. Jen předávám dál co jsem slyšel od odborníka:) Pravda může být na obou i stranách. Ne vždy to nemusí ten problém vyřešit odmontovat DPF.
Naposledy upravil(a) lojzahlina dne 11.07.2010 20:19, celkem upraveno 1 x.

Michalj
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1244
Registrován: 14.01.2010 23:40
Bydliště: Praha

Re: Filtr DPF

Příspěvek od Michalj »

Jasně , ale prosím podal si to hrozně , čte to tady spousta lidí. I to , jak říkáš - vyříznutí filtru - není jen to, že flexou urízneš a navaříš kus trubky jako se to dělalo u neřízených katalyzátorů u prvních aut s tímto, dnes musíš DPF filtr překlenout i elektronicky a když si přečteš pozorně toto forum, tak i s tímto jsou tady špatné zkušenosti , motor pak cuká atd. Nehledě na to, že pak do vzduchu opravdu vypouštíš všechny karcinogenní látky a i když už nic jiného tak nevím jestli bydlíš v městě nebo venku, ale já v městě a každý auto který nehulí a umí regulovat spaliny je jen plusem .Promiň , teď jen přidám můj názor, pokud někdo vyřeže DPF filtr nebo katalyzátor tak je to jen ignorant vůči ostatním, já myslel, že tyhle doby jsou už dávno za náma, že už je trošku v podvědomí ekologické myšlení.
Neberte život tak vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
lojzahlina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 04.07.2010 11:18
Bydliště: Hrabenov

Re: Filtr DPF

Příspěvek od lojzahlina »

Omlouvám se jestli sem způsobil nějakou psychyckou újmu, jak říkám, nejsem odborník a jen sem napsal co jsem slyšel od jiných lidí, nikdo to brát vážně tady přece nemusí. Od toho je to veřejný fórum. Já si rád přečtu názory a hlavně zkušenosti ostatních. Něco jinýho je názor a zkušenost. Však víš:) já napsal jen názor a ty zkušenost. Tzn. věřte tomu kdo to říká z vlastní zkušenosti, nebo zkušenosti druhých.

Uživatelský avatar
thoomass
Profík
Profík
Příspěvky: 909
Registrován: 25.09.2007 14:42
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr DPF

Příspěvek od thoomass »

http://www.fapoff.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“