BSR chiptuning PPC

2005 - 20..
Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
blodiac
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 27.03.2010 18:09

BSR chiptuning PPC

Příspěvek od blodiac »

http://www.bsrczech.cz/ppc/" onclick="window.open(this.href);return false;

asi to všichni znáte. Je možné chipnout tim více aut? Nemá to někdo kdo by mi to tímto chipnul za nějaký poplatek? Je to super, ale abych si to koupil na jeden chip mi to prijde moc drahe..

mám 2.0TDi r.v. 2008 ... čerpadlo-tryska 4 Motion
Volkswagen Passat Variant 2.0TDi 103kW 4Motion HIGHLINE
Volvo XC90 3.2 AWD 176kW SUMMUM Executive

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: BSR chiptuning PPC

Příspěvek od Sullaco »

A podle čeho zjistí tahle společnost stav tvého motoru? Já jenm že každý motor je naladěn trochu jinak, proto se odbržďuje a optimalizuje. Vykašli se na podobné HI-TECH společnosti a HI-TECH produkty, zajeď třeba do Chomutova a nech si to načipovat od lidí, kteří tomu rozumí.

Uživatelský avatar
jan.fort
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 252
Registrován: 27.10.2009 16:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: BSR chiptuning PPC

Příspěvek od jan.fort »

Sullaco ma svatou pravdu... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: s chomutovem mam taky moc dobry zkusenosti :P :P :P
Sullaco píše:A podle čeho zjistí tahle společnost stav tvého motoru? Já jenm že každý motor je naladěn trochu jinak, proto se odbržďuje a optimalizuje. Vykašli se na podobné HI-TECH společnosti a HI-TECH produkty, zajeď třeba do Chomutova a nech si to načipovat od lidí, kteří tomu rozumí.
Odstranění DPF a navýšení výkonu 140hp-166hp/394Nm od fi.DIESELPOWER s.r.o.

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: BSR chiptuning PPC

Příspěvek od pásovec »

Že bych si to zajel do Chomutova aspoň odbrzdit? :lol:
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
blodiac
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 27.03.2010 18:09

Re: BSR chiptuning PPC

Příspěvek od blodiac »

než abych si to nechaval dělat u nějaký český firmy tak bych tam radsi prehral SW od BSR
Volkswagen Passat Variant 2.0TDi 103kW 4Motion HIGHLINE
Volvo XC90 3.2 AWD 176kW SUMMUM Executive

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: BSR chiptuning PPC

Příspěvek od motorpower »

Tajemné krabičky, s ještě tajemnějšími názvy/powerbox, powerbooster,powerkit, magicbox/ ať už jsou od kohokoliv, jsou šit. Buď je to šidítko ala odpor, nebo pokud je to plnohodnotný převodník dat, ale tam je cena zbytečně vysoká, až 1000eur. Odbržděný sw kdekoliv, vyjde lépe. Cena cca 6-10tis. czk. Tudíž ušetřených nějakých 15tis. a výsledek lepší.
Předřadníky mají význam pouze pro některé japonské vozy které nejdou žádným jiným způsobem upravit. Např. Denso,NEC
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
blodiac
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 27.03.2010 18:09

Re: BSR chiptuning PPC

Příspěvek od blodiac »

proto bych rad nasel nekoho kdo už tohle má
Volkswagen Passat Variant 2.0TDi 103kW 4Motion HIGHLINE
Volvo XC90 3.2 AWD 176kW SUMMUM Executive

zajda82
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 475
Registrován: 19.08.2009 15:06

Re: BSR chiptuning PPC

Příspěvek od zajda82 »

logicky to nejvic hani ti co delaji chiptuning ale nedelaji powerboxy ze?

btw. tady zase tvrdi neco jineho

http://www.urtuning.cz/audi.html" onclick="window.open(this.href);return false;

no a UR tuning je dvorni upravce u Auto Jarov, btw po koupi golfa mi na ne rovnou dali kontakt s tim ze zaruka zustava, no taky nevypadaj na amatery, tak proc jim neverit hm?

a cemu ma clovek verit? vsichni tvrdite co se vam hodi do kramu tak to vidim jako nezaujatej pozorvatel ;)

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: BSR chiptuning PPC

Příspěvek od motorpower »

Je demokracie..pár let, každý může tvrdit co chce, pravda je ta , že ABCčka v dobách své největší slávy tvrdili na svých stránkách také lecos a za 25tis, ti tam nechali vše jak bylo. A jak s nimi bylo spousta lidí spokojeno. :)
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: BSR chiptuning PPC

Příspěvek od Sullaco »

blodiac píše:než abych si to nechaval dělat u nějaký český firmy tak bych tam radsi prehral SW od BSR
Nezlob se na mě, ale to co jsi napsal, tak to mluví za vše. Já osobně jsem na Chomutov a další tuším že tři firmy neslyšel nic špatného a rozhodně myslím, že nejde o "nějaké" české firmy. Ono si stačí trochu počíst na netu, poptat se po známých atd. Osobně bych to přirovnal k tomu, když jsem celou dobu dělal naše auta kosmetikou od Sonaxu. Na první pohled to bylo levný, prvotní efekt dobrej, ve finále to bylo drahý jako kráva a výdrž a celkovej efekt na h***o. (Tímto díky Pásovcovi za rozšíření obzorů :wink: ) Takže být tebou, jdu a koupím krabičku a jsem spokojenej. Je to jednoduchý jako facka.

Jen trochu ještě odbočím do jiné branže. Hodně jsem se pohyboval mezi motorkama a hodně jezdil po okruzích. Motory motorek jsou dalece více citlivější na nastavení a celkovou výdrž a když se skutečně chtěl optimalizovat výkon, tak vždy na brzdě, pomocí grafů atd. Stačilo dát laděný výfuk, svody atd a už se jelo na brzdu. Krabičky a podobné věci byly také k sehnání ale to bylo tak pro naivní rychlokvašky a příznivce Horsta Fuchse.

Takže dělej jak myslíš a omlouvám se jestli jsem to napsal trochu ostřeji. :wink:

kubas_passat
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 15.10.2009 12:01

Re: BSR chiptuning PPC

Příspěvek od kubas_passat »

No, ja to mel v aute a s klukama se znam, software je pomerne slozite a dlouze lazen ve svedsku a drahy je to proto, ze si to zvladne cipnout i debil a HLAVNE ze si to kazdej debil umi i sam vratit zpet a jet do aut. servisu.

Jiank auto jelo opravdu pekne, test sem si uzil a zase si to po mesici prehral zpatky. a neni to zadnej powerbox, je to pocitac kterej ti soft prehraje primo v RJ auta. kone co tam mam po ty praze staci... Nechci delat spojku kuli par konum.

A jde to skutecne jen na jedno VIN. Maji to osetreny.

Rozhodne bych veril Svedsky firme ktera to dela leta a HLAVNE ve spolupraci s vyrobcema aut, nez nekomu v garazi v chomutove, chebi, plzni, zlamany lhote......

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: BSR chiptuning PPC

Příspěvek od Sullaco »

zajda82 píše:logicky to nejvic hani ti co delaji chiptuning ale nedelaji powerboxy ze?

btw. tady zase tvrdi neco jineho

http://www.urtuning.cz/audi.html" onclick="window.open(this.href);return false;

no a UR tuning je dvorni upravce u Auto Jarov, btw po koupi golfa mi na ne rovnou dali kontakt s tim ze zaruka zustava, no taky nevypadaj na amatery, tak proc jim neverit hm?

a cemu ma clovek verit? vsichni tvrdite co se vam hodi do kramu tak to vidim jako nezaujatej pozorvatel ;)
Zajdo, já si nezávazně myslím, že vyladit vlastními silami a za pomocí brzdy motor, který je ve většině případů každý nastaven trochu jinak, je dalece složitější než udělat jednu UNIverzální krabičku a tu pak sériově prodávat jako na běžícím páse. Těmito krabičkami je nyní zhlcen trh, kámoš teď přijel z Volva, má ji taky, dokonce mu běží dál záruka, dal za to tuším přes 20 000,- ale sám řekl, že to o trochu líp jede a tvářil se tak nějak různě. Osobně nemám rád UNIverzální věci už jenom z principu. A díky tomu, že jsem se pohyboval ve světě motorek a okruhů vím, že na SKUTEČNOU optimalizaci a SKUTEČNÉ naledění motoru žádná UNIkrabička neexistuje.
Jinak k tomu Jarovu, na konci roku jsem tam byl s Hondou (moto) a pro zajímavost skočil do VW, kde zrovna měli infoleták od ABT. Dostal jsem solidní klíny do hlavy jak je to jejich nej nej nej úpravce, nej nej nej světový úpravce atd. Stačí jen odmontovat ŘJ a poslat ji do Germánie. Takže koukám, že asi změnili firmu :mrgreen:

Nechci se hádat ale ber to jen jako můj pohled na věc. :wink:

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: BSR chiptuning PPC

Příspěvek od Sullaco »

kubas_passat píše:No, ja to mel v aute a s klukama se znam, software je pomerne slozite a dlouze lazen ve svedsku a drahy je to proto, ze si to zvladne cipnout i debil a HLAVNE ze si to kazdej debil umi i sam vratit zpet a jet do aut. servisu.

Jiank auto jelo opravdu pekne, test sem si uzil a zase si to po mesici prehral zpatky. a neni to zadnej powerbox, je to pocitac kterej ti soft prehraje primo v RJ auta. kone co tam mam po ty praze staci... Nechci delat spojku kuli par konum.

A jde to skutecne jen na jedno VIN. Maji to osetreny.

Rozhodne bych veril Svedsky firme ktera to dela leta a HLAVNE ve spolupraci s vyrobcema aut, nez nekomu v garazi v chomutove, chebi, plzni, zlamany lhote......
A jak někdo mohl udělat sofware na motor, který může mít každý kus od kusu jinou výkonovou křivku klidně i o 20 koní a více, jinej průběh točivého momentu atd. Nechci se tady hádat, ale vím z pohledu člověka, co se jen motal kolem, co to stojí námahy a sraního kolem. Proč teda když je to tak jednoduchý nepoužívaj různé týmy jen jednu krabičku s UNI softwarem? Nerejpu, jen se solidně ptám 8O

s0ny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 292
Registrován: 06.09.2009 14:30

Re: BSR chiptuning PPC

Příspěvek od s0ny »

Jako zas nechci tady někoho urážet, ale i velcí a kvalitní úpravci tam prostě nahrajou předem připravený software. Jak už zde někde psal chiptuner, tak taky neodbržduje a jen to tam nahraje. To samé udělá i to BSR a řekl bych, že ten software může být lépe odladěný. A firem, které sice odměří před a po je hodně, ale tohle ti moc nepomůže, protože nejde přimo o ladění na brzdě. Jediné to, že víš, že ti tam aspoň neco nahrál.

Samozřejmě jde o to zvážit v jakém technickém stavu je auto a jak je o něho pečováno a pak teprve použít BSR PPC.

edit: už jsme stejně OT a svoji odpověď již dostal - "je to provázano s VIN a nejde tedy na více aut"

Michalj
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1244
Registrován: 14.01.2010 23:40
Bydliště: Praha

Re: BSR chiptuning PPC

Příspěvek od Michalj »

Krabičku si dal známý na bmw a když jel ze servisu , kde mu jí dali , tak říkal jak to jede jinak,líp. Po pár dnech byl už skeptický a jel změřit výkon, přidalo mu to přesně 7,8 PS , což prý udělá na 220PS i nový vzduch filtr . Tato krabička fungovala tedy jako placebo. Pokud úpravu tak s výsledky na brzdě a zárukou zvýšení, potom teprve platba atd.
Neberte život tak vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“