Po zamčení se rozblikají blinkry a houká klakson - vyřešeno!

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Po zamčení se rozblikají blinkry a houká klakson

Příspěvek od mirke »

No čudle už bohužel na 3C nejsou ale zkusím to až se to rozhouká jestli jdou některý dveře otevřít. Ale myslím si, že pokud je to mikrospínač, tak zámek zůstane zamčenej a pouze mikrospínač bude dávat signál že je otevřeno.

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Po zamčení se rozblikají blinkry a houká klakson

Příspěvek od mirke »

Kde bych našel prosím tu houkačku alarmu, zkusíme ještě s ní nějak polaborovat. Jiná závada se na diag prostě neukazuje, ani ten důvod spuštění alarmu se neobjeví (přitom ten svoje čísla chyb podle návodu vagu má a pokud by to bylo tím, tak by se asi ukázaly).
Dík

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Po zamčení se rozblikají blinkry a houká klakson

Příspěvek od pásovec »

u předního práveho kola. Koukni na téme lukasko144
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Po zamčení se rozblikají blinkry a houká klakson

Příspěvek od mirke »

Kouknu dík...

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Po zamčení se rozblikají blinkry a houká klakson

Příspěvek od lukasko144 »

Uprimnu sustrast, ked ju budes nahodou odvrtavat a budes chciet spat podla navody z Etky..
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Uživatelský avatar
ejne
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1520
Registrován: 14.09.2008 17:43
Bydliště: SVK ( SLC, SL )
Kontaktovat uživatele:

Re: Po zamčení se rozblikají blinkry a houká klakson

Příspěvek od ejne »

nooo prepajkovat mikrospinace. je to najmenej co treba porobit. spravit si to vies aj sam ale musi rozobrat dvere. mikrospinac ti nevyhodi diagnostyka ale som zvedavy ako servis zistil ze mikrospinac je ok . pri zamknuti sa musi zopnut zaalarmovaci obvod a ten sa asi skratne a vyvola poplach takze nieco s uzavretim obvodu bude. robilo sa nieco s zamkami alebo nejaky zasah do elektriky?
VW Passat 2.0 103kw Sportline = Moje presuvadlo
Najväčšou hrozbou v cestnej premávke sú autá, ktoré sú rýchlejšie než schopnosť ich vodičov myslieť

Uživatelský avatar
tomxxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 26.06.2008 16:33
Bydliště: Stochov

Re: Po zamčení se rozblikají blinkry a houká klakson

Příspěvek od tomxxx »

ahoj, mě to dělalo na golfu to samý, několikrát za večer mi houkalo auto, taky jsem nevěděl co se děje, ale zjistil jsem že když otevřu kufr tak mi v kufru nesvítí světýlko. nějak jsem se v tom začal hrabat a zjistil jsem že je tam takovej chytrej spínač na zámku kterej měl na tom jezdcii zkododovaný kontakty. stačilo aby fouknul třeba vítr, auto se lehce hnulo a a spínač přestal přenášet signál a auto si myslelo že se otevřeli dveře kufru. tudíž začalo houkat. koupil jsem za pár set na vrakáči jinej a mám klid.

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Po zamčení se rozblikají blinkry a houká klakson

Příspěvek od mirke »

To lukasko144: no chci se spíš jen podívat zatím na kontakty zda jsou ok, když to tam občas hodí tu chybu žádný signál houkačky, než že bych jí chtěl měnit.
To ejne: se zámkama ani s elektrikou jsem já nic nedělal, ale auto mám měsíc takže nevím jak v Německu jestli něco nedělali...
k těm mikrospínačům - ty jsou součástí zámku přímo? jde ten zámek demontovat abych se k tomu dostal? co jsem ted měl možnost vidět zámek u fabie 2005, tak je to snejtovaný a moc se to demontovat nedá. Servis to vyhodnotil, že jsou ok na zákaldě toho že diag nic neukázala (blbost já vím).
To tomxxx: díky za tip zkusím na to mrknout...tzn. je třeba demontovat ten zámek a jezdec je někde uvnitř? neměl by třeba někdo detailní nákres zámku?

Uživatelský avatar
ejne
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1520
Registrován: 14.09.2008 17:43
Bydliště: SVK ( SLC, SL )
Kontaktovat uživatele:

Re: Po zamčení se rozblikají blinkry a houká klakson

Příspěvek od ejne »

zamky sa daju krasne demontovat a zmontovat. zamky som uz robil niekolkokrat a ci uz FABIA alebo B5,5 alebo B5 passat. ked sa ides zamerat na kontakty a budes to mat rozhodene tak by bolo vhodne uz rovno aj tie zamky rozobrat a precinovat mikrospinace. nech to nerozoberas na 5 krat ( ovsem ak to su mikrospinace )

tu mas par FOTO ako to vyzera ked mas studeny spoj ktory ti moze zblbnut cely alarm alebo aj zamky su to foto z B5,5 .

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
VW Passat 2.0 103kw Sportline = Moje presuvadlo
Najväčšou hrozbou v cestnej premávke sú autá, ktoré sú rýchlejšie než schopnosť ich vodičov myslieť

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Po zamčení se rozblikají blinkry a houká klakson

Příspěvek od mirke »

To ejne: díky za vyčerpávající info.
Ohledně houkačky jsem po projití vlákna lukasko144 pochopil, že ke kontaktům se nedostanu vzhledem k bezpečnostnímu zadeklování :-(

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Po zamčení se rozblikají blinkry a houká klakson

Příspěvek od lukasko144 »

mirke píše:To ejne: díky za vyčerpávající info.
Ohledně houkačky jsem po projití vlákna lukasko144 pochopil, že ke kontaktům se nedostanu vzhledem k bezpečnostnímu zadeklování :-(
Podla mna maju chalani pravdu s tymi mikrospinacmi a v kontaktoch k sirene to nebude. Ak by si to tam ale silou mocou chcel ist checknut, tak v tom plechovom drziaku sireny je otvor na vycvaknutie trojpinoveho stekra, takze by si mohol aspon skontrolovat tie kabliky v nom. Su tam tzv. silka (gumicky), ktore zabranuju prieniku vody na kontakty.
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Po zamčení se rozblikají blinkry a houká klakson

Příspěvek od mirke »

Sirena asi opravdu bude kaput, páč nyní asi 4x za sebou auto jen blikalo a nehoukalo. Ale jen si nemyslím, že by sirena měla nějakou zpětnou vazbu, že by system vyhodnotil, že nemá žádný signál od sireny, tak by spustil alarm. To asi ne.
Takže zkusím ty zámky, ale trochu se bojím, že je rozeberu a už nesložím :-( Ty pružinky a ozubený kolečka mě trochu děsej. Ty plechy ve dveřích se stahovačkou jsou nejtovaný nebo na šroubkách?

Uživatelský avatar
global
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zilina

Re: Po zamčení se rozblikají blinkry a houká klakson

Příspěvek od global »

sirena to može tiež robiť. ked nema kontakt može puštat alarm. ak by si robil tie zamky, určite všetky kontakty preletuj
http://www.x-dent.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Po zamčení se rozblikají blinkry a houká klakson

Příspěvek od mirke »

Tak pár poznatků z dnešního pozorování. Mikrospínač, pokud rozumím dobře jeho funkci mimo jiné zajištuje, že se rozsvítí osvětlení v autě pokud se otevřou dveře a na maxidotu se zobrazí obrázek auta s dveřmi, které jsou otevřené. Pokud by se ten alarm spouštěl z důvodu, že si některý mikrospínač myslí, že jsou dveře otevřené, rozsvítilo by se i osvětlení uvnitř auta a objevily by se otevřené dveře na maxidotu v momentě kdy se ten alarm spustí??? Nebo to takto nezafunguje, když je auto zamčené??? Protože ani k jednomu v mém případě v momentě spustění alarmu nedojde.
Dále jsem sledoval červenou diodu co je v řidičových dveřích. Když se zamkne, tak standartně mi to funguje tak, že asi 15 vteřin svítí a pak začne blikat. Pokud to proběhne takto, tak se alarm nespustí. Ovšem koukal jsem že někdy když zamknu, tak jen několikrát zabliká rychle a pak se spustí ten alarm. Může to něco naznačovat nebo znamenat???
Jinak dneska většinou při spuštění alarmu, dvakrát až třikrát houkla siréna a pak už jen blikání blinkrů dokud jsem dálkou neodemkl a nezamkl.
Zítra uvidím zda nějak poradí přímo importer a asi začnu výměnou té sirény.

Uživatelský avatar
global
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zilina

Re: Po zamčení se rozblikají blinkry a houká klakson

Příspěvek od global »

ne, svetielko sa pri chybe mikrospinaca vobec rozvietit nemusi. Tych mikrospinacov je napr u sofera ca 4. Nedavno nam presne toto pomohlo u Tourana -skoro identicka chyba. puštal sa alrm, ale občas nezamklo dvere splujazdca. Po preletovani vsjo ok. viditelne poškodený nebol ani jeden spoj.

ale samo može to byt aj nieco uplne ine
http://www.x-dent.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“