Poradte jaky motor noveho 3C

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
ryden
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 18.05.2009 19:46
Bydliště: Ostrá ... dědina

Poradte jaky motor noveho 3C

Příspěvek od ryden »

Ahoj klubaci, nadesel cas abych uvazoval nad omlazenim stada. Nicmene zustavam u 3C Variant (CC by se libil, ale rodina, velky pes.. nejak neprosel vyberem :) ). Ted mam 103kW BMP, 4M, manual, r.v. 2007, Comfo + dovybava.
A uvazuji o 4M (podminka), Executive vybava (moc libi), r.v. 2010 (zaruka 3 roky) a mam dilema - 103, nebo 125 kW? Manual nebo DSG? Jaky typ motoru?
Jezdim 60% dalnice, 25% mesto, 15% okresky. Z dalnic tak 20 tis rocne po nemeckych. Rocne najezd celkem 50 tis km.

Diky za nazory a pomoc. Jakmile bude doma, nafotim a postnu.

r.

Uživatelský avatar
mrmaryII
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1262
Registrován: 24.03.2009 13:07
Bydliště: Kosice, SVK

Re: Poradte jaky motor noveho 3C

Příspěvek od mrmaryII »

S touto otazkou tu uz tema je a rad asi milion, skus si to pozriet, urcite tam najdes odpoved.
When you play with fire, there is a 50/50 chance something will go wrong, and nine times out of ten it does.

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Poradte jaky motor noveho 3C

Příspěvek od pásovec »

Za me jednoznacne 125kw. Vubec o 103 neuvazuj, slabota. Otazka je,jestli vyrabej 125 v kombinaci s 4M a manualem,protoze to je moje druhe doporuceni. Ve meste toho moc nenajezdis a radsi usetrene penize vraz do vybavy, sound system,zadni roletky, dcc, bufik, sibr acc.... :mrgreen:
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: Poradte jaky motor noveho 3C

Příspěvek od Sullaco »

JJ je fakt že ty CR nejedou. Docela jsem čuměl když mi pán se Supem 125 kw nenatrhnul pr**l a že se snažil... :D

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Poradte jaky motor noveho 3C

Příspěvek od pásovec »

Mozna kdyby jsi tehdy nepodradil a nechal tam kvalt,tak si ho mozna rozdrtil driv nez ve 230 po hodinovym souboji :)
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: Poradte jaky motor noveho 3C

Příspěvek od Sullaco »

njn chybama se člověk učí... Ale na to jak si se slepicí dovoloval tak byl pak schlíplej. :mrgreen:

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Poradte jaky motor noveho 3C

Příspěvek od pásovec »

Ja jsem tuhle valil po Nemecku a vidim v zrcatkach kolegu,tak okamzite ohnu, vidim, ze ma cerveny icko, tak rikam, zkusime to. Sice jsem byl az po strechu a predni sklo napakovanej vecma,ale dal jsem podlahu a cekal jsem,ze mi ukaze takovy zada,az to nebude hezky. A co se nestalo, do cca 170 jsem moh cist jeho spz. Sice jsem nepoznal,jestli to byl PD nebo CR, ale vypada to spis na CR,protoze PD by me asi spraskalo jak 1.2 tdi :) Co z toho plyne? Cr nejedou, takze minimum na rozumny svezeni je 125kw a pockat na biturbo foukacku :mad3: Jo a ted jen tak pod caru, kdyby jste fungovali, tak na nejakym poradnym srazu by se udelalo dynamicky mereni vsech motoru, ale serete na to kluci.... samozrejme az na par skalnich.
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

ryden
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 18.05.2009 19:46
Bydliště: Ostrá ... dědina

Re: Poradte jaky motor noveho 3C

Příspěvek od ryden »

No to jste me nepotesilli ze CR nejedou... Kazdopadne 125kW, 4M je pouze s DSG - coz mi ale zase tolik nevadi...
2 Pasovec: no ja chci vybrat neco ze skladovych nebo predvadecek... zase nemam budget neomezenej..., takze musim najit rozumny kompromis i podle toho co se se dodelat na aute da a co ne... No klimatizovane sedacky myslim zrovna ne :D :D

Michalj
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1244
Registrován: 14.01.2010 23:40
Bydliště: Praha

Re: Poradte jaky motor noveho 3C

Příspěvek od Michalj »

Mám 125kW CR a jede jak z praku, chlapi co když to, že vás 125kW neudělá je o tom, že ten co řídí má mozek a nechce vás udělat , nechce riskovat, nechce točit motor atd???? Je to lidský faktor, motor má síly dost. Kdo myslí, že ne, může vzít svoji 103kW a můžem okusit v Mostě na okruhu.
Neberte život tak vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

zajda82
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 475
Registrován: 19.08.2009 15:06

Re: Poradte jaky motor noveho 3C

Příspěvek od zajda82 »

hosi ja se musim zastat CR, jestli ma PD vice koni nez CR tak to chapu, ale pak to neni rozdilem PD/CR ale tim ze ma proste vice koni

predpokladejme ze dva motory maji stejny vykon, pak nevidim zadny duvod proc by PD melo jet vice (krome toho ze vsichni ty motory mame :))

takze muj zaver je ten (mam taky PD) ze to na co jsou PDckari tak hrdi je turboefekt v urcitych otackach, ktery CR postrada

postrada ho logicky, protoze zamerem bylo ho odstranit a zlepsit prubeh motoru a rozsah otacek ktere jsou vyuzitelne (to zni jako dobra vec)

mozna jsem vedle jak ta jedle ale me to takhle dava smysl :)

Uživatelský avatar
sphinxx
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1518
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slavkov u Opavy

Re: Poradte jaky motor noveho 3C

Příspěvek od sphinxx »

Zdravíčko.. Trošku Ti to usnadním..

125kW a 4motion a manuál se nedělá. A mohu Tě ujistit, že už ani DSG si neobjednáš. Skončila výroba. Takže jen to co najdeš skladem, nebo si počkáš na nového Passata.

A teď babo raď. :wink:
:zzz:

Uživatelský avatar
Ondra4x4
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 442
Registrován: 22.04.2010 17:03
Bydliště: Plzeň-Klatovy

Re: Poradte jaky motor noveho 3C

Příspěvek od Ondra4x4 »

Tak kdyby záleželo na mě,ja bych si počkal na nového. :mrgreen:
Passat 3AA variant 2.0TDI DSG CFFB
Passat 3C 1.9TDI BXE

Michalj
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1244
Registrován: 14.01.2010 23:40
Bydliště: Praha

Re: Poradte jaky motor noveho 3C

Příspěvek od Michalj »

Tak to je slovo do pranice. Buď počkat na novinku a počítat se všemi neduhy , které někdy novinky přinášejí a hlavně čekat na něco co není cenově popsané a nebo koupit hotovku ve skladě za dnes příznivé finance, ale nemoct si nadiktovat výbavu - kompromis s již vyrobeným kusem ..... nooo měl sem před dvěma lety to same s ochcávkou, starých bylo mraky a facelift ještě nebyl a nešel objednat . Nakonec sem koupil skladovku a po roce šel do pašíka. No ale když počkáš na nový model, tak bude už 7st.DSG . Jestli budeš čekat tak mám pocit , že nejdřív jdou vždy sedany a pak variant a pak ještě čekačka na auto ............ fuj to je situace :mrgreen:
Neberte život tak vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
jaroušek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 344
Registrován: 07.01.2009 11:50
Bydliště: Bruntál

Re: Poradte jaky motor noveho 3C

Příspěvek od jaroušek »

zajda82 píše:hosi ja se musim zastat CR, jestli ma PD vice koni nez CR tak to chapu, ale pak to neni rozdilem PD/CR ale tim ze ma proste vice koni

predpokladejme ze dva motory maji stejny vykon, pak nevidim zadny duvod proc by PD melo jet vice (krome toho ze vsichni ty motory mame :))

takze muj zaver je ten (mam taky PD) ze to na co jsou PDckari tak hrdi je turboefekt v urcitych otackach, ktery CR postrada

postrada ho logicky, protoze zamerem bylo ho odstranit a zlepsit prubeh motoru a rozsah otacek ktere jsou vyuzitelne (to zni jako dobra vec)

mozna jsem vedle jak ta jedle ale me to takhle dava smysl :)
jsem si poslední dobou všiml, že si každý myslí, že turboefekt je to "zatlačení do sedaček" ale já se domnívám, že turboefekt je nežádoucí jev, který vzniká než se nafoukne turbo.(tzv. turbodíra)Je to ta doba, kdy to nejede a najednou to vystřelí.......tak jsem se to tedy vždy učil a pak všude čtu, jak turboefekt tlačí.pokud se mýlím, roztrhám list ze školy :)

Uživatelský avatar
octaman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 28.01.2009 10:24
Bydliště: od Mikulova

Re: Poradte jaky motor noveho 3C

Příspěvek od octaman »

Nic netrhej, je to skutečně tak, turboefekt je přesně to co popisuješ a je to jev nežádoucí a proto se ho sanží všichni výrobci pokud možno eliminovat. A v našem koncernu jsou toho krásným příkladem nízkoobjemové benzíny přeplňované dvěma turby, přesněji řečeno mechanicky poháněným kompresorem (tlačí od nízkých otáček) a klasickým turbem (zabírá až od středních otáček).

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“