vymena zhavicich svicek u 3C

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
txw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 14.02.2010 20:57

vymena zhavicich svicek u 3C

Příspěvek od txw »

Ahoj Vsem,

predem se kdyztak omlouvam, pokud se to tu uz nekde probiralo,ale nenasel jsem to,

chtel bych si vymenit zhavici svicky u passata 3 C 2.0 TDI 103KW z r. 2005 ,


Hlavni dotaz, kde jsou a jak se k nim dostanu ? sundal jsem zatim horni kryt - plast z motoru.

je potreba si na neco dat pozor, a mit na to nejaky specialni naradi ?


jeste budu menit naftovej filtr, je neco, s cim tam muze byt problem ?, na co si dat pozor ?

mam podezreni na horsi naftu, a rad bych zbylych cca 10 litru odcerpal, nemate nekdo zkusenost ,co je nejschudnejsi ?


a jeste dotaz, budu menit plast - kryt v levym prednim blatniku, a plastovy kryt na leve strane co je pod ridicem az ke spolujezdci za nim,

muze tam byt s necim problem ? videl jsem TORX hvezdicky srouby,to je v poho. mam se obavat nejakych problemu pri demontazi, hlavne v tom blatniku ?

predem moc diky za pomoc ,

TXW

baxxter222
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1287
Registrován: 07.05.2010 18:17
Bydliště: ruzomberok,SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena zhavicich svicek u 3C

Příspěvek od baxxter222 »

hmmm strasne vela otazok.ja len ohladom palivoveho filtra.uplne jednoduche odmontuj len tie srobky z vrchu nic viac oddel ten vrchny diel a potom len vytiahnes filter a vymenis.nic zlozite.aj pre laika.ostatok sa musia vyjadrit iny majstri.caf
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=102&t=17250" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
klasek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kaňk
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena zhavicich svicek u 3C

Příspěvek od klasek »

Hlavni dotaz, kde jsou a jak se k nim dostanu ? sundal jsem zatim horni kryt - plast z motoru.
je potreba si na neco dat pozor, a mit na to nejaky specialni naradi ?

* záleží jestli máš jedno/dvou vačku...kod motoru by byl nejlepší.
- u jednovačky jsou přístupné z boku hlavy nebo čela(záleží jak se na motor díváš) po sejmutí horního deklu motoru
- u dvouvačky jsou pod ventilovým víkem ( nutná demontáž víka ventilů + výměna těsnění)
- potřebuješ k tomu dlouhý 10´oříšek třeba na malou golu u dvouvačky ještě 30´torx na ventilové víko


jeste budu menit naftovej filtr, je neco, s cim tam muze byt problem ?, na co si dat pozor ?
mam podezreni na horsi naftu, a rad bych zbylych cca 10 litru odcerpal, nemate nekdo zkusenost ,co je nejschudnejsi ?

* palivových filtrů pro tyhle motory jsou 3druhy(papírové vložky),takže pozor
- před montáží víčka filtru zpět,nejlépe namazat vazelínkou gumičku,aby se neskřípla. Po výměně projet a znova zkontrolovat,jestli z filtru neutíká nafta. Nato pozor,pak jsou z toho starosti,pokud se nafta dostane až do rozvodů,odsere to řemen v horším případě celej motor.


a jeste dotaz, budu menit plast - kryt v levym prednim blatniku, a plastovy kryt na leve strane co je pod ridicem az ke spolujezdci za nim,
muze tam byt s necim problem ? videl jsem TORX hvezdicky srouby,to je v poho. mam se obavat nejakych problemu pri demontazi, hlavne v tom blatniku ?


* vpohodě,bez problemu

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: vymena zhavicich svicek u 3C

Příspěvek od mirke »

To klasek: Jak se dá zkontrolovat, zda z filtru neutíká nafta??? Teď jsem taky měnil komplet filtry a měl jsem trochu problém se zavzdušněním palivové soustavy. A ještě dotaz, jak by se mohla nafta dostat k rozvodům???

baxxter222
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1287
Registrován: 07.05.2010 18:17
Bydliště: ruzomberok,SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena zhavicich svicek u 3C

Příspěvek od baxxter222 »

no ak tecie nafta tak jedine zhora tam kde je tesnenie.a preto ak kvape tak rovno na rozvody lebo su pod filtrom.
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=102&t=17250" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
klasek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kaňk
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena zhavicich svicek u 3C

Příspěvek od klasek »

Filtr musíš osušit a odmasti,aby byl pěkně čistý. Pak to projedeš a uvidíš,jestli z pod víčka utíká nafta nebo ne,je to hned vidět,jak se tam dělají mastné potůčky.

Do rozvodů se nafta dostane přez řemen altrenátoru. Z filtru to teče na řemen a pak do rozvodů,veškeré hadice,se kterými to přijde do styku jsou na vyhození. Nabobtná to,i řemen se dokáže pěkně zvětčit.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“