Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
lawyer
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 08.01.2012 22:40

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od lawyer »

Konecne se mi to povedlo odstranit.... tuk,tuk,tuk :-D byl asi povolenej sroubek a tim se mi svetlo hnulo a delalo to ze se driv natacel nez mel...... instinkt pro nastaveni svetla a bylo to :-)

Jinak fotka pekna...dobre viditelne
VW Passat 3C variant 2.0 FSI Turbo BWA 147 KW highline 2006

sf777
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 10.09.2009 08:22
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od sf777 »

lawyer píše:Jinak fotka pekna...dobre viditelne
...som rad ze pomohla...
Passat B8, 140kw, 6/2018, 2.0 TDI, DFHA, DSG 7°, 4Motion

passat 2,0 tdi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 02.11.2010 12:00

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od passat 2,0 tdi »

lawyer mne to robi presne tak ako tebe. myslis si ze to zvladne rozobrat a pozriet sa na ten srobik? alebo to radsej nechat na mechanika?

sf777
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 10.09.2009 08:22
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od sf777 »

passat 2,0 tdi píše:lawyer mne to robi presne tak ako tebe. myslis si ze to zvladne rozobrat a pozriet sa na ten srobik? alebo to radsej nechat na mechanika?
... ked si aspon trocha sikovny a nenas obidve ruky lave tak to v pohode zvladnes ... :)
Passat B8, 140kw, 6/2018, 2.0 TDI, DFHA, DSG 7°, 4Motion

lawyer
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 08.01.2012 22:40

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od lawyer »

passat 2,0 tdi píše:lawyer mne to robi presne tak ako tebe. myslis si ze to zvladne rozobrat a pozriet sa na ten srobik? alebo to radsej nechat na mechanika?

urcite to zvladnes neni to nic sloziteho..jen to spravne nastavit ten ovalek,resp. xenon, a sroubek utahnout a je to v hotove.....
VW Passat 3C variant 2.0 FSI Turbo BWA 147 KW highline 2006

Uživatelský avatar
KAja
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od KAja »

Tak mě tento problém (hláška) potkal taky :( Auto jsem měl včera na STK a od té doby se xenony nehnou nahoru, dolů ani do stran, ale vše svítí. Zítra ráno jedu zpět na STK a říct jim at to dají do původního stavu. Nevim co tam s tim dělali ale před STK to fungovalo :evil:

Freemanracing
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.03.2012 18:42

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od Freemanracing »

Mám ten samý problém poslední dobou se mi "občas" rozsvítí automatické jízdní světla stav nefunkční...Světla jsem rozebral a šroubky zkusil dotáhnout pořádně, všechno smontoval a ted jen co nastartuji hned to na mě vyhodí hlášku a při nastartování se světla nastaví jen nahoru a dolu ale vůbec ne do stran :/
...... Děkuji za rady :)
2 závad nalezeno.
02629 - snimac polohy otocneho cepu; vlevo
014 - defekt - Kontrolka závad ZAP
info o závadě:
Stav závad: 11101110
Priorita závad: 3
Frekvence závad: 71
Počítadlo resetů: 26
Indikace času: 0

02233 - napajeci vystupni stupen leveho svetlometu (J667)
002 - dolni hranice prekrocena - Sporadická - Kontrolka závad ZAP
info o závadě:
Stav závad: 10100010
Priorita závad: 4
Frekvence závad: 1
Počítadlo resetů: 26
Kilometry: 202745 km
Indikace času: 0
Datum: 2012.09.27
Čas: 14:56:58

Bokombo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 28.06.2009 15:35
Bydliště: Otrokovice

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od Bokombo »

Díky všem za popis odstranění této závady. Už jsme měl chmury nad výměnou celých světel a po přitažení šroubku závada odstraněna (náhodná indikace závady aut. světel). Sám jsem si netroufl čumák kuchat, ale v servisu, kam auto vozím to dle návodu udělali a vše je OK a závada se už neobjevila (ujeto 3000 km). :-D

ALEX-TDI
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 259
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rychvwald
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od ALEX-TDI »

Taky mi hlásil Pašík chybu "Automatická jízdní světla nefunkční". Včera jsem se rozhodl, že to opravím a při jednom vyměním výbojky. Řeknu Vám, že bez toho, aniž bych měl auto na zvedáku to už odmítám kdykoliv dělat znovu :mrgreen:

Nedovedu pochopit, proč inženýři ve VW vymysleli takový nesmysl a kvůli světla se musí rozkuchat celý předek vozu...

No ale to je ale na jinou diskuzi, takže zpět k věci. Ten šroubek se opravdu choval, jako by byl dotažený na maximum, ovšem, když jsem uchopil do ještě nainstalovanou výbojku tak se s ní dalo pohybovat v tom uložení doleva i doprava. Proto jsem šroubek povolil, dal jsem pod něj "pérovku" a zpět dotáhl. Poté se již výbojka v držáku nehýbe...

Po opětovném složení světel a předku vozidla, je "snad" chyba odstraněna, zatím mi auto nic nehlásilo...

sf777
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 10.09.2009 08:22
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od sf777 »

Tak neh ti to sluzi dalej bezchybne. Taka prkotina a zozerie cloveku kopu zo zivota :-) . Aj ja som sa s niecim podobnym uz stretol. Ale ja som mal v "prisvetlovacich" svetlach viac watove ziarovky a ta ista hlaska ako tebe. Kym som na to prisiel .......... uff
Caf caf
Passat B8, 140kw, 6/2018, 2.0 TDI, DFHA, DSG 7°, 4Motion

dubacikzh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 30.11.2010 13:00

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od dubacikzh »

chlapci ja uz si neviem rady..dnes som mal dve svetla rozobrate na dvoch passatoch a nespojazdnili sme ani jedno..skusali sme aj RJ vymenit aj capik je zatiahnuty aj magnet je ok vsetko je v pohode a nejde to...skusal som aj zakladne nastavenia nepomaha nic..svetlo sa natoci a bud ostane vlavo alebo vpravo ako kedy proste nereaguje..nevieme si uz rady..neviete poradit?

02628 - snimac polohy otocneho cepu; vpravo

orang3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 22.09.2013 11:04

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od orang3 »

Zdravim,

u auta jsem měl podobný problém jako zde zmiňováno - hláška "automatická jízdní světla nefunkční", což se projevovalo tak že hned po nastartování že se světla pohla doprava - doleva, nahoru - dolu, ale pak už zůstala sklopená dole, takže to svítilo tak na 3 metry před auto.. Někdy se srovnali, a hláška vyskočila až během jízdy, takže nefungovalo natáčení do stran. Co se týká přisvětlování do stran halogenem H7, a obecně zapnutí xenonů to všechno fungovalo normálně i po hlášce. Po pročtení fóra jsem se rozhodnul sundat předek, dostat se ke světlům a podívat se dovnitř zda není povolený šroubek či něco jiného - a hle, v pravém světle byl šroubek opravdu povolený, ikdyž šroubovákem nešel dotáhnout, a skoro ani povolit.. Po tom co jsem ho vyndal, jsem zjistil že je zřejmě moc dlouhý, ale po zkrácení šroubku to stále nešlo, dokonce se mi stalo že jsem ho utáhl co šlo, pak jsem zkoušel zda drží a po chvilce jsem zjistil že snad přeskočil o závit a je zase povolený.. Takže jsem po delším úsilí projel závit nanovo závitníkem, a dotáhl pořádně, teď už drží.. Zřejmě tam udělali kluci z VW nějakou chybu..
Další věc, na co jsem se ještě koukal, je čidlo zatížení přidělané na zadní nápravě (skoro až ve prostřed, ale blíže u levého kola). Zjistil jsem že ramena k čidlu jsou úplně zrezlá takže po čtvrthodince strávené pod autem co se mi podařilo je konečně vyndat promazal, a vyndal i čidlo, to ale vypadalo v pořádku, čisté, takže jsem vrátil zpět. Po nandání světel zpět vše zatím funguje, ale je třeba říct že světla už jsem měl jednou dole (bez dotažení šroubku), a hláška asi po měsíci znova naskočila.. Tak uvidíme, zda to teď vydrží.

Protože jsem tady v tématu nenašel žádná pořádná foto, a nedovedl jsem si vůbec představit kde mám šroubek hledat, přidávám pár foto s popisem.
Jinak sundání nárazníku určitě není práce na 5 minut, doporučuju se do toho pouštět jen zkušenějsím kutilům, navíc s dobrou výbavou nářadí, je to fakt voser.. Zaprvé je tam asi milion šroubků, které jsou na hvězdičku, většina z nich samozřejmně pod autem, a pak jsou tam i dvě matky schované asi až 20cm za podběhy, ke kterejm se dá neskutečně blbě dostat. Bez zvedáku a sundaných předních kol je to peklo.. No a nandání zpět je ještě horší :-)

Tady pár fotek ohledně světel pro ostatní co taky tápaj co maj vlastně rozebírat..

http://imageshack.us/photo/my-images/209/ui1t.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://imageshack.us/photo/my-images/202/5z0t.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://imageshack.us/photo/my-images/543/zo0v.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://imageshack.us/photo/my-images/841/of3w.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Přílohy
Řídící jednotky
Řídící jednotky
Motorky
Motorky
Šroubek k dotažení
Šroubek k dotažení

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od CoolXman »

dobra prace, uzitecna pro forum
na ty fotce s jednotkama mas prehozeny popis
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

orang3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 22.09.2013 11:04

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od orang3 »

Díky. Myslím, že by to mělo být správně - od té spodní vede jen jeden tlustý kabel do xenonu obalený ocelovou bužírkou, takže to je měnič napětí pro xenony. Co se týká nálepky se žlutým bleskem, podobná ikona je v menším i na spodní jednotce..

macko25
Profík
Profík
Příspěvky: 996
Registrován: 26.11.2010 23:49
Bydliště: Kosice

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od macko25 »

Sundani naraznika nemuze trvat tolik...
Max 15 minut a bez sundavani kol... Delal jsem to nekolik krat a bez problemu...
Jinak hezky navod ...

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“