Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
ejne
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1520
Registrován: 14.09.2008 17:43
Bydliště: SVK ( SLC, SL )
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od ejne »

noo daj foto zozadu podla toho vidis ci novsi alebo starsi ak ma RJ zozadu a jednu zospodu je to starsi ak je jedn aRJ nakolmo do svetla a druha zospodu je to novsi :)
VW Passat 2.0 103kw Sportline = Moje presuvadlo
Najväčšou hrozbou v cestnej premávke sú autá, ktoré sú rýchlejšie než schopnosť ich vodičov myslieť

And1.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 30.12.2009 20:35

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od And1.cz »

jo takze chapu to dobre aby zmizela hlaska aut.svetla nefunkcni tak staci zkontrolovat zarovky??

Uživatelský avatar
romanx
Profík
Profík
Příspěvky: 963
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od romanx »

ne ........hlavně ten šroubek od lanka ve světle ....takže světla ven ............automatická světla nefunkční znamená že ti nejde natáčení čočky ............to že ti to svítí červeně je druhá závada .....vysvícená výbojka ......... :evil:

sf777
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 10.09.2009 08:22
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od sf777 »

romanx píše:ne ........hlavně ten šroubek od lanka ve světle ....takže světla ven ............automatická světla nefunkční znamená že ti nejde natáčení čočky ............to že ti to svítí červeně je druhá závada .....vysvícená výbojka ......... :evil:
No napríklad mne pri tejto hláške natáčanie svetiel išlo na 100% len mi nešlo prisvetlenie do strany. Takže môj problém vyriešila výmena 100WH7 za 55WH7. To je moja osobná skúsenosť.
Passat B8, 140kw, 6/2018, 2.0 TDI, DFHA, DSG 7°, 4Motion

Uživatelský avatar
romanx
Profík
Profík
Příspěvky: 963
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od romanx »

Tak víš co ta jednotka asi nepředpokládá že jí přetížíš žárovkou 100W :lol: pak neví co s tím tak nějakou hlášku vyhodí :-))))))))

sf777
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 10.09.2009 08:22
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od sf777 »

romanx píše:Tak víš co ta jednotka asi nepředpokládá že jí přetížíš žárovkou 100W :lol: pak neví co s tím tak nějakou hlášku vyhodí :-))))))))
Ešte ze to dopadlo tak a nic nezhorelo :D . Najlebsie na tom je ze ja som tam tu ziarovku nedaval asi v servise alebo co ja viem, mozno predosly majitel. Ale uz je vsetko v pohode :yahoo: .
Passat B8, 140kw, 6/2018, 2.0 TDI, DFHA, DSG 7°, 4Motion

Sammy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 07.10.2011 12:31

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od Sammy »

čaute, ja mám tiež tento problém akurát dnes som sa chystal, že kúpim ten pičus motorček, ten snímač otočného čapu ... ale normálne som happy, že som si toto tu prečítal 8) dobre by bolo keby mi tu niekto napísal, či musím na zdvihák s autom, aby som odstrojil predný nárazník ...

ďakujem

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od mirke »

Potřeboval bych prosím poradit, zda mám taky zkoušet dotáhnout šroubek při následujícím problému. Píše mi natáčení světla nefunkční, bliká kontrolka světla na palubce. Ale nesvítí mi pravej xenon a přisvěcování do strany nejde ani napravo ani nalevo (levej xenon svítí normálně)??? Mám teda samozřejmě bixenony s natáčením a přisvěcováním do zatáček. Po nastartování se čočky obou xenonu normálně projedou nahoru, dolů, doleva doprava.
Nikde jsem se zde nedočetl, zda tato závada s povoleným šroubkem způsobí, že xenon nesvítí a navíc že by nešlo přisvěcování ani na jednu stranu? Výbojky jsem měnil asi před měsícem za origo D1S.
Díky za radu...

sf777
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 10.09.2009 08:22
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od sf777 »

Sammy píše:čaute, ja mám tiež tento problém akurát dnes som sa chystal, že kúpim ten pičus motorček, ten snímač otočného čapu ... ale normálne som happy, že som si toto tu prečítal 8) dobre by bolo keby mi tu niekto napísal, či musím na zdvihák s autom, aby som odstrojil predný nárazník ...

ďakujem
nie nemusis urobis si to aj svojpomocne doma ak si troška sikovny :D
ale este pred tym si prekontroluj wataz ziaroviek :mrgreen:
Passat B8, 140kw, 6/2018, 2.0 TDI, DFHA, DSG 7°, 4Motion

sf777
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 10.09.2009 08:22
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od sf777 »

mirke píše:Potřeboval bych prosím poradit, zda mám taky zkoušet dotáhnout šroubek při následujícím problému. Píše mi natáčení světla nefunkční, bliká kontrolka světla na palubce. Ale nesvítí mi pravej xenon a přisvěcování do strany nejde ani napravo ani nalevo (levej xenon svítí normálně)??? Mám teda samozřejmě bixenony s natáčením a přisvěcováním do zatáček. Po nastartování se čočky obou xenonu normálně projedou nahoru, dolů, doleva doprava.
Nikde jsem se zde nedočetl, zda tato závada s povoleným šroubkem způsobí, že xenon nesvítí a navíc že by nešlo přisvěcování ani na jednu stranu? Výbojky jsem měnil asi před měsícem za origo D1S.
Díky za radu...
Vyskusaj prehodit riadiace jednotky zo svetiel medzi sebou a uvidis ci sa problem prejavi na druhom svetle alebo stale na tom istom.Tym vylucis chybnu rj svetiel, ktora ma za robotu "nastartovat" xenony.(nie tu co nataca)
Passat B8, 140kw, 6/2018, 2.0 TDI, DFHA, DSG 7°, 4Motion

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od mirke »

No na VAGu to hlásí "Pravé tlumené světlo - zkrat" a něco taky v komfortce (ale to asi pochází od té chyby na světle). Tak nevím zda hledat chybu ve výbojce nebo někde jinde.

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od mirke »

sf777 píše:
mirke píše:Potřeboval bych prosím poradit, zda mám taky zkoušet dotáhnout šroubek při následujícím problému. Píše mi natáčení světla nefunkční, bliká kontrolka světla na palubce. Ale nesvítí mi pravej xenon a přisvěcování do strany nejde ani napravo ani nalevo (levej xenon svítí normálně)??? Mám teda samozřejmě bixenony s natáčením a přisvěcováním do zatáček. Po nastartování se čočky obou xenonu normálně projedou nahoru, dolů, doleva doprava.
Nikde jsem se zde nedočetl, zda tato závada s povoleným šroubkem způsobí, že xenon nesvítí a navíc že by nešlo přisvěcování ani na jednu stranu? Výbojky jsem měnil asi před měsícem za origo D1S.
Díky za radu...
Vyskusaj prehodit riadiace jednotky zo svetiel medzi sebou a uvidis ci sa problem prejavi na druhom svetle alebo stale na tom istom.Tym vylucis chybnu rj svetiel, ktora ma za robotu "nastartovat" xenony.(nie tu co nataca)
A ještě pro upřesnění, která je řj na startování xenonů a která je na natáčení?Auto je r.v. 2006 (model 07), takže jsou tam ještě ty starší lampy myslím.

sf777
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 10.09.2009 08:22
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od sf777 »

mirke píše:
sf777 píše: Vyskusaj prehodit riadiace jednotky zo svetiel medzi sebou a uvidis ci sa problem prejavi na druhom svetle alebo stale na tom istom.Tym vylucis chybnu rj svetiel, ktora ma za robotu "nastartovat" xenony.(nie tu co nataca)
A ještě pro upřesnění, která je řj na startování xenonů a která je na natáčení?Auto je r.v. 2006 (model 07), takže jsou tam ještě ty starší lampy myslím.
ked vyberies svetlomet tak to urcite spoznas ja do nej zapojena konektorom vybojka
Passat B8, 140kw, 6/2018, 2.0 TDI, DFHA, DSG 7°, 4Motion

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od mirke »

Ok zkusím to nějak proházet co to provede.
VAG napsal Pravé tlumené světlo - zkrat...že by tohle vyhodila vadná výbojka a navíc by kvůli tomu ještě nešlo přisvěcování do stran? Nesetkal se někdo s touto chybou?

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od mirke »

Takže to vypadá na trafo (řídící jednotka pro startování xenonu), po prohození z druhého světla výbojka svítí.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“