Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Klejzlik
Člen klubu
Příspěvky: 676
Registrován: 28.09.2011 19:50
Bydliště: Hranice

Příspěvek od Klejzlik »

To Ti udělá autorizak při seřízení ;-), tak klasika pojistky jako prvně a diag :-) jinak to je podle mě bud a nebo ale je divný, že ti odchází vše na jedné straně a ještě tak naráz

Kaiton
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 22.05.2012 15:32

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od Kaiton »

Poistky som nepozeral :D popravde ani neviem kde su. Inak za tu hmlovku mi to uz píše na palubnom dlhšie. Mám ju z vnútra orosenu tak som ju vyutieral, chvilku bolo dobre ale potom sa zase začala rosit. A cca po roku mi teraz začala vyhadzovať ze nesvieti ale svieti normálne. Nechápem tomu. Dnes sa skúsim pohrať s tou vybojkou. Aku by si mi odporučil? Pozeral som na tu osram xenarc 5500k. Nebude potom horšie vidieť ak bude mokro??

Uživatelský avatar
Klejzlik
Člen klubu
Příspěvky: 676
Registrován: 28.09.2011 19:50
Bydliště: Hranice

Příspěvek od Klejzlik »

O něco horší to bude no :-)
Origo jsou 4300k ja dával 4800k a trošku lepší barva to je a minimální rozdíl ve tmě za mokra ale teď budu dávat 5000k ;-) vic ee

Kaiton
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 22.05.2012 15:32

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od Kaiton »

No chcel by som tam dat tieto:
http://www.feim.sk/ge-autoziarovka-5363 ... 2d-2-xenon" onclick="window.open(this.href);return false;
Alebo tieto:
http://www.top-auto.sk/topauto/eshop/3- ... ense-5500K" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Klejzlik
Člen klubu
Příspěvky: 676
Registrován: 28.09.2011 19:50
Bydliště: Hranice

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od Klejzlik »

Kaiton píše:No chcel by som tam dat tieto:
http://www.feim.sk/ge-autoziarovka-5363 ... 2d-2-xenon" onclick="window.open(this.href);return false;
Alebo tieto:
http://www.top-auto.sk/topauto/eshop/3- ... ense-5500K" onclick="window.open(this.href);return false;

Jako orig je orig, to je asi jasný ale mě to prostě nepřišlo jako by to byl xenon, blbá barva no, proto jsem dal silnější a teď zvažuju taky už těch 5500k :-D ale nad 5500k bych nedával určitě nic, to už je mov bílé

Kaiton
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 22.05.2012 15:32

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od Kaiton »

Radšej nebudem špekulovať a dám tam tie 4300k

Kaiton
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 22.05.2012 15:32

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od Kaiton »

Nakoniec som usetril par eur. Nemusela sa menit vybojka bol len povytiahnuty kabel na vybojke. Nevadi hlavne ze to bola takato hlupost lebo uz som mal obavy co to bude ked nejsla takmer cela strana. Ta hmlovka aj tak nejde ale skusal som prehodit druhu ziarovku a je to v ziarovke, aj ked neni vidiet ze je prepalene to vlakno.

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od hkr »

To se stává, mě tady Kimik kódoval rádio, až mi nakódoval prasklej přísvit spolu s parkovačkou na stejný straně :laugh:
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

nosal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 03.06.2015 09:50

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od nosal »

Ahoj, mám podobný problém - světla nefungují do zatáčky (bliká kontrolka + nápis), jinak rozcvičku před startem udělají do všech stran, pomocí diagnostiky je možné natáčet také do všech stran.
Po rozebrání, šroubky na obou světlech dotaženy...
Dalším bádáním jsem přišel na to, že když odpojím tu hallovu sondu, nebo oddělám magnetku, pořád hlísí stejnou závadu, ALE PROČ na obou světlech?????
Kde je problém? (sonda, nebo řídící jednotka), ALE V OBOU SVĚTLECH NARÁZ??? (žárovky svítí všechny, xenony neblikají ani nemění barvu)
Dík

02629 - Sensor for Swivel Module Position; Left
Naposledy upravil(a) nosal dne 08.12.2015 09:24, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od teekey »

nosal píše:...Kde je problém?
02629 - Sensor for Swivel Module Position; Left
02628 - Sensor for Swivel Module Position; Right
SEM si se jiz dival?
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

nosal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 03.06.2015 09:50

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od nosal »

Jasně že díval, jsem z toho lama... jsou to ty hallovy senzory, nebo řídící jednotky, ale proč na obou světlech naráz? Nemám totiž možnost testování, když je stejná závada na obou světlech.
Naposledy upravil(a) nosal dne 08.12.2015 09:25, celkem upraveno 1 x.

nosal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 03.06.2015 09:50

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od nosal »

Ještě mám další poznatek.
Když zapnu světla (bixenony) - světla udělají rozcvičku ale jinak než ostatním!
Nejprve od sebe a k sobě (jen po vložení klíče do zapalování) a následně až po nastartování!!!! dolů a nahoru.

PS: šroubky OK, konektory OK, nikde žádná koroze...

fafos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 09.04.2013 20:01
Bydliště: Most

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od fafos »

Takže jsem se taky stal dalším hrdým majitelem hlášky Automatická jízdní světla nefunkční. Přečetl jsem si celé vlákno a asi mám trochu jiný problém. Pravý xenon zlobí (nesvítí) a to vyjma jednoho případu vždy jen po startu. Jedu např. do práce při cestě zpět vše o.k. včetně natáčení (horizontálně i vertikálně) přisvícení do zatáčky i natáčení do zatáčky. Během prázdnin tak cca 5-6x což není tak moc, ale štve mě to. Někam to budu muset dát, bo sám se na to necítím...VAG taky nemám...ale napadá mě, že v mém případě by to asi mohla být ta řídící jednotka, která de facto startuje xenon...Asi jednou, nebo dvakrát se mi stalo, že to přestalo svítit po přejetí nějaké nerovnosti...
VW Passat variant 3C 2.0Tfsi

nosal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 03.06.2015 09:50

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od nosal »

Vyměň výbojku a když už to budeš mít otevřený, utáhni šroubek.
Nárazník jde oddělat tak do 15 minut, ani není potřeba zvedák. Odšroubuješ asi 20 šroubků + dva M10 dlouhým nástavcem na golu v blatníku - stačí na jedné půlce a světlo jde v pohodě ven ani garáž nepotřebuješ.
PS: nejsem automechanik

fafos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 09.04.2013 20:01
Bydliště: Most

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od fafos »

Já si ale nemyslím, že by byla špatná výbojka. Nedávno jsem je měnil, de facto skoro pořád svítí v pohodě a ani změnu barvy nevidím. No nicméně to příští týden nechám zkontrolovat, tak uvidíme...
VW Passat variant 3C 2.0Tfsi

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“