Jde dodělat vyhřívání čelního skla?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hrasko
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 09.12.2009 13:58
Bydliště: ...západ SVK

Re: Jde dodělat vyhřívání čelního skla?

Příspěvek od Hrasko »

uncompromised píše:ryden: vím, že to kontrolují podle VINu, ale když jsem auto pojištoval, tak jsem uvedl, že tam mám zámek zpátečky, i když tam v té době nebyl, a jestli pojištovna nebude chtít doložení že tam je, tak pojištovačka řekla, že mám zatím tvrdit, že to tam dal původní majitel, takže by to tak mohlo jít i s tím sklem

aspoň ti podepsali ten papír, jinde by ti maximálně vyměnili sklo a nashle
Odo mna pytali dopredu ,aby som si nafotil podrobne auto co tam mam a co nie..cca 10 fotiek so im poslal....aby som ich potom nemohol ojeklamat... :cry:
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
V beznádejnej situácii je po ruke vždy jedno riešenie : kladivo
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jde dodělat vyhřívání čelního skla?

Příspěvek od noxicek »

Tak, kucí, abych to uvedl na správnou míru, jsem totiž přímo od fochu.

Co se týká výměny čelního skla z pojištění za jiný typ (nemáte vyhřívané a rádi by jste ho tam chtěli), tak to je velmi problémové. Jedná se o to, že nyní při likvidaci skla (nafocení a zneplatnění znakem pojišťovny) se pro pojišťovnu pořizuje sada fotografií. Buď to dělá likvidátor a nebo sám smluvní servis. Likvidátor přímo označí typ původního skla a poj.zaplatí takové jaké tam máte. Pokud to dělá smluvní servis, tak tam se případně provádí kontrola typu skla s VIN kodem a pokud dle VINu tam vyhř.sklo není a servis ho dle fakturace (předpočtu nákladů) do výpočtu oopravy zahrne, musí toto doložit sadou fotek, které prokazují, že se skutečně jedná a původní vyhř. sklo (tzn, konektor na skle s části karoserii). Dle podmínek pojišťoven máte nárok pouze na výměnu stejného dílu, které původně na vozidle bylo....

Jinak, já si výhřev dodělával na B5, tak to byla brnkačka, vzhledem k origo tlačítku a relátka byla vcukuletu hotová (dělám taky slaboproud), tak jsem to měl za chvílí. Jen je třeba počíítat s dobře dimenzovaným průřezem vodičů (každá půlka skla odebírá něco okolo 20A) a skutečně dobře cínovanými spoji.

Teď kupuji 3C a sám dumám nad tím tlačítkem pro výhřev, protože panel clima se mi měnit nechce. Ale níc mě nenapadá, vzhledem k tomu, že v tlačítku je integrována f-ce samovypnputí výhřevu po určité době.
Asi někde zapasuji tlačítko z B5....

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Jde dodělat vyhřívání čelního skla?

Příspěvek od pásovec »

to snad nechceš takhle sprasit?
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: Jde dodělat vyhřívání čelního skla?

Příspěvek od Sullaco »

Mam to na autě, má to i kolega, působí to možná tak na jinovatku, jakmile je okno zamrzlý fest, musel bych čekat tak 5 minut, takže škrabka to jistí. Do novýho už jsem si to ani neobjednával.

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jde dodělat vyhřívání čelního skla?

Příspěvek od teekey »

Sullaco píše:...působí to možná tak na jinovatku, jakmile je okno zamrzlý fest, musel bych čekat tak 5 minut, takže škrabka to jistí.
Me zkusenosti s novym sklem jsou asi takove, ze asi do -5°C to zvlada utahat samo. Pri cca -25°C si pustim predni + zadni vyhrivani a jdu okolo auta se skrabkou, pricemz na na celni jdu jako naposled, coz mi zabere vetsinou tak okolo 3min a to uz ta namraza je nacnuta a jde mi skrabkou dolu a nemusim nijak extra skrabat. Problem ale obcas nastava na ostravsku, kdy misto snehu pri inverzi spise pada popel a to si potom vyhrev ani neskrtne.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
deme
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 30.08.2009 20:39

Re: Jde dodělat vyhřívání čelního skla?

Příspěvek od deme »

ahojte klubaci mam v plane tiez menit celne sklo ale musim to riesit v zahranici lebo zijem v ES auto na SK (spz)otazka je ze pri celnon skle sa meni aj dazdovy senzor??a co som tu cital je lepsie ist do autorizaku(VW) coo??

macko25
Profík
Profík
Příspěvky: 996
Registrován: 26.11.2010 23:49
Bydliště: Kosice

Re: Jde dodělat vyhřívání čelního skla?

Příspěvek od macko25 »

celne sklo je spolu aj s daždovim a svetelnym senzorom ... to je spolu jeden kus...
a deme: jedna blba otazka tebe je naco vyhrievane celne okno ... ked ja nosim zimne bundy ty chodis este v kratasoch...či..???

Uživatelský avatar
deme
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 30.08.2009 20:39

Re: Jde dodělat vyhřívání čelního skla?

Příspěvek od deme »

:twisted: :twisted: nie ja nechcem dorabat vyhrievane len som nechcel zakladat novu temu aby toho tu nebolo vela ja chcem iba vymenit za nozmalne klasicke.
a este je lespie ist do VW??myslim kvata prace a materialu??chcem to riesit cez havarijku

Uživatelský avatar
Coster
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1512
Registrován: 04.11.2010 21:14
Bydliště: Praha-Barrandov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jde dodělat vyhřívání čelního skla?

Příspěvek od Coster »

noxicek píše:Tak, kucí, abych to uvedl na správnou míru, jsem totiž přímo od fochu.

Co se týká výměny čelního skla z pojištění za jiný typ (nemáte vyhřívané a rádi by jste ho tam chtěli), tak to je velmi problémové. Jedná se o to, že nyní při likvidaci skla (nafocení a zneplatnění znakem pojišťovny) se pro pojišťovnu pořizuje sada fotografií. Buď to dělá likvidátor a nebo sám smluvní servis. Likvidátor přímo označí typ původního skla a poj.zaplatí takové jaké tam máte. Pokud to dělá smluvní servis, tak tam se případně provádí kontrola typu skla s VIN kodem a pokud dle VINu tam vyhř.sklo není a servis ho dle fakturace (předpočtu nákladů) do výpočtu oopravy zahrne, musí toto doložit sadou fotek, které prokazují, že se skutečně jedná a původní vyhř. sklo (tzn, konektor na skle s části karoserii). Dle podmínek pojišťoven máte nárok pouze na výměnu stejného dílu, které původně na vozidle bylo....

Jinak, já si výhřev dodělával na B5, tak to byla brnkačka, vzhledem k origo tlačítku a relátka byla vcukuletu hotová (dělám taky slaboproud), tak jsem to měl za chvílí. Jen je třeba počíítat s dobře dimenzovaným průřezem vodičů (každá půlka skla odebírá něco okolo 20A) a skutečně dobře cínovanými spoji.

Teď kupuji 3C a sám dumám nad tím tlačítkem pro výhřev, protože panel clima se mi měnit nechce. Ale níc mě nenapadá, vzhledem k tomu, že v tlačítku je integrována f-ce samovypnputí výhřevu po určité době.
Asi někde zapasuji tlačítko z B5....
Pokud jses od fochu tak urcite vis druhou moznost jak to udelat ne ?
Jinak prezeme to delal Manesik i Ergo..kdyby nekdo chtel tk SZ

Uživatelský avatar
cernytdi
Závodník
Závodník
Příspěvky: 596
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Uslar Nemecko

Re: Jde dodělat vyhřívání čelního skla?

Příspěvek od cernytdi »

mimochodem hotova kabelaz se da u me objednat. :good: :drinks:

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Jde dodělat vyhřívání čelního skla?

Příspěvek od pásovec »

on si to zbastlí na koleni sám určitě :D už to má přece vymyšlený i stim tlačítkem z B5 :lol:
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
cernytdi
Závodník
Závodník
Příspěvky: 596
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Uslar Nemecko

Re: Jde dodělat vyhřívání čelního skla?

Příspěvek od cernytdi »

asi nic pronas detailisti co jen origo je origo a poradny

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jde dodělat vyhřívání čelního skla?

Příspěvek od noxicek »

Pokud jses od fochu tak urcite vis druhou moznost jak to udelat ne ?
Jinak prezeme to delal Manesik i Ergo..kdyby nekdo chtel tk SZ[/quote]

Tak samozřejmě, vše případně jde, ale nemužu přece takhle veřejně 8O

Jinak auto první den doma a to tl. z B5 tam fakt nikde nepůjde... tam to bylo i o mnoho jdnodussi, 2xrelatko, pojistky a tlacitko, u 3C da tl.signal rj centr.elektroniky a tak pak sepne rele pro vyhrev..

nemáte nahodou někdo soupis všech tlačítek, které se u řadicí páky používaly? (esp, auto hold, park a více nevím...

Uživatelský avatar
Hrasko
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 09.12.2009 13:58
Bydliště: ...západ SVK

Re: Jde dodělat vyhřívání čelního skla?

Příspěvek od Hrasko »

park pilot(auto samo zaparkuje ), priame a nepriame meranie tlaku, DCC, elektricke stahovanie roletky pre sedan .
V 3C ti to musi podporopvat aj RJ CE .
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
V beznádejnej situácii je po ruke vždy jedno riešenie : kladivo
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Jde dodělat vyhřívání čelního skla?

Příspěvek od pásovec »

nechápu, proč nedáš novej panel, dá se sehnat za hubičku :-)
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“