Jde dodělat vyhřívání čelního skla?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: Jde dodělat vyhřívání čelního skla?

Příspěvek od Sullaco »

Vyhřívaný sklo mám.

1) Pokud opravdu silně mrzne, žádný zázrak to není. Je potřeba opravdu dlouho čekat. Pokud doufáte, že vám to rozmrazí totálně zamrzlý okno, jste na omylu.
2) Vyhřívací mřížka je vidět sem tam proti světlu, ale jen když se na to zaměříte a zaostříte. Vadit to nemůže nikomu, pokud ano, není normální.
3) Sice přijdete o tlačítko Dual, nicméně pokud podržíte déle tlačítko Auto, vykoná to tu samou funkci jako tlačítko Dual.
4) Dle mých zkušeností to neruší příjem GPS signálu ani vysílání a příjem radarového detektoru v mém případě Valentine One. Detekční vzdálenost je naprosto stejná oproti normálnímu sklu. V případě dálkově ovládaných vrat u chalupy je to v mém případě opět naprosto stejné.

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Jde dodělat vyhřívání čelního skla?

Příspěvek od lukasko144 »

PResne tak, v praci sme si prechadzali s Hraskom nejake auta a hladali vyhrievane celne okno. Normalne som nan zvnutra pozrel a vravim toto nie je vyhrievane a isiel som dalej, potom ma chalan vola, ze vyhrievane je. Tak som sa musel velmi posnazit, aby som tu mriezku zbadal. Jasne, ze som mohol pozriet rovno na climatronic. Takze toho zhorseneho vyhladu sa vobec nebojim. Raz tu jeden clubak pisal, ze to ma rozmrazene doslova za par sekund, tak som sa potesil. No to asi ozaj nezazil tie obrovske mrazy. Aj tak ale nad tym uvazujem. Uz si ani nemusim ratat kolkokrat by som ho vyuzil, lebo poslednu zimu mi to zabralo kazde rano dost casu..
Ako je to s tym, ze sa za vymenu nebude nic platit? Treba najst len niekoho, od ktoreho vam vletela skala do okna a nejak sa dohodnut potom so servisom, ze objednaju vyhrievane okno a rozdiel akoze doplatim? Celu vymenu skla bude znasat jeho zakonna poistka?
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: Jde dodělat vyhřívání čelního skla?

Příspěvek od Sullaco »

Při fest zamrzlim okně mi to skutečně nepomohlo a nepomáhá. A to jsem se tak těšil! Opět musím potupně ven a sr*t se se škrabkou! :evil: Aby to asi fungovalo dobře i na silnější námrazu, museli by tam bejt ty mříže jako na zadku. Přes to by se ale asi fakt blbě koukalo :mrgreen: Normálně ať servis objedná vyhřejvaný okno a rozdíl doplatíš. Pokud jsou normální tak no problem.

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Jde dodělat vyhřívání čelního skla?

Příspěvek od lukasko144 »

A likvidatori z poistovne a pod. nebudu mat namietky ?? Tak ci tak to bude musiet byt uvedene na fakture a myslim, ze pri obhliadke clovek vidi ci je vyhrievane alebo nie je.
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

baxxter222
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1285
Registrován: 07.05.2010 18:17
Bydliště: ruzomberok,SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: Jde dodělat vyhřívání čelního skla?

Příspěvek od baxxter222 »

uz to riesil davnejsie kamos na fabii.poskodil si predny naraznik lebo chcel vymenu za naraznik z fabie RS. vymenili v servise a on doplatil len ten rozdiel medzi normalnym a naraznikom z RS-ky.
najlepsie je sa opytat v servise.oni isto budu vediet ze co a ako.
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=102&t=17250" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
ejne
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1520
Registrován: 14.09.2008 17:43
Bydliště: SVK ( SLC, SL )
Kontaktovat uživatele:

Re: Jde dodělat vyhřívání čelního skla?

Příspěvek od ejne »

rozdiel v VW jedneho skla oproti druhemu je 140 eur mam to zistene. uvazoval so otom. lenze je malo climaticov s vyhrevom vacsinaje s vebastom. a to ma inu konfiguraciu. Bal som sa tejtoprerabky z jedneho dovodu a to mojho radaroveho detektoru ale sulaco ma presvedcil ak by som nasiel za rozunu cenu climatic tak by som dotohosiel . kabelaz mam :mrgreen: pokial mas znameho v servise tak sa to da urobit tak aby si nic nedoplacal ja som to mal vybavene za 50 eur. a poistovni to bude isto vadit pri fakture dodavanej pri udalosti su cisla dielov a poistovne si uz vyzaduju komplet popisne aelbo uz som sa stretol ze maju legalnu ETKU a podla nejsi overuju....
VW Passat 2.0 103kw Sportline = Moje presuvadlo
Najväčšou hrozbou v cestnej premávke sú autá, ktoré sú rýchlejšie než schopnosť ich vodičov myslieť

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: Jde dodělat vyhřívání čelního skla?

Příspěvek od Sullaco »

Ejne: toho detektoru jsem se bál nejvíc, ale pak jsem to na jednom stabilním radaru testnul a vzdálenost detekce je stejná. Měl jsem i připravené řešení kdyby to nefachalo a to, že jsem si všimnul, že dole u skla v rozích ty spirálky nejsou a ten detektor by tam měl volný průhled, pokud by byl vertikálně.

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Jde dodělat vyhřívání čelního skla?

Příspěvek od pásovec »

A stoji to teda za to,kdyz rikas,ze to stejne nerozmrazi? Chapu Lukase,ten jezdi kazde rano brzy,takze v zime prakticky kazdy den by to vyuzil
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Jde dodělat vyhřívání čelního skla?

Příspěvek od uncompromised »

v etce je jen výbava co tam byla při prodeji, ne? jak můžou vědět, že jsem si to vyhřívané sklo tam nedal už dřív?
U eLTéčka nám taky vyměnil obyč sklo za sklo se zeleným pruhem, které je o litr dražší, a neplatil jsem nic, záleží jak se k tomu postaví origo servis, asi si vemu nějakou flašku do kufru a zeptám se před objednáním :)

ještě jsem si vzpoměl, jak jsem pojištoval auto proti krádeži, tak jsem uvedl, že tam mám zámek zpátečky i když jsem ho měl teprve objednaný, a ptal jsem se, jestli na to potřebuju nějaký doklad. Pani mi řekla, že nepotřebuju, že mám říct, že si to tam dal předchozí majitel...

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Jde dodělat vyhřívání čelního skla?

Příspěvek od lukasko144 »

Myslim, ze so servisom by sa dalo dohodnut, no v principe by som riskoval, ci si to teda v poistovni vsimnu, alebo nie, ked budu kontrolovat faktury. Stale mi nie je jasny ten likvidator, s ktorym sa asi tazko da dohodnut..
Mne povedali v mojej poistovni, ze vychadzaju z udajov o vybave tej, ktora isla priamo z vyroby. Prip. ak sa nieco dorabalo, tak musim mat faktury o praci a dieloch z origo servisu.

OT: Zvycajne vyrazam tak cca o 5:30 a ked poriadne nasnezilo, tak kym som vycuval z dvora tak bolo pomaly uz 6. Okno by mi troska pomohlo a to, ze som si chcel cez leto postavit pristresok, nech mi na auto nesnezi a nejako som s ak tomu nedostal je uz o inom .. :)
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Jde dodělat vyhřívání čelního skla?

Příspěvek od uncompromised »

když jsem měnil to první sklo, tak nevím, že by tam byl likvidátor, když jsem si přišel pro auto, tak mi ten co to dělal ještě řekl, že ta prasklina byla malá, tak musel na papír nakreslit větší pavučinu aby pojišťovna neremcala, tak nevím, no :)

kaddy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 25.05.2009 17:49

Re: Jde dodělat vyhřívání čelního skla?

Příspěvek od kaddy »

baxxter222 píše:tak ako hovori lukasko
to tlacitko je hore na vyhrievanie a to pod nim je na vyhrievanie zadneho skla.
v sekcii len diely 3C/CC sa predava panel klimatronic s vyhrievanim celneho skla.
kukni tam uvidis.
Už je prodaný, nebo lépe řečeno koupený :-D

Uživatelský avatar
ejne
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1520
Registrován: 14.09.2008 17:43
Bydliště: SVK ( SLC, SL )
Kontaktovat uživatele:

Re: Jde dodělat vyhřívání čelního skla?

Příspěvek od ejne »

Ako to poistovna moze vediet? nooo ak mas havarijnu poistku tak si musel uvadzat vo vybavi ze mas vyhrievane predne sklo. ak si tak neuviedol ( tvoja smola ) pokial mas len klasicku PZP ( povinne zmluvne poistenie ) a das si tam vyhrievane a nemal si ho tam podla vybavy poistovna by mala poslat poistovaka aby overil tvoje povodne sklo a podla toho ti to preplatia. ale moze sa stat ze nikoho neposlu vies je zahadne ked namiesto 250 eur budes mat fakturu 400 a to sa poistovni uz dost navisi...

PS: panel s vyhrievanim nieje problem zohnat to je najmensia starost
VW Passat 2.0 103kw Sportline = Moje presuvadlo
Najväčšou hrozbou v cestnej premávke sú autá, ktoré sú rýchlejšie než schopnosť ich vodičov myslieť

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Jde dodělat vyhřívání čelního skla?

Příspěvek od uncompromised »

ejne: žádnou výbavu jsem uvádět nemusel, mám připojištěné čelní sklo do výše 12 000,-CZK, tak snad mi tam dají cokoliv za tu cenu

Uživatelský avatar
ejne
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1520
Registrován: 14.09.2008 17:43
Bydliště: SVK ( SLC, SL )
Kontaktovat uživatele:

Re: Jde dodělat vyhřívání čelního skla?

Příspěvek od ejne »

U koho mas Havarijnu poistku?
VW Passat 2.0 103kw Sportline = Moje presuvadlo
Najväčšou hrozbou v cestnej premávke sú autá, ktoré sú rýchlejšie než schopnosť ich vodičov myslieť

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“