ACC tempomat

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14720
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: ACC tempomat

Příspěvek od tornado1 »

Já, není problem
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
adostrian
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.01.2021 00:52

Re: ACC tempomat

Příspěvek od adostrian »

Už se na něco podobnýho v tomhle vláknu někdo ptal, asi vím, jakou mám čekat odpověď, ale líná huba, holý neštěstí.. :D Po normálním tempomatu v předchozím autě si zvykám na adaptivní v B7, no a moc mi to zvykání nejde. Neskutečně mě štve, že mi sám brzdí a nevím, jak ho to odnaučit.
Jezdím docela svižně, ale zároveň se snažím předvídat, takže moc nepoužívám brzdy. Když se přede mnou brzdí nebo bude brzdit (a nepůjde předjet), prostě sundám nohu z plynu a ty přede mnou dojedu bez brzd. Chtěl bych, aby se podobně choval i ACC. Ten ale při větším rozdílu rychlostí přijede k autu přede mnou a začne brzdit. Dá se mu nějak diagnostikou nebo jakkoliv jinak domluvit, aby to nedělal? Třeba nastavit, ať drží větší odstup, ale klidně ať se přiblíží víc při dojíždění těch přede mnou a brzdění motorem. Brzdy ať používá až v krajním případě. Nerad bych celý ACC přepínal na hloupej tempomat, ale jinak mi asi nic jinýho nezbyde :(
VW Passat Variant B7 2014 2.0 TDi CFFB 103 kW DSG

Buffalo007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 13.12.2009 11:14
Bydliště: Chomutov

Re: ACC tempomat

Příspěvek od Buffalo007 »

Jediný co, tak v palubním počítači jde nastavit režim: sportovní, komfortní. Je to tam někde v asistentech a ta položka má docela blbý název.
V provozu jsem nijak velký rozdíl nezaznamenal. Každopádně stejně v mnoha případech se potřeba si začít brzdit sám, protože ty třeba už vidíš, že druhé, třetí auto před tebou začíná brzdit, ale ACC se pevně drží pouze odstupu prvního auta.

Jinak nevidím smysl v tom to přepnout na obyč tempomat. Takhle ho můžeš mít zapnutý mnohem častěji. Obyč tempomat budeš muset vždy vypnout mnohem dříve.
Passat B7, 2.0 TDI, 125kW DSG, 2012

Uživatelský avatar
adostrian
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.01.2021 00:52

Re: ACC tempomat

Příspěvek od adostrian »

To jo, jmenuje se to něco jako Základní nastavení nebo jak, ale mělo by to podle návodu řídit jenom zrychlování. Já myslel, jestli se náhodou chování toho ACC nedá nějak změnit kódováním na preferenci co nejmenšího brzdění. Třeba si zvyknu, ale nechce se mi měnit jízdní styl podle toho, co si myslí auto.

Příklad, kdy mi normální tempomat vyhovuje víc, je třeba na dálnici před předjížděním. Dojíždím auto, předjet se zatím nedá, ale vím, že za chvíli to půjde, aniž bych musel vypínat tempomat. Adaptivní samozřejmě začne zpomalovat, i když to nechci. Kdyby šla aspoň ta adaptivní funkce přepínat páčkou..
VW Passat Variant B7 2014 2.0 TDi CFFB 103 kW DSG

Buffalo007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 13.12.2009 11:14
Bydliště: Chomutov

Re: ACC tempomat

Příspěvek od Buffalo007 »

Jo. V tenhle moment to je blbý. Já v okamžik kdy začne ubírat plyn už automaticky šlapu na plyn. Stejně trochu přidám, abych se rychle zařadil zpět a jakmile pustím plyn, tak zase jede acc podle sebe.
Passat B7, 2.0 TDI, 125kW DSG, 2012

Uživatelský avatar
adostrian
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.01.2021 00:52

Re: ACC tempomat

Příspěvek od adostrian »

S tím plynem, když přebije ACC, by to asi šlo si zvyknout :good: A kódováním se ACC nijak uzpůsobit teda nedá?
VW Passat Variant B7 2014 2.0 TDi CFFB 103 kW DSG

Stefan777
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 492
Registrován: 29.01.2016 14:37
Bydliště: Brno,Zurich

Re: ACC tempomat

Příspěvek od Stefan777 »

Ahoj kluci,hledal jsem ale nenašel tak se zeptám. Jde nějak deaktivovat acc? Jak sněží a letím dálnici tak se vypíná tempomat a nechce ho znovu zapnout až kým neočistím předek auta, další věc je že v zimě bych rád určoval já kdy se má vypnout a ne že dojede auto vepředu a začne brzdit. Mám strach že když začne brzdit na blbým místě tak smyk a skončím ve škarpě (stalo se kámošovi ), když už tak ať v té škarpě skončím z vlastního zavinění a ne že auto si řekne tady by to šlo a mrd. Díky za radu

Odesláno z mého Redmi Note 7 pomocí Tapatalk


Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: ACC tempomat

Příspěvek od Nwkt »

Tak ho nezapínej

Stefan777
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 492
Registrován: 29.01.2016 14:37
Bydliště: Brno,Zurich

Re: ACC tempomat

Příspěvek od Stefan777 »

Neblázni,900 km bez tempomatu nedáš. Stane se jednou za tři měsíce že musím bez tm a pak ještě tři dny kulhám.

Odesláno z mého Redmi Note 7 pomocí Tapatalk


Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: ACC tempomat

Příspěvek od Nwkt »

A co teda chceš? Adaptivní tempomat do klasickýho režimu nelze přepnout. Buď adaptivní nebo žádnej

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: ACC tempomat

Příspěvek od Lukkii »

ACC přepnout do klasického GRA nelze.
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

Stefan777
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 492
Registrován: 29.01.2016 14:37
Bydliště: Brno,Zurich

Re: ACC tempomat

Příspěvek od Stefan777 »

Ok, díky kluci. Nějak jsem tajně doufal že to jde. Díky

Odesláno z mého Redmi Note 7 pomocí Tapatalk


Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“