spojka bere až u podlahy

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
martex
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

spojka bere až u podlahy

Příspěvek od martex »

zdravím všechny pašíkáře. mám 3C 1.9 77kW bxe 125t.km a mám problém se spojkou , která bere až uplně dole u podlahy a mám dlouhej mrtvej chod spojk.pedálu , ze začátku jsem si myslel že to bude stačit odvzdušnit , ale po několika odvzdušněních je chod stále stejný (odpor padálu se nezvyšuje v závislosti na našlapání ). ještě než budu schazovat převodovku chci se zeptat jestli jste někdo neměl podobný problém a nemohl být třeba špatným hl.spojkovým válcem nebo vypínacím...
ps: s tímto neduhem jsem už auto pořizoval. díky za rady
http://www.chipforum.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
romanx
Profík
Profík
Příspěvky: 963
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Re: spojka bere až u podlahy

Příspěvek od romanx »

martex píše:zdravím všechny pašíkáře. mám 3C 1.9 77kW bxe 125t.km a mám problém se spojkou , která bere až uplně dole u podlahy a mám dlouhej mrtvej chod spojk.pedálu , ze začátku jsem si myslel že to bude stačit odvzdušnit , ale po několika odvzdušněních je chod stále stejný (odpor padálu se nezvyšuje v závislosti na našlapání ). ještě než budu schazovat převodovku chci se zeptat jestli jste někdo neměl podobný problém a nemohl být třeba špatným hl.spojkovým válcem nebo vypínacím...
ps: s tímto neduhem jsem už auto pořizoval. díky za rady
No viděl bych to na spojkový válec pod pedálem.....asi mrcha propouští a zabere až dole :-(

Uživatelský avatar
StreetPro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 17.05.2010 19:09
Bydliště: Břevnov - Bullit Ballpark
Kontaktovat uživatele:

Re: spojka bere až u podlahy

Příspěvek od StreetPro »

Muže to dělat i vule na vstupním hřídelí převodovky, postupne se to zhoršuje až nejde vypínat spojka vůbec, uvidíš až sundas převodovku...
...máte štěstí, že jdu zrovna kolem... :-)

Uživatelský avatar
martex
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: spojka bere až u podlahy

Příspěvek od martex »

StreetPro píše:Muže to dělat i vule na vstupním hřídelí převodovky, postupne se to zhoršuje až nejde vypínat spojka vůbec, uvidíš až sundas převodovku...
no asi mě to sundání nemine... :( nicméně ještě pořádně otestuju ovládání spojky . co přesně myslíš tou vůlí na vstupním (hnacím) hřídeli ? je to problém někde na spojkové sadě nebo převodovky ? dík
http://www.chipforum.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
StreetPro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 17.05.2010 19:09
Bydliště: Břevnov - Bullit Ballpark
Kontaktovat uživatele:

Re: spojka bere až u podlahy

Příspěvek od StreetPro »

prevodovka, trpi tim 5 i 6 kvalty, zadira se lozisko na vnejsi strane skrine, projev konstrukcniho zoufalstvi by VW...
trumfnout to muze uz jen 5kvalt pro Voyager 2,5CRD r.v.01-02, kde se posouvaji/pridiraji kola vuci sobe az se podari zaradit 2 kvalty zaraz a blokne se prevodovka...
...máte štěstí, že jdu zrovna kolem... :-)

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“