Problém v elektrice - jaký?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Joyride
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 25.01.2014 17:25

Problém v elektrice - jaký?

Příspěvek od Joyride »

Mám 1.9 TDi BXE a s autem dlouho nebyl žádný problém. Ale teď během dvou dnů se mi po sobě přihodily tyhle věci:


- po půl dni ježdění jsem auto odstavil a po 15 minutách jsem nenastartoval - úplně vybitá baterka. Přes kabely po chvíli trápení naskočil. Svítilo ESP a žlutý volant (chápu, po vybité baterii to dělá). Auto to nikdy předtím neudělalo, baterka i altík jsou téměř nové, takže tady problém není. Po tomto incidentu opět startuje na otočení.

- následně začlo "hučet" servo. Je slyšet na volnoběh, po pohnutí volantem buď ztichne nebo hučí ještě víc. Nedělá to ale pravidelně...

- následně se rozsvítila kontrolka airbagu "Závada airbagu" a svítí trvale. Zběžně jsem alespoň prošel kabely a konektory pod předními sedačkami - bez úspěchu.

- od dalšího dne se děje to, že když dám klíček do polohy "na kontrolky", rozsvítí se kontrolka prasklé žárovky. Jenže maxidot žádnou hlášku nezahlásí a navíc všehny žárovky svítí. Po nastartování po chvilce kontrolka sama zhasne.


Je mi jasný, že diagnostika odhalí víc, ale jsem s autem hodně daleko a tuto možnost nemám.


Takže má spíš někdo tip, co to dělá, resp. co mi v dohledné době umře (s tím počítám)?


Dík :wink:

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Problém v elektrice - jaký?

Příspěvek od KJirka »

to vypadá na nějakej šlus v elektrice.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“