přezutí na zimní - problém?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
eddie81
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 02.09.2010 12:46

přezutí na zimní - problém?

Příspěvek od eddie81 »

ahoj,

včera jsem přezul na zimní gumy, respektive jsem hodil plecháče s gumama. ale připadá mi, že při jízdě hrozně hučí, ale to je prej normální, ok. ale při zatáčení doprava to hučí asi 3x víc, doleva ne. na letnich to nedělalo. jen mi zvedl auto na zvedaku a přehodil kola. nechápu co se mohlo stát, nebo je to vážně normální??

a kčemu je v maxidotu nastavení - zimní gumy??

díky za vaše rady,..

a ještě nevím, jestli je to jen muj subjektivni pocit, ale motor musim vice vytáčet, aby trochu jel s těma zimákama,... na letních se mi to zdálo ok,.. nevim,.... 1.9TDI 77kW -R.V.2006

zatím všichni tvrdí, že to je normál,..zimáky klasika,..

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: přezutí na zimní - problém?

Příspěvek od Jelko4 »

aj ja mam ten pocit ze mi zimne hucia odost viac a ked zatacam tak este viac a to mam gumy ktore vyhrali niekolko testov. Na maxidote na VW neviem naco su zimne gumy ale na mercedesi to je tak ze si navolis velkost letnych a velkost zimnych pneu a ked prehadzujes gumy tak to prehodis aj na palubnom, inak vypisuje skontrolujte tlak v pneumatikach. Asi to rata neako podla otaciek kolesa, netusim.

s0ny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 292
Registrován: 06.09.2009 14:30

Re: přezutí na zimní - problém?

Příspěvek od s0ny »

Nastavení na maxidotu je určené pro rychlostní varování. Je to pro zimáky, které mají menší rychlostní index. Jinak zimáky opravdu více hučí a je to dáno typem vzorku, který je u zimních jiný a hlučnější.

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: přezutí na zimní - problém?

Příspěvek od pásovec »

Zimní na maxidotu je jen, aby jsi stanovil, pri ktere rychlosti se ma objevit hlaska: rychlost zimnich gum dosazena.
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: přezutí na zimní - problém?

Příspěvek od KJirka »

hlučnost zimních gum je obvyklá a je to díky jejich dezénu. To, že ti hučí víc při zatáčení na jednu stranu je nejspíš tím, žes to tam nafrkal, jak ti to přišlo pod ruku. Gumy mohly být z minulý sezony "najetý" na jiných nápravách, než kam jsi je dal teď a tak dělají kravál.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
kilur
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 20.04.2008 09:19

Re: přezutí na zimní - problém?

Příspěvek od kilur »

Přesně tak to je co píše KJirka. Akorát bych ještě dodal jednu věc. Větší hlučnost je zpravidla u pneu, kde se jedná o "šípový" dezén. Nejsou to nějaké rozumy, ale vlastní letitá zkušenost. Pokud obuješ zimní drážkové dezén s množstvým lamel, tak hlučnost bude jistě menší než u "šípu".

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: přezutí na zimní - problém?

Příspěvek od Jelko4 »

tak ale na zimu su snad ani neni sipove dezeny, alebo sa mylim :)

Uživatelský avatar
kilur
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 20.04.2008 09:19

Re: přezutí na zimní - problém?

Příspěvek od kilur »

to:Jelko4 Pravda, nejedná se o klasický šípový dezén (ten je na traktoru apod.), špatně jsem to vyjádřil. Chytil jsi mě za slovo. Tak abych to poopravil, tak jsou to dezény na způsob "šípu", směrové (šípové) dezény.................... to je na vysvětlenou
(viz. níže přiložení obrázek)
Přílohy
111.jpg

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“