Jaké ideální otáčky 103 KW - spotřeba?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Jaké ideální otáčky 103 KW - spotřeba?

Příspěvek od uncompromised »

Kami3120: úplně normální spotřeba, 8-9 mám ve městě taky, na 5 litrů se dostanu jenom na okreskách kde jedu do 100km/h, pokud chceš mít nízkou spotřebu ve městě, tak si musíš koupit lehčí auto, třeba POLO :)

Uživatelský avatar
Kami3120
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1515
Registrován: 04.09.2010 19:52
Bydliště: Praha

Re: Jaké ideální otáčky 103 KW - spotřeba?

Příspěvek od Kami3120 »

Jo to já beru hlavně i tim, že to je automat jen jsem se bál jestli to neni příznak třeba te prasklé hlavy nebo tak jak tomu předejít nebo to odhalit nebo se tim raději netrapit :)

Uživatelský avatar
Allbacore
Pilot
Pilot
Příspěvky: 754
Registrován: 13.01.2008 00:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké ideální otáčky 103 KW - spotřeba?

Příspěvek od Allbacore »

Kami3120 píše:Jo to já beru hlavně i tim, že to je automat jen jsem se bál jestli to neni příznak třeba te prasklé hlavy nebo tak jak tomu předejít nebo to odhalit nebo se tim raději netrapit :)
vysoka spotreba moze byt priznakom odchadzajuceho vstreku ak tak, s hlavou spotreba velmi nema suvis
LED autožárovky do interiéru, exteriéru s dvou letou zárukou!
http://www.autoledky.cz/

Nakupujte so slevami zde
Obrázek

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Jaké ideální otáčky 103 KW - spotřeba?

Příspěvek od uncompromised »

stejně si ale myslím, že ta spotřeba je normální, zvlášť když jezdíš sviždě a ještě na krátké vzdálenosti

Uživatelský avatar
Kami3120
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1515
Registrován: 04.09.2010 19:52
Bydliště: Praha

Re: Jaké ideální otáčky 103 KW - spotřeba?

Příspěvek od Kami3120 »

třetí vstřik byl měněnej od původního majitele a jeden mám v záloze připravenej i když bych ho sám těžko vyměnil aspon ho mám, ale ta spotřeba je asi adekvátní... No co nedá se nic dělat za to svezení to stojíí :)

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Jaké ideální otáčky 103 KW - spotřeba?

Příspěvek od uncompromised »

pokrok jde sice dopředu, ale ještě nevynalezli auto který trochu jede, ale nic nežere :)

Uživatelský avatar
Allbacore
Pilot
Pilot
Příspěvky: 754
Registrován: 13.01.2008 00:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké ideální otáčky 103 KW - spotřeba?

Příspěvek od Allbacore »

tak ja ked mu davam v meste tak mam spotrebu okolo 8 litrov a to mam 4motion :wink:
LED autožárovky do interiéru, exteriéru s dvou letou zárukou!
http://www.autoledky.cz/

Nakupujte so slevami zde
Obrázek

Uživatelský avatar
Kami3120
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1515
Registrován: 04.09.2010 19:52
Bydliště: Praha

Re: Jaké ideální otáčky 103 KW - spotřeba?

Příspěvek od Kami3120 »

stalo se mi už také, že pod autem v garáži byla loužička- voda může to být způsobené od klimatizace což si já vysvětluju, nebo je to jiná příččina?

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jaké ideální otáčky 103 KW - spotřeba?

Příspěvek od mirke »

Jj to bude od klimatizace, vysráží se na trubkách

Uživatelský avatar
jack.sparow
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 11.08.2010 20:00

Re: Jaké ideální otáčky 103 KW - spotřeba?

Příspěvek od jack.sparow »

U dieselu máš řadit kolem 2 až 2,2 tisíc otáček pokud chceš šetřit.
Já to lehce podtáčim ale prej to rychlejc plní filtr penvejch částic. Ten stojí celkem ranec, tak si vyber :)
Dokážu z něj vyždímat průměrnou po okrsku 4,8 (mam 2.0 4motion) a když to půjčim bráchovi tak mi to vrací s 9,5 - nechápu
Takže shrnutí drž se kolem 2 tisíc a budeš v pohodě.

dlouhodobou průměrnou mam 6.9 s shánim chromový hagusy :)

baxxter222
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1287
Registrován: 07.05.2010 18:17
Bydliště: ruzomberok,SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké ideální otáčky 103 KW - spotřeba?

Příspěvek od baxxter222 »

jack.sparow

tak aspon trosku pokukaj tam kde treba.akurat dnes svanco predava hagusy na 3c v teme bazar passat 3c
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=102&t=17250" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
jaroušek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 344
Registrován: 07.01.2009 11:50
Bydliště: Bruntál

Re: Jaké ideální otáčky 103 KW - spotřeba?

Příspěvek od jaroušek »

čest, bud jsem to přehlédl nebo by mě zajímalo, jak tu spotřebu měříte.at se na mě nikdo nezlobí ale 3C ve 2.0 tdi nejezdí za 5 l nafty, to udělala max. rotačka.Měřím dlouhodobě systémem plná plná a je to 6.5 litrů.jasně, 50 km po rovině s větrem v zádech do 100 km/hod možná půjde kolem 5 l ale nazpátek už pojedeš proti větru za 8 l. toto si dost hlídám , mám najeto kolem 30 000 km a žere to víc, než předchozí auto G IV tdi 66KW.A na palubák nekoukám ani náhodou.tot můj poznatek.zdarec

Uživatelský avatar
Kami3120
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1515
Registrován: 04.09.2010 19:52
Bydliště: Praha

Re: Jaké ideální otáčky 103 KW - spotřeba?

Příspěvek od Kami3120 »

jack sparow jo mě se tahle otáčky držej, ale záleží jak prošlapuju mám DSG. :) Ale tak i tak jsem spokojenej a minule jsem jel pohodu z Příbrami do Prahy tempomatových 140 plus minus situacema, počítadlo jsem zapnul až po zahřátí motoru a do prahy jsem přijíždel s 5,5litrama to číslo jsem tam viděl prvně, ale pár světel pár rozjezdů a na I.P.Pavlova už jsem měl 6.4 a šlo to zase nahoru k 8litrům. Ale i tak si myslim že je to super na styl jízdy, váhu auta, komfort, a automatickou převodovku.. :)

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Jaké ideální otáčky 103 KW - spotřeba?

Příspěvek od KJirka »

Jaroušku, tys na to káp ! Je to jak říkáš. Já taky pojedu za 5 litrů, nebude mně to bavit, kdeco mně bude předjíždět a budu z toho akorát nasranej. Tak proč bych to dělal. Prostě 6,5 nebo spíš trochu víc je normální průměr.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Jaké ideální otáčky 103 KW - spotřeba?

Příspěvek od uncompromised »

já mám spotřebu 6,9l, ale je to tím, že teď dost jezdím město a okolí, auto jsem kupoval s 6,2, a jezdil jsem dost dálnice a předpisově, takže jsem někdy dostal na 6,3l ale víc ne. Teď tu spotřebu srážím hlavne v noci, kdy si nastavím tempomat na 90 pustím klidnou muziku a jedu si to svoje :D

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“