Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
capo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.02.2008 09:47

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od capo »

Sibiku, jak ti ukazuje rádio prosím? Normálně názvy stanic, nebo jen frekvenci? byť mi na RNS hraje rádio tak z 5%, tohle by mě štvalo :). umí to celej standardní FM rozsah? Má to pamět?

Jak jsi psal to "track 4" - když si pustíš MP3 která má normálně ID tag ve kterém je jméno, interpret - ukazuje to ta jednotka? Ukazuje to i maxidot? Nebo to tagy neumí a ukazuje jen název souboru?

Jde tam vyměnit defaultní přehrávač hudby za jinej pro Android?

Dík!


Nepadlo tu ani za kolik je prodejná RNS510 v dnešní době, tuší někdo?
Minulost : Passat Variant 3C MR2010, 2.0 TDI 125 kW, DSG, R-LINE; Pak chvilku Octavia 2,0TSI DSG L&K
Současnost : Passat Variant B8 MR2016, BiTDI a dost solidní výbavička ;)

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od ppfox »

10-13K podle stáří

edit : dřív než tady zase vznikne 3stránková diskuse o ničem, tak tohle je běžná a nejčastější cena a nevylučuje to možnost, že to někdo někde koupí za 5, nebo za 20 :D
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od denis.82 »

Pepi tvl ted se ve me hnulo svedomi a citim ze jsem te v tomto pripade skoro natahnul. :laugh:
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od ppfox »

Dane v pohodě - pak mi to vrátíš až se potkáme :mrgreen:
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od denis.82 »

Jasne, vratim v tekute podobe. :drinks: :drinks: :drinks: A nemyslim to sladidlo cos mi dal ty. :tongue:
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od ppfox »

vy kluci z Moravy...jak je to trochu barevný, tak vám to nechutná :mrgreen: ale tu tvoji průzračnou rád převezmu :drinks: :D
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
mcpapa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 26.10.2014 10:11
Bydliště: Beroun

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od mcpapa »

Tak mi předevčírem přišla navigace z číny, zaplatil jsem teda ještě DPH, už holt DHL není co bývalo, každopádně jsem jí včera po práci narychlo hodil do auta, trochu jsem se bál, že bude muset něco složitě připojovat, nebo něco podobného, ale pouze jsem připojil, rozpojil dva kablíky(červený a oranžový), aby se vypínala s CANem, protože konektory k ní jsou v balení dva a oba jsou dělány jak pro CAN tak kdyby to někdo chtěl zapojovat do auta bez CAN.
Každopádně hned po připojení naběhla, připojil jsem GPS anténu a anténu z autorádia (ještě mám objednaný z ali slučovač z obou antén, k navigaci byl konektor pouze na jednu) a musím se přiznat, hned večer jsem nafotil RNSku a hodil jí dneska na bazos :).
Jsem technický typ a miluju když si vše můžu nastavit podle sebe a ta navi z číny je přesně to, co jsem si představoval. Shrnu to v bodech a ještě bych chtěl natočit nějaký mini video s recenzí a popisem jednotlivých věcí apod. i když na youtube je taky k vidění už pár obdobných videí, takže se můžete podívat.

+ celé zařízení se dá přepnout do češtiny
+ displej je opravdu super, rozlišení, jas i čitelnost (ještě na něm mám teda tu folii), dá se nastavit jas na automatiku a pomocí čidla na rádiu se přepíná automaticky (nefunguje jako RNS na čidlo v zrcátku)
+ displej je opravdu hlavní devizou toho zařízení, ovladatelnost, multitasking, vše super jak na telefonu, dokonce i posouvat něčím není o nervy jako u RNS
+ android 4.4 je super, svižný, spoustu možností nastavení jako na tabletu (dokonce se v nastavení hlásí jako tablet)
+ možnost nainstalovat si jakoukoliv aplikaci (hned jsem se před barákem přihlásil k UPC Wi-free a stáhnul here mapy a českej chrome) což je opravdu super
+ origo iGO navigace je docela super, dá se přepnout do češtiny (něco zůstane v angličtině) a běží plynule a v pohodě
+ příjem GPS je super, na to, že jsem anténu zatím pouze hodil na rádio, tak mi hned našla satelity a běžela
+ celkově je zařízení opravdu velmi svižné, ale ještě aby ne, když má čtyřjádro a 1GB RAM
+ ukazuje climatronic, stejně tak jako např. otevřené dvěře
+ jsou tam předinstalované nějaké aplikace, moc jsem je nezkoumal, ale je tam třeba nějaká apka co ukazuje teplotu, rychlost, litry v nádrži apod. což je zajímavé (ale asi to nemá moc využití), dokonce tam byl i chrome, ale kupodivu anglicko čínskej, tak jsem ho zakázal a nainstaloval novej a běží v pohodě (ale asi to je k ničemu:) )
+ zvukovej výstup s origo repro je naprosto, ale naprosto srovnatelnej s RNS, což byla věc, které jsem se nejvíc bál, ale dopadla na výbornou
+ možnosti připojení čehokoliv k rádiu jsou opravdu rozsáhlé, má dva USB kabely, připojení(jack) na externí mikrofon, spoustu video a audio vstupů i nějaký ten výstup, dva sloty na kartu (jedna tam byla s navigací) prostě fakt super
+ bluetooth taky super, jen mám něco s telefonem a bluetooth jsem tudíž nemohl plnohodnotně vyzkoušet (telefon přenáší přes bluetooth hrozně pomalu a vypadává,ale dělá to bohužel s jakýmkoliv zařízením, tudíž to navigací určitě není), každopádně jsem si stáhl seznam do navi a vytáčení apod. jsem prováděl přes navi, vůbec jsem nemusel tel. vytahovat z kapsy, vše se zobrazuje na navi, přijímat apod. jde na volantu
+ fungují všechny tlačítka na mf volantu, některé z pravé strany fungují dokonce i na přepínání rádií apod. Je tam dokonce aplikace, u které je výpis různých funkcí a mělo by nějak jít přiřadit ty funkce jednotlivým tlačítkům, ale nepřišel jsem na to jak, nebo to nefunguje (ale moc jsem to nezkoumal)
+ video přehrává super, zkoušel jsem jen nějaký videa v telefonu (ani nevím co to bylo za formát) a navi přehrála perfektně a hned, ještě zkusím hodit nějaký videa v různých formátech na flashku a vyzkouším, ale to není věc, kterou bych nějak extra používal
+ možnost za pár korun dokoupit OBD krabičku (ELM327 nebo jak se to jmenuje) a pomocí předinstalované (nebo stáhnuté) aplikace zobrazovat nějaké další informace o autě, ale to jsem nezkoušel
+ screenmirror z telefonu, ale je to asi zbytečné, když má samotná navigace stejné možnosti jako telefon, ale někomu se to může hodit
+ v neposlední řadě musím zmínit zpracování, které je opravdu skvělé, určitě na stejné úrovni jako RNS, nikde nic nevrže, tlačítka jsou bytelná, když jsem se je snažil odloupnout, tak držela pevně, ani se nehla, prostě super
+ dostal jsem k navigaci kameru, kterou jsem tedy ještě nevyzkoušel, možná si jí nějak zabuduju někam dopředu a v navi si nastavím nahrávání z kamery ve smyčce (navi by to měla umět, ale nezkoušel jsem, ani nezkoumal)

- občas něco nepřeloží a občas dokonce někde vypíše čínský znak, místo třeba písmena s háčkem, ale setkal jsem se s tím pouze u rádia kdy vypisoval RDS
- nezobrazuje navigační pokyny na maxidotu, což mi kupodivu vadí asi nejvíc, líbilo se mi, že tam ty pokyny jsou, ale smířím se s tím
- když jsem měl navigaci venku, přijímala wifi super, když jsem jí vložil do palubky, bylo to horší tak o 1/3
- rádio a tracky na maxidotu ukazuje, ale u rádia pouze frekvenci bez RDS a u tracků taky pouze pozici adresáře a pozici tracku, ale to jsem stejně nikdy nevyužíval, každopádně věřím, že to může někomu vadit
- příjem rádia je nepatrně horší, ale přisuzuju to pouze jedné zapojené anténě, uvidíme až přijde slučovač, ale není to nic hrozného, dokonce třeba city 937 co jsem zkoušel na jednom úseku po cestě do Berouna hrálo líp než s RNS, ale zase F1 občas lehce lupla, no uvidíme
- na navi mi chybí tlačítko na puštění přehrávače, je tam tlačítko na puštění DVD, tlačítko play pause ale ani jedno nespustí přehravač hudby, který je nutné pustit z menu, což není nic hrozného, ale oproti RNS je to trochu nevýhoda, ale třeba to půjde nějak přenastavit
- RDS rádia funguje celkem dobře, jen občas vypíše čínský znak, ale po chvilce se to vždy opraví na český, takže to není nic co by vadilo, jen je sranda, že pokud si stanici uložím ve chvíli, kdy tam je údaj o písničce co hraje, tak se mi stanice uloží jako název písničky :)

Takže abych to shrnul, pokud někdo chce na maxidotu navigaci a RDS, tak pro něj navi z číny není, pokud to někdo oželí, tak bude mít super multimediální zařízení, který má hodně možností připojení, nastavení podle individuálních potřeba apod. hudba hraje stejně jako z RNS (nejsem audiofil, ale nejsem ani hudební negramot) s krásným multidotykovím displejem, který parádně reaguje a jeho čitelnost je určitě minimálně tak dobrá jako u RNS (ale pocitově bych řekl, že lepší, ještě když si člověk může upravit jas podle svého v celkem velkém rozsahu, nemluvě že rozlišení oproti RNS je také lepší). Navi z číny, kterou jsem zakoupil přesně splnila to co jsem očekával, zpracování je na vynikající úrovni a jsem rád, že jsem tak učinil, protože všechny mínusy jsou pro mě opravdu maličkosti, které v klidu překousnu. Uvidíme jak časem, ale zatím jsem z ní nadšený :)
Passat 2016 bitdi 176KW Higline

Uživatelský avatar
capo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.02.2008 09:47

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od capo »

Ahoj, super recenze.
Pár dotazů
- takže hudební přehrávač v jednotce ukazuje normálně název skladby z tagu (nemyslím souboru) pouze to neumí poslat do maxidotu? U rádia jsem to tak pochopil, o přehrávači to nepíšeš
- jaký máš repro? Myslím že to může mít vliv na to poznat jak to hraje - třeba na Dynaudiu už by mohlo být vidět víc než na základu...
- dá se stáhnout jiný hudební přehrávač z google play a využívat ho místo toho přednastaveného, nebo by tam hrozilo že to nepůjde ovládat přes volant?
- jako hlavní využití mirror telefonu vidím využití Waze v telefonu, přeci jen mít real data o provozu je dost výhoda. Jsem zvědav až se ti tohle podaří vyzkoušet
- s tou navi na maxidotu to je škoda, třeba to nějaká jiná navigační aplikace která se doinstaluje ještě umět bude...
- předpokládám že to umí samo ztišit přehrávanou hudbu když se vyslovuje navigační pokyn?
Minulost : Passat Variant 3C MR2010, 2.0 TDI 125 kW, DSG, R-LINE; Pak chvilku Octavia 2,0TSI DSG L&K
Současnost : Passat Variant B8 MR2016, BiTDI a dost solidní výbavička ;)

Uživatelský avatar
mcpapa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 26.10.2014 10:11
Bydliště: Beroun

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od mcpapa »

Vezmu to popořadě :)
- přesně tak, ukazuje to tagy pouze na navi, ale na maxidotu bez nich
- mám klasiku vepředu i vzadu a vejšky, takže nemůžu posoudit jak to bude hrát u dynaudia, ale řekl bych, že to bude stejné, ale to by asi musel někdo vyzkoušet, každopádně je tam i celkem fajn equalizer, což jsem zapomněl zmínit, ale samozřejmě to nemá nic společného s výstupem :)
- stáhnout se dá stoprocentně a asi je to i dobrá volba, teoreticky by ovládání na volantu mělo fungovat na jakýkoliv přehrávač, ale píšu si a zjistím co nejdřív
- Waze vyzkouším, další věc co si píšu, ale teoreticky by mělo fungovat i sdílení dat přes wifi hot spot, těžko říct, co bude komfortnější
- bojím se, že to číňani jen tak nevymyslí, asi to bude jiný druh CAN-BUS převodu a na to by byl potřeba jiný převodník, ale třeba ne a vymyslí to, každopádně je to taky věc, která mi nejvíc vadí :D
- já jsem pokyny hned vypnul, ale ani, i když v navigaci na něco klikneš a máš nastaven tón pro dotyk, tak se to ztiší, někde v nastavení jsem i našel, jak moc se to má ztišit, ale já tu ženskou nerad poslouchám
Passat 2016 bitdi 176KW Higline

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od bauer »

Perfektní shrnutí a luxusní sdělení toho co jsem chtěl vědět a potřeboval vědět než si ji objednám taky.
DPH jsi platil potom komu?
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

Uživatelský avatar
mcpapa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 26.10.2014 10:11
Bydliště: Beroun

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od mcpapa »

Snažil jsem se včera projet co nejvíc věcí co by mě nebo někoho mohli zajímat :) Jinak DPH jsem platil DHLku, ale je to nějaký divný, musím ještě počkat na nějaký vyúčtování a pak se poptat, co jsem to všechno platil, protože jsem ještě platil 550,- jako záruku na celní řízení, ale clo jsem neplatil, ani nemůžu, na to je moc levná, takže doufám, že mi to vrátí, ale těžko říct, i tak vyšla na super peníze.
Passat 2016 bitdi 176KW Higline

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od Nwkt »

bauer píše:Perfektní shrnutí a luxusní sdělení toho co jsem chtěl vědět a potřeboval vědět než si ji objednám taky.
DPH jsi platil potom komu?
Dopravci. Nebo pokud máš čas a nervy, tak si to můžeš oběhat v Praze sám

Uživatelský avatar
selatko
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1238
Registrován: 23.08.2013 10:46
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od selatko »

Nwkt píše:
bauer píše:Perfektní shrnutí a luxusní sdělení toho co jsem chtěl vědět a potřeboval vědět než si ji objednám taky.
DPH jsi platil potom komu?
Dopravci. Nebo pokud máš čas a nervy, tak si to můžeš oběhat v Praze sám
A nebo počkat až ti přijde poštou dopis a pak jim to do Prahy poslat emailem a zaplatit složenku, která ti přijde

No a ještě otázku kterou mi nikdo neodpověděl:
Když bych teoreticky uvažoval o výměne toté číny za moji RNS300(310) (nevím, který z těch dvou mám) tak je potřeba měnit i gateway kvůli vybíjení baterky?

Nebo toty číny jsou tohoto nešvaru zbaveny?
Naposledy upravil(a) selatko dne 28.01.2016 14:09, celkem upraveno 1 x.
VW Passat 3C Variant - 2.0TDi bez DPF - manual - 125kW BMR
-----------------------------------------------------------

Uživatelský avatar
mcpapa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 26.10.2014 10:11
Bydliště: Beroun

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od mcpapa »

Tak to dela posta, DHL to dela vse elektronicky a platis to pri predani zbozi.
Passat 2016 bitdi 176KW Higline

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Navigace RNS 510 original vs. neoriginal 2DIN radio s navi

Příspěvek od Qido »

Pak kdyžtak ještě pro zajímavost hoď foto, jak to vypadá v autě. ;-)

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“