Slabý podtlak, Maxidot hlásí Nízký tlak oleje

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
JETR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 22.01.2009 21:49
Bydliště: Karviná - Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Slabý podtlak, Maxidot hlásí Nízký tlak oleje

Příspěvek od JETR »

Zdravíčko,

před pár dny se mi rozsvítila chyba na maxidotu, která hlásila nízký tlak oleje (nebylo specifikováno jakého oleje nebo kde).
Zároveň se rozblikala olejnička.
Auto jsem opatrně odvezl ke známému do servisu cca 1,5 Km

Cestou jsem zjistil že mě motor nepusí nad cca 2k otáček a hůře se mi brzdí.

Teď mi známý volal že na VAGU není žádná chyba. Spustil úplný test auta a vše mu vyšlo OK.
Když se s tím rozjel tak po překročení 2k otáček spadne auto zase do chyby a je tam kde jsem byl já.

Známý říkal že viděl něco podobného na superbu, kde to bylo způsobeno ucpaným košem ve vaně. Olej měním pravidelně, tak to asi nebude můj problém.

Může někdo poradit ? Máte s tímto nějaké zkušenosti ?

Díky PeteR
Škoda Fábia sedan 1,2 HTP
PASSAT VARIANT 3C 2,0TDi

xandercage
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 05.11.2009 16:50

Re: Slabý podtlak, Maxidot hlásí Nízký tlak oleje

Příspěvek od xandercage »

s největší pravděpodobností ti odešlo olejové čerpadlo s vyvažovacíma hřídelama, bohužel, nevím jestli bylo rozumné s tím jet, koleduješ si o zadření a nevím jestli to vydrželo turbo, ale třeba to nebude tvůj případ.

Uživatelský avatar
fx99
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 02.05.2008 19:24
Bydliště: KLADNO

Re: Slabý podtlak, Maxidot hlásí Nízký tlak oleje

Příspěvek od fx99 »

:mrgreen: taky si myslim :?

Uživatelský avatar
kasilek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 331
Registrován: 25.09.2007 12:04
Bydliště: Jihlavwa

Re: Slabý podtlak, Maxidot hlásí Nízký tlak oleje

Příspěvek od kasilek »

Sundej cidlo mazani a napoj barometr a uvidis jstli to udela tlak oleje. pokud tlak udela odeslo cidlo pokud ne tak sundej olejovou vanu a zacni hroutit ven vyvazovaky a cerpadlo. Foto jsem daval do sekce poruchy cerpadel. Koukni tam a vse pochopis. URCITE S TIM UZ NIKAM NEJEZDI NEBO SI TO ZADRES.

spísa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 27.01.2008 19:10

Re: Slabý podtlak, Maxidot hlásí Nízký tlak oleje

Příspěvek od spísa »

určitě čerpadlo a jestli si pokračoval v jízdě,tak po 1km i turbo a špatně brydí?tlak oleje ve vývěvě,čerpadlo rozeber,je tam vydřenej šestihran(imbus)neprodává se jako nahradní díl,pouze celé čerpadlo,ale dá se vyměnit použij imbus,běžná nemoc passatů po cca 60000km,turbo vyměnit a vývěva na brzdy se s tlakem oleje srovná a brzdí normálně

Uživatelský avatar
kasilek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 331
Registrován: 25.09.2007 12:04
Bydliště: Jihlavwa

Re: Slabý podtlak, Maxidot hlásí Nízký tlak oleje

Příspěvek od kasilek »

Jakej sestihran myslis ale ta tycka se da koupit zvlast a ten sestihran se vymrda ve vyvazovakach a ne v cerpadle. Jeste je potreba rozebrat cerpadlo jestli neni vydrena ale asi bude.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“