Regenerácia DPF

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Atila
Závodník
Závodník
Příspěvky: 626
Registrován: 15.06.2013 07:10
Bydliště: Praha-Venkov

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od Atila »

A není rozdíl u DPF v CR motorech první a druhé generace?
PASSAT B8 2.0TDI 140KW > 170KW HIGHLINE
GOLF MK1 KABRIOLET

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od hkr »

V životnosti ne.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Mirage Radim
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 27.04.2017 06:37

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od Mirage Radim »

Díky Atilo a HKR za odpovědi. Mám prvního nafťáka ve svém životě a když jsem hledal (před koupí auta) na internetu informace o nafťácích, tak se vše motalo o nákladech na DPF filtr. Jak je to drahé, jak to vydrží 100tis. km max....... . Tak jsem nabyl z toho dojmu, že DPF odchází pořád a bude mě provoz stát statisíce. Proto jsem ihned po obdržení kabelu načetl DPF filtr. Ještě jednou díky.

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od hkr »

Jako obecně filtry zase takovou životnost nemají. Ale zrovna cinknutý dieselgate commonraily v koncernu poměrně bez problému zvládají i dlouhodobý městský provoz s až závratnou životností. Běžně ty auta mají nalítáno 400tis s původníma vstřikama, turbem i filtrem.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

sf777
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 10.09.2009 08:22
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od sf777 »

Cauko.
Vedeli by ste mi poradit ohladom DPF? Jedna sa mi o skupinu 75 pole 3.
Ako rychlo to ma stupat. Mne sa zda ze mi tato hodnota dost rychlo stupa. V meste mam po par km 20-30% V mojom pripade ked dosiahne hodnotu 45% spusti sa reg. Ak treba poslem aj nejake logy. V aute je nove dpf aj snimac g450 orig z vw.
Podobny problem riesiia aj tu :
https://forum.skodahome.cz/topic/131277 ... 9Bn%C4%9B/
Mohlo by to byt ozaj tym snimacom G450? Viete mi povedat aky tam ma ist? AK terba poslem vin.

Dakujem.
Passat B8, 140kw, 6/2018, 2.0 TDI, DFHA, DSG 7°, 4Motion

ladik danek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 16.10.2016 13:45
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od ladik danek »

hkr píše:Jako obecně filtry zase takovou životnost nemají. Ale zrovna cinknutý dieselgate commonraily v koncernu poměrně bez problému zvládají i dlouhodobý městský provoz s až závratnou životností. Běžně ty auta mají nalítáno 400tis s původníma vstřikama, turbem i filtrem.
Jsem téhož názoru.
Jezdím denně 30 tam a 30 zpět.285tkm vše puvodní ,cinknutý motor,regeneruje 700-800 km.Chce to točit po zahřátí kolem 2 tis a víc..A dokončovat regenerace.. A dobrou naftu. Přehrávat SW nemíním,tak si myslím že to jestě nejaký km pojede...Někdo tu psal že má 400+ a jede furt...
Passat Variant 2.O TDI CR 100 kw 2009 Highline black pearl

Uživatelský avatar
metrixm
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od metrixm »

Ahoj,

Chtěl jsem se zeptat kde mám hledat problém časté regenerace DPF. DPF se my nyní regeneruje co 140 km + velmi rychle stoupá hodnota soot mass measure.

Nechal jsem si repasovat vstriky a od té doby se regeneruje častěji. Dříve regenerace byla co 400 -500km. Na autě mám chip.

Motor CAYC 1.6TDi 77kw, Passat B7 kombiObrázekObrázekObrázek

Odesláno z mého MI 9 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od r@pid »

Oil ash mas 80. To je ta nespalitelna cast. Pomaly šetri na vymenu. Kolko mas najazdene?

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od KJirka »

Čištění filtru se posunulo za poslední roky o hezkej kus dál. Buď ho teda nech vyčistit nebo rovnou novej. Protože ty častý regenerace téměř jistě způsobují průnik nafty do oleje.

A když jsme u výměny, tak jste asi někteří viděli včer reportáž o "kvalitních" polských filtrech, který propouští. Takže zcela vyhozený prachy.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od teekey »

nejmenovany polsky vyrobce :mrgreen:
VIDEO
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

radi5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 23.03.2017 20:24

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od radi5 »

r@pid píše:Oil ash mas 80. To je ta nespalitelna cast. Pomaly šetri na vymenu. Kolko mas najazdene?
80g popela je zanesení 10g přes limit (70g) a odpovídá zhruba 300000 najetým kilometrům. Je to vypočtená hodnota.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od KJirka »

ten limit je jasnej, ale km se z toho dají odvozovat opravdu jen hodně zhruba, protože záleží na tom, kolik toho tím filtrem proletělo, což se může v jednotlivých případech velmi lišit.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od r@pid »

Presne. Neplietol by som sem dohady.

radi5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 23.03.2017 20:24

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od radi5 »

KJirka píše:ten limit je jasnej, ale km se z toho dají odvozovat opravdu jen hodně zhruba, protože záleží na tom, kolik toho tím filtrem proletělo, což se může v jednotlivých případech velmi lišit.
Při 70g to bývá zhruba 260000km. Zhruba znamená +- 15000km max. Víc to nebývá bez ohledu na výkonovou verzi a objem motoru (1,6 a 2,0 CF.. CA... mají DPF, myslím, stejný). Pokud se hodnota významně liší směrem dolů znamená to, že již byl DPF měněn (čištěn) a resetován VAGem nebo manipulaci s tachometrem, pokud je hodnota zanesení významně nahoru (u DSG porovnat s údajem v ECU převodovky a je jasno). Významně nižší původní při vysokých km jsem ještě nikdy neviděl...:)
Naposledy upravil(a) radi5 dne 24.01.2020 22:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od KJirka »

Při ca 130t. km jsem měl zanesení mezi 15 - 20g. Někde jsem to měl dokonce vyfocený, ale hledat se mi to nechce.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“