Regenerácia DPF

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od uncompromised »

cernytdi: sice neznám konstrukci DPF, ale pokud by byl jinak v dobrým stavu, nešel by nějak šetrně otevřít, popel vysypat a zase zavařit?

imo17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 353
Registrován: 12.09.2009 19:47
Bydliště: Púchov

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od imo17 »

A čo skusiť potom použiť DPF FLUSHING LIQUID?

Vlastnosti:
DPF Flushing Liquid rozpúšťa a odstraňuje všetky pozostatky sadzí z filtra pevných častíc. Produkt sa naväzuje na sadze a po určitom čase vznikne vo filtri kašovitá hmota, ktorá sa po procese čistenia jednoducho vypláchne. DPF čistí poľahky a môže byť použitý na všetky hliníkové, horčíkové, zinkové a kadmiové časti. Produkt je vhodný i na najnovšie generácie filtrov.

Oblasť použitia:
Pre autá s filtrom pevných častíc.

Aplikácia:
IBA PRE PROFESIONÁLNE POUŽITIE!
Pred použitím pretrepte! Demontujte filter pevných častíc a zablendujte všetky otvory. Filter pevných častíc naplňte DPF čističom takmer do plna. Nechajte pôsobiť cca 10 hodín a čas od času pretrepte. Je pravdepodobné, že kvapalina si prerazí cestu medzi upchatými kanálikmi a jej hladina môže klesnúť. Preto je dôležité aby ste hladinu kvapaliny kontrolovali a v prípade nutnosti doliali do plna. Po tomto procese, dôkladne vypláchnite filter tlakom horúcej vody. Opäť namontujte filter. Do nádrže pridajte P6171 - DPF Super Clean (375ml) a urobte testovaciu jazdu po dobu aspoň 20 minút. Ak elektronika motora automaticky nespustí regeneráciu, spustite ju pomocou elektronického zariadenia vo Vašom servise.

Obsah:
1000 ml

Postačuje na:
Na dokonalé vyčistenie FAP filtra potrebujete doplniť filter doplna prípravkom DPF Flushing Liquid. To znamená, že potrebujete minimálne 3 - 4 ks produktu. Záleží to od veľkosti samotného filtra pevných častíc.

imo17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 353
Registrován: 12.09.2009 19:47
Bydliště: Púchov

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od imo17 »

Tak zase som o poznanie mudrejší a podelím sa s vami.
Kanal 75/3 zanesenie v % nie je smerodatne ako si vela ludí myslí. Je to zanesenie v % ale od poslednej regeneracie. Ked to presiahne nejakú hodnotu(neprišiel som na to akú) sa spustí regenarcia.
Smerodatný je kanal 68/2 v gramoch. Ja tam mám momentalne 23g/215000km.
Bohužial som neprišiel na to kolko km max sa dá prejsť bez regeneracie(niekde sa uvádza každých 400km, alebo zaniesenie na kanale 75/3 neviem či 60%, podla toho čo nastane skor) Niekde od 750-1000km, ale mne to vychádza na každých 400km.
Bohužial som neprišiel na to, prečo sa mi spúšta regenerácia ešte pred dosiahnutím teploty motora aspon 70C a to ma za nasledok biele dymenie na začiatku regeneracie.

Ak ma niekto nejaké poznatky k DPF alebo regeneracii kludne sa podelte :drinks:

ladan78
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 07.01.2012 16:55
Bydliště: Pacov jížní čechy

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od ladan78 »

Ahoj všem,
jsem tu novej a měl bych velkou prozbu na moudřejší. Mám pašíka 2,0tdi 125kw 2006 a poslední dobou začalo blbnout DPF pořád je zanešené.Ve VW byla provedena regenerace a od té doby to hlásí po cca500 km.že je opět zanešen. Ale ohledně mému dotazu vyndat či nechat DPF.
Moc prosím o radu nebo názor.
Dík moc

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od Sullaco »

Jestli jezdíš na spotřebu tak to lepší nebude. Zkus jezdit ostřeji a občas vypadnout na dálnici nebo rychlejší okresku a nešoulej se hned na šestku.

ladan78
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 07.01.2012 16:55
Bydliště: Pacov jížní čechy

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od ladan78 »

Vážně děkuju za radu,ale tak nejezdím. Jsem trošku ostřejší a hlavně na dálnicích. Prej je možne,že se DPF začíná pomalu rozpadat. Tak vážně nevím. Radši bych to dal fuč :baseball:

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od Sullaco »

Tak potom nevím, já jezdím svižňě, najeto mám celkem slušně a DPF v cajku! Leda že ho před tebou někdo nenávratně zacpal a už se nikdy úplně nedokáže vyčistit.

Uživatelský avatar
Hack
Pilot
Pilot
Příspěvky: 722
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třinec (republica banana)

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od Hack »

Tak jsem se dnes koukl na svuj DPF a zadna slava. :o Mam najeto 163000km a filtr zanesen na 46%.Tak a co vcil?

Uživatelský avatar
Zajic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Teplice

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od Zajic »

Ahoj, chtěl jsem se zeptat v jakém bloku jsi to vyčetl. Díky

Uživatelský avatar
cernytdi
Závodník
Závodník
Příspěvky: 596
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Uslar Nemecko

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od cernytdi »

Tak ja mam 103 634 ts.a mam 32% popilku ve filtru je to na hov.. nedostanes to nicim ven zadnej pripravek nepomuze jen cekat az bude 60% a potom koupit novej nebo ho nechat utrazvukem vycistit.Novej stoji 1700 eur a cisteni asi 500 eur ......

imo17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 353
Registrován: 12.09.2009 19:47
Bydliště: Púchov

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od imo17 »

Šak som zvedavý, ako dopadne test DPF super cleaner - viď moja téma. Dám tam foto až vyjazdím nádrž.

Ináč smerodatný, je kanal 68 bunka 2 - celkové zanesenie v g. Kanal 75 bunka 3 je zanesenie v % od poslednej regeneracie.... dosiahne určité % a prebehne regeneracia a zas to ide od nuly.

CernyTDI-ja to mám momentalne takto pri 216000km
Přílohy
diag DPF pred.jpg

Uživatelský avatar
brett
Řidič
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: 28.10.2010 18:59
Bydliště: Praha

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od brett »

tak snad je to porad jen popel v plechovce ne? pokud dpf flushing liquid ten popel uvolni a rozpusti tak nevidim duvod proc by to nemelo jit vyplachnout. to opravdu nikdo tuhle sluzbu nenabizi, nebo je proste vetsi byznys kuchani a nikomu se do toho nechce..

Uživatelský avatar
cernytdi
Závodník
Závodník
Příspěvky: 596
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Uslar Nemecko

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od cernytdi »

ale ktomu musis ten DPF vymontovat ze jo a potom tou kapalinou vyplachnout kluci s fokusem rikali ze prej to jde tak nevim
si to asi spatne pochopil ten super cistic je kdyz ho mas vymontovanej a ne do nadrze nebo jsem to pochopil ja spatneprocetl jsem si navod na pouziti a tam stoji vymontovat filtr a nalejt kapalinu a nechat 10 hodit stat a obcas proklepat
Naposledy upravil(a) cernytdi dne 18.04.2012 18:15, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
blefa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 26.10.2009 08:37
Bydliště: Plzeňáák

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od blefa »

imo17 píše:Šak som zvedavý, ako dopadne test DPF super cleaner - viď moja téma. Dám tam foto až vyjazdím nádrž.

Ináč smerodatný, je kanal 68 bunka 2 - celkové zanesenie v g. Kanal 75 bunka 3 je zanesenie v % od poslednej regeneracie.... dosiahne určité % a prebehne regeneracia a zas to ide od nuly.

CernyTDI-ja to mám momentalne takto pri 216000km
Taky hezký zjištění.. Všude píšou o tom 75 kanále, tak jsem si říkal pohoda - pořád se to pohybuje kolem nuly a nakonec zjistim, že v tý 68 mam 48g, tudíž filtroš skoro plnej...

Uživatelský avatar
cernytdi
Závodník
Závodník
Příspěvky: 596
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Uslar Nemecko

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od cernytdi »

a kolik mas najeto?

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“