Regenerácia DPF

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od Sullaco »

Ser na to a jezdi.

carda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 13.11.2007 11:52
Bydliště: Vítkov okr.Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od carda »

Tak se ještě chci zeptat.Tak už mám problém s svou Oll 2,0 103kw kod motoru BMM jsem druhý majitel a má to nalítano cca 170000 dle tachometru ale servisku nemám a je to dovezené.. Mám podezření na DPF.Auto jezdilo normálně sem tam se projevovalo třepání v nízkých otáčkách myslel jsem že je to Dvouhmota.Ale auto se začalo celkem dost třepat .Tak jsem jí vymněníl sundal jsem i gufero pujčil si přípravek ve škodovce na nalisovaní gufera se snímačem na kliku a auto se třepe pořád.A po cca 150km začal mýt motor divný zvuk i na volnoběh takový dunivý jako kdyby byly špatné nastavené rozvody a šlo to do sání.Auto nejde už ani vytočit na volnoběh víc než 3000ot. Na DPF v kanále 68 mám 95% myslíte že to muže být tím??Diagnostika žádnou závadu neháže a na palubce taky DPF zhasne.

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od Sullaco »

Nemyslím si že by to bylo DPFkem, to už by kontrolka řvala. Ale víš jak, u těhle aut člověk nikdy neví. Já tedy když mám zasranej DPF, než se mi rosvítí kontrolka tak auto je spíš odspodu takové tupé a pak najedlou vyletí teprve z otáček. Rozhodně nemá dunivý a žádný jiný nepřirozený zvuk.

Uživatelský avatar
TDIfun
Závodník
Závodník
Příspěvky: 520
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni Morava

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od TDIfun »

carda píše:Tak se ještě chci zeptat.Tak už mám problém s svou Oll 2,0 103kw kod motoru BMM jsem druhý majitel a má to nalítano cca 170000 dle tachometru ale servisku nemám a je to dovezené.. Mám podezření na DPF.Auto jezdilo normálně sem tam se projevovalo třepání v nízkých otáčkách myslel jsem že je to Dvouhmota.Ale auto se začalo celkem dost třepat .Tak jsem jí vymněníl sundal jsem i gufero pujčil si přípravek ve škodovce na nalisovaní gufera se snímačem na kliku a auto se třepe pořád.A po cca 150km začal mýt motor divný zvuk i na volnoběh takový dunivý jako kdyby byly špatné nastavené rozvody a šlo to do sání.Auto nejde už ani vytočit na volnoběh víc než 3000ot. Na DPF v kanále 68 mám 95% myslíte že to muže být tím??Diagnostika žádnou závadu neháže a na palubce taky DPF zhasne.
Zhulena vacka???, to ze nejde vytocit na volnobeh prez 3000ot je ochrana vyrobcem. Zkus to vytacet poradne ohrate a nematej spojku

Koník
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 354
Registrován: 31.07.2010 16:09

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od Koník »

Ochran výrobcem??? ...to snad bylo až u systemu common rail. Ne? Co to je za rok?

Uživatelský avatar
mattock
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od mattock »

je pravde, že pri regeneracii DPF fitra sa može dostat nafta do motorového oleja ?
VW Passat Variant Highline DSG
DPF 2.0 TDI CBAB
Obrázek

Koník
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 354
Registrován: 31.07.2010 16:09

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od Koník »

Z technického hlediska nemožné. Ať mě opraví znalejší

Uživatelský avatar
blefa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 26.10.2009 08:37
Bydliště: Plzeňáák

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od blefa »

Zvyšování hladiny oleje v motoru přímo souvisí s normální funkcí systému DPF (filtr pevných částic ve výfukovém potrubí).

Pro aktivaci regenerace filtru pevných částic používá řídicí jednotka motoru speciální dávku paliva, která společně s výfukovými plyny odchází do DPF. Malé množství paliva vždy zůstává na stěnách válce odkud se dostává do motorového oleje.

Je tedy otázkou počtu již provedených nebo počtu nedokončených regeneraci jak bude změněna hladina motorového oleje. Toto je dáno jízdním režimem vozu a především krátké vzdálenosti do 20-30km mají negativní vliv na přibývání motorového oleje.
(použito z jeepfora)

macko25
Profík
Profík
Příspěvky: 996
Registrován: 26.11.2010 23:49
Bydliště: Kosice

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od macko25 »

vseobecne plati že pri regeneracii DPF sa vstrekne nafta do DPF a narastom teploty sa sadze vznietia a zhoria aj za pomoci tej nafty...

Uživatelský avatar
mattock
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od mattock »

v ktorom kanale na VAGUsa pozriet zanesenie dpf filtru u motora cbab ?
VW Passat Variant Highline DSG
DPF 2.0 TDI CBAB
Obrázek

carda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 13.11.2007 11:52
Bydliště: Vítkov okr.Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od carda »

Tak jsem zjistil že vačka je ko na 4válci na vyfuku je zhoblovaná cca 4mm a hydroštel je už díraví. Tak že nová vačka uložení a hydršteli. A přetěsnil jsem i vstřikovače. Auto už mnělo dobrý zvuk ale ty otáčky.Tak nakonec šel dpf ven a už je to ok.Jen ještě musím najít někoho kdo umí nastavit vstřikovače.Mám je troch rozjeté v kanále tušim 13.

Uživatelský avatar
firemaniac
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od firemaniac »

Mám sice Alhambru, ale taky s filtrem, VAG ukázal 132g popílku a úplně v pohodě jezdím, tak nevím, ten limit 60 se mi moc nezdá...

Uživatelský avatar
ZoMi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 03.01.2013 15:27
Bydliště: Odolena Voda

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od ZoMi »

A když mi hlasí na 3C 125KW 11g a ale sviti mi regenerace a bliká kontrolka žhavení a motor do dílny ? Poradíte mi někdo. Děkuji moc za ochotu a pomoc.

Uživatelský avatar
Max583
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.07.2009 13:31
Bydliště: Most

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od Max583 »

Když už tady probíráme regeneraci dpf má někdo zkušenosti s s renovaci ? http://www.dpfe.cz" onclick="window.open(this.href);return false;\renovace-dpf

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od majrek001 »

taky bych měl dotaz řešíme pořád dokola OII RS TDI s motorem 125kW BMN a dělal jsem regeneraci DPF přes VAG a po necelých 1000km opět kontrolka filtru a nejede to jak má. tak jsem pustil regeneraci přes VAG znovu a jak dojela chvíli klid a pak se pustila ještě 3krát sama, chybu to žádnou nepíše, ale myslím že už bude to čidlo tlaků, co vyhodnocuje zanesení, nějaké načaté.. není přece možné aby se to tak rychle zanese. dost jsem četl o upgrade softu v ŘJ motoru bohužel k tomu není serviska, ale pomůže to nějak?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“