Regenerácia DPF

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Koník
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 354
Registrován: 31.07.2010 16:09

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od Koník »

...zajímavé téma ...si to taky napíchnu abych věděl jak na to jsem. Nebýt vás, ani by mě to netrklo.

Uživatelský avatar
brett
Řidič
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: 28.10.2010 18:59
Bydliště: Praha

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od brett »

cernytdi píše:ale ktomu musis ten DPF vymontovat ze jo a potom tou kapalinou vyplachnout kluci s fokusem rikali ze prej to jde tak nevim
si to asi spatne pochopil ten super cistic je kdyz ho mas vymontovanej a ne do nadrze nebo jsem to pochopil ja spatneprocetl jsem si navod na pouziti a tam stoji vymontovat filtr a nalejt kapalinu a nechat 10 hodit stat a obcas proklepat
Jj rozumime si ja ten DPF flushing liquid chapu stejne, filtr ven. To co zminuje immo je DPFsuper cleaner coz je asi nejaky aditivum do nafty a tomu teda rozhodne velky sance nedavam. Jen me zarazi ze ten vyplach nikdo neinzeruje jako reseni, a vsude pouze dpf off nebo vymena za novy. Ma s vyplachem nekdo osobni zkusenost nebo doporuceni na nekoho kdo kdo je ochoten to vyplachnout?

imo17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 353
Registrován: 12.09.2009 19:47
Bydliště: Púchov

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od imo17 »

Ano, ja hovorim o DPF super cleaner. Ten druhy pripravok skusal niekto zo Sk clubu, su tam aj foto ale aj tak neviem ci nie po mesiaci dal DPF OFF. Mna jedine co zarazilo, vyhradny dovozca na sk pouzil foto tohoto klubaka do propagacnych materialov. Neviem ci mali spolu nejaku dohodu, ale to nepatry uz do tejto temy. :-)

Koník
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 354
Registrován: 31.07.2010 16:09

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od Koník »

Tak jsem přinucen oživit toto téma.V měřených hodnotách-ve skupině 68 viz předchozí obr od cernyhoTDI mám v prvním poli 22.9% a v druhém poli 62 bez jednotek. Třetí pole 0.00%. Znamená to, že mám DPF po smrti? Ještě mi to kontrolku DPF nevyjelo ani jednou,auto jezdí normálně a vag chybu nehlásí. Poradí někdo?

Uživatelský avatar
Zajic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Teplice

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od Zajic »

Ahoj, nevím co máš za motor. Já mám BMP a pokud se hodnota v 1. poli dostane na 40% spustí se regenerace. Hodnota v 2. poli by měla být zaplnění DPF. Já mám v 2. poli 71 a "zatím" jezdím bez problému, žádná chyba ani hláška. Taky by mě zajímalo jestli ta hodnota v 2. poli je v % nebo v g.

Koník
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 354
Registrován: 31.07.2010 16:09

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od Koník »

Motor mám BMP druhé pole není označeno jednotkami. Podle toho co jsem tady četl, by se při hodnotě nad 60 měl měnit, nebo ho vykuchat.

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od teekey »

Me by spise zajimalo, kde se vam nejcasteji spousti regenerace? Me pravidelne konci v garazi (typicky zapach spalin a teplicko za autem) :D
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od uncompromised »

teekey: mě se to taky dvakrát stalo, couvnu v vratům a slyším netypické tiché pískání a větší teplo za autem. K výfuku sem nemohl přiblížit ruku, přičemž jindy rukou výfuk na krátkou chvilku můžu ucpat, tak sem sedl do auta a jel se ještě klem komína projet :)

Koník
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 354
Registrován: 31.07.2010 16:09

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od Koník »

Tak kolik ten filtr teda vydrží. Já ho mám zaplněný na 62 a zajic na 71. Nějaký odborník přes DPFka?

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od uncompromised »

Koník: on ten filtr nemá počítadlo a při určitém zaplnění se ti posere. Pokud auto jede normálně, tak to neřeš.

Koník
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 354
Registrován: 31.07.2010 16:09

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od Koník »

Jde mi spíše o to, jestli to řešit preventivně. Jestli zaplnění filtru může způsobit nepojízdnost auta nebo neustálé házení do nouzového režimu. Řešit to někde na dovolené by se nemuselo vyplatit. Jestli je zaplnění filtru důvod pro nepojízdnost auta.

Uživatelský avatar
pig
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 278
Registrován: 07.03.2012 07:40
Bydliště: jižní morava

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od pig »

jestli to chápu dobře tak mám v DPF té už neodstranitelné sračky 33g? :roll:
nebo to je číslo který se mění podle toho jak se spustí regenerace? v kanále 73 pak mám že od poslední rege jsem najel 90km
Přílohy
dpf_1.jpg
Pásoš Vároš károš 07 BLÚMOUŠN :-) 1.9TDI
/100kW/320Nm/

Uživatelský avatar
deme
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 30.08.2009 20:39

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od deme »

ja mam toto je to dobre?? :D
Přílohy
dpf.PNG

Koník
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 354
Registrován: 31.07.2010 16:09

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od Koník »

...to jsme na tom stejně. Už nezbývá než čekat na kontrolku filtru 8O ...a pak???

Uživatelský avatar
pig
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 278
Registrován: 07.03.2012 07:40
Bydliště: jižní morava

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od pig »

Jsem si teď všiml, že na cestě do chorvatska, nahoře jsem natankoval u OMV ten jejich maxxDiesel a než jsem dojel dolů 500km, tak mám vidět černý na prdeli. To se mi při ježdění u nás nestalo 3tis km :fool:
By mě zajímalo proč to tak je, že by se mi motor čistil lepší naftou od bordelu... jsem zvědavej až se vrátim co bude ukazovat vag a gramy.
Pásoš Vároš károš 07 BLÚMOUŠN :-) 1.9TDI
/100kW/320Nm/

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“