motory BKP

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
mystif
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 23.11.2010 22:49
Bydliště: Kladno

Re: motory BKP

Příspěvek od mystif »

KJirka píše:
mystif píše: Jezdím a řeším jen startování ted v zimě :-) Budou se měnit všechny filtry tak uvidím jestli se to zlepší a když ne půjdu postupně dál :-)
se špatnými starty u motoru 2.0 TDI PD jsem bojoval po celou dobu jeho vlastnictví, tedy téměř 4,5 roku. Auto jsem kupoval nový, takže jsem znal historii, nicméně to byl marnej zápas. Různými opravami a úpravami se mi průběžně dařilo zlepšovat start, ať už za studena nebo za tepla, ale po čase to šlo zase do pr**le. Jedno vím téměř jistě, výměna filtrů je sice třeba, ale na kvalitu startu to mít vliv nebude.
To mas pravdu. ja doufam ze to bude ok, protoze jinak jsem se do toho auta zamiloval. spis mi mrzi ta spotrebni kvalita tech aut. ja mel 11 let staryho nissana a bez jedine vady denne v provozu. tak jsem tak nejak cekal ze to bude obdoba :) a nemam moc cas resit servis.
A bude hůř ...

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: motory BKP

Příspěvek od uncompromised »

mystif: ať se ti na to podívá ten servisák, ale moc do toho nedrbte, pokud uvidí, že je něco špatně, zajdi za právníkem, jak je sepsaná kupní smlouva, pokud tam bude šance, prokonzultujte to a pak tě pošle za soudním znalcem, ten není drahý a po jeho zhodnocení to dej k soudu, klidně si udělej i dva posudky, protože bazar si na to pozve svého a bude jedna k jedné

Uživatelský avatar
mystif
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 23.11.2010 22:49
Bydliště: Kladno

Re: motory BKP

Příspěvek od mystif »

No uvidíme co a jak ... pokud to bude něco závažného tak to takhle asi udělám, ale nejprve zajdu za bazarem a zeptám se jak to chtějí řešit. Pokud navrhnou opravu na vlastní náklady tak by to taky nebylo zle, ale moc tomu nevěřím. Pokud dohoda nebude možná a budou se odkazovat na smlouvu tak smlouvu předám právníkovi a bude to. Uvidíme co s tím dál.
A bude hůř ...

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: motory BKP

Příspěvek od uncompromised »

mystif: ani tam nechoď, kdyby platili opravu každému kdo tam s něčím přijde tak si moc nevydělají, až budeš mít v ruce papír od znalce, tak se jich můžeš zeptat jestli ti tu opravu zaplatí teď, nebo si počkají na výsledek soudu, já jsem ještě nikdy neviděl ochotnýho (poctivýho) bazaristu, ať už prodává mobily nebo auta

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: motory BKP

Příspěvek od KJirka »

no s tím se dá bohužel jen souhlasit. Já bych si velký iluze, že něco vyrazím z bazaru, moc nedělal. Vždycky je lepší jednat s přímým majitelem, než s nějakým prostředníkem. A bojím se, že se ani právníci do sporů s bazarama příliš nehrnou.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Panzerwerver
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 05.04.2010 20:46

Re: motory BKP

Příspěvek od Panzerwerver »

No já jsem navalil do něj přes 150 tisíc než jsem ten Passat dal dohromady tak aby to byl spolehlivý vůz tak jak jsme na VW zvyklí

Setrvačník
Vstřiky
Hlava
Preventivně nová pumpa a nové rozvody (podruhé měněné)
VW Passat Variant 2.0 TDI 103kW DSG Highline, xenon, solární panel, nezávislé topení, ACC, GPS+DVB-T, no prostě paráda :)

Uživatelský avatar
mystif
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 23.11.2010 22:49
Bydliště: Kladno

Re: motory BKP

Příspěvek od mystif »

A máš ho pořád? :-) Mě se tohle stát nějak za sebou tak to hned prodávám ... to snad by nemělo ani význam čekat. V kolika to začalo? Kámoš co dělá u VW mi řekl, že tyhle motory se vždy sraly mezi 30-90 tis. a jezdilo jich tam fakt hodně.
Panzerwerver píše:No já jsem navalil do něj přes 150 tisíc než jsem ten Passat dal dohromady tak aby to byl spolehlivý vůz tak jak jsme na VW zvyklí

Setrvačník
Vstřiky
Hlava
Preventivně nová pumpa a nové rozvody (podruhé měněné)
A bude hůř ...

Uživatelský avatar
Honzapraha
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 391
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: motory BKP

Příspěvek od Honzapraha »

to je fakt logika ani tam nechod,raději narvy nejdřív prachy něakýmu právníkoi.
Myslíš že jsou to o něco lepší lidi jak bazarníci?leda v tom že tě okradou,čumíte si z očí do očí a oba se usmíváte.
Nechal bych to prohlídnout možná to bude něaká prkotina,pokud ne pak bych zašel na bazar,opravdu záleží jak je sepsaná smlouva,zda to mněl bazar v komisi nebo jako své odkoupené auto.
Bazar třeba zavolá puvodnímu majiteli ten pošle zpět 10tis na turbo a bude vyřešeno.případně bazar opravu zajistí ve svém servisu.nebo na opravu připlatí.Ano i to se muže stát!

bych byl celej bez sebe přijít za mnou kupec rovnou z fakturou z autorizáku za právníky znalce a kdovícoeště.

je třeba si uvědomit že se jedná o ojetinu,jednat rozumně a neživit k tomu další příživníky(aspon ne dokud člověk neví jaká bude dohoda)

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: motory BKP

Příspěvek od uncompromised »

Honzapraha: tydy mu nikdo neříká, že to má dát rovnou k soudu, vidím, že ty asi budeš mít něco společného s bazarem, a asi jsi jeden z mála poctivých, ale jako první věc jít do bazaru je taky pěkná blbost, to by hned začli hledat kličky (pokud už je neznají) jak s ním pak vydrbat, a že by předchozí majitel poslal zpátky nějaké peníze? to, jo, když už to prošlo 10ti lidem pod rukama takže za 1) do servisu aby se vědělo co s tím je 2) za právníkem prostudovat smlouvu 3) soudní znalec aby "dal na závadu štempl" 4) pak bazar co stím budou dělat, když nic tak za 5) k soudu, a co nejdřív, čím dýl se s tím bude jezdit, tím bude hůř prokazatelný, že se to stalo už před koupí... toto je cena nejnížších nákladů a nejvyšší jistoty

já být bazar tak nevím jak bych nesl, kdyby za mnou každý po měsíci přišel, že mu něco nefunguje :roll:

pokud bude bazar slušný, spojí se s kupujícím a škodu bude vymáhat po předchozím majiteli, ne?

Uživatelský avatar
mystif
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 23.11.2010 22:49
Bydliště: Kladno

Re: motory BKP

Příspěvek od mystif »

No kluci, já to vidím tak jak už se to tady psalo ... budu jezdit dokud to jezdí a pak se uvidí. Můj mechanik, který sice nemá možnost motor nějak hlouběji prověřit, mi teď dělal všechny filtry a výměnu oleje. Projížděl celý motor a říkal, že tam nic nenašel a že je motor v dobrém stavu. Má i nějakýho mechoše co dělá VW už 25 let. Jediné co mu říkal on, že tyhle motory žerou olej ať se na to připravím :-) Prostě uvidím. Zatím jede, dolejvám olej a to je vše. Člověka to hrozně unavuje řešit problémy hned od začátku :-)
A bude hůř ...

Uživatelský avatar
mystif
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 23.11.2010 22:49
Bydliště: Kladno

Re: motory BKP

Příspěvek od mystif »

Dnes objednáno aditivum ... jsem zvědavej jak to pomůže :-))

tohle mi k výběru trochu pomohlo ...

http://www.petrol.cz/magazin/pm012008/produkty1_08.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
A bude hůř ...

Uživatelský avatar
Kami3120
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1515
Registrován: 04.09.2010 19:52
Bydliště: Praha

Re: motory BKP

Příspěvek od Kami3120 »

No já mám zase brouka v hlavě v garáži mám pod motorem v přední části v pravo loužičku nejspíš od oleje, ale od jakého no může to být cokoli... Budu se muset pustit do nějaké zjištovací akce. :/ Nemá někdo doporučení nebo někoho tady v Praze.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: motory BKP

Příspěvek od KJirka »

motorový olej poznáš snadno, máš-li diesel, bude olej černej, jak holínka. Jestli není, je to něco jinýho.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Kami3120
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1515
Registrován: 04.09.2010 19:52
Bydliště: Praha

Re: motory BKP

Příspěvek od Kami3120 »

tam je na zemi docela bordel prach a malo světla, tak ja tam zkusím dat nějakou papírovou čtvrtku do toho místa a uvidim nebo nějakou vaničku jak maj v bazarech pod autama ale tu nemam :) Nasralo mě, že se mě dneska ptal garáž mistr jestli vim, že mi z auta chčije olej...

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: motory BKP

Příspěvek od pásovec »

Tak jsi mu měl říct, že se autu asi chtělo no, tak chcalo :D
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“