Olej vo vode.

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
imo17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 353
Registrován: 12.09.2009 19:47
Bydliště: Púchov

Re: Olej vo vode.

Příspěvek od imo17 »

Chemiou asi nie. A neviem či by som do toho išiel znova, lebo ešte kedysi som preplachoval u felície nejakým čističom a musel som po čase meniť chladič, termostat + hadice čo to začalo práskať. Ale či to bolo sposobené tým bordelom to sa už na 100% nedozviem.
Ale nádobka sa časom zakydá tak ako tomu bolo pred opravou :oops:

Uživatelský avatar
Pavelkot
Závodník
Závodník
Příspěvky: 532
Registrován: 22.12.2007 21:24
Bydliště: Praha

Re: Olej vo vode.

Příspěvek od Pavelkot »

imo17 píše:Chemiou asi nie. A neviem či by som do toho išiel znova, lebo ešte kedysi som preplachoval u felície nejakým čističom a musel som po čase meniť chladič, termostat + hadice čo to začalo práskať. Ale či to bolo sposobené tým bordelom to sa už na 100% nedozviem.
Ale nádobka sa časom zakydá tak ako tomu bolo pred opravou :oops:
čižě :) asi stejná míra znečištění jako před opravou :?:

imo17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 353
Registrován: 12.09.2009 19:47
Bydliště: Púchov

Re: Olej vo vode.

Příspěvek od imo17 »

Asi tak nejak.... ono to vôbec neni moc.... je tam toho oleja úplne minimum... ale odkial tam k...a ide :?: Keby sa tá nádobka dá nejak rozumne vyfotiť tak by som to cvakol, ale pomaly nič na tej foto neni vidno. Od opravy som nabehal cca 5000km bez dolievania vody, oleja. Olej tak ako bol na tej mierke.... síce tam neni nejak moc presne vidno-kto má BLS vie o čo ide.

Uživatelský avatar
Pavelkot
Závodník
Závodník
Příspěvky: 532
Registrován: 22.12.2007 21:24
Bydliště: Praha

Re: Olej vo vode.

Příspěvek od Pavelkot »

no, myslím, že to bude chladič...

Uživatelský avatar
Pavelkot
Závodník
Závodník
Příspěvky: 532
Registrován: 22.12.2007 21:24
Bydliště: Praha

Re: Olej vo vode.

Příspěvek od Pavelkot »

no, myslím, že to bude chladič, měnili se na záruku často

imo17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 353
Registrován: 12.09.2009 19:47
Bydliště: Púchov

Re: Olej vo vode.

Příspěvek od imo17 »

ale ako som písal niekde na začiatku. Aj ja som bol v tom, že olej. chladič. Tak vybratý von, natlakovaný na 7barov cez vodnu stranu a nič nepustil. Tak spravený tento istý test vo vode. A žiadna bublinka. Týmto som sa chcel vyvarovať zbytočnému kupovaniu súčiastok a robote. Ale ako to tak vidím budem musieť kúpiť ten chladič tak či tak. Mal som objednaný, že vraj originál za nejakých 50€, ale prišla čínska HELLA tak som to vrátil. Vo VW chcú za ten chladič 179€, čo sa mi zdá troška prehnaná cena. Keby okolo 100€ tak celkom ani neváham.... Ešte asi v pondelok skúsim škodovku kolko tam, prípadne ak by mal niekto prístup k lepšim cenám.... :158:

Uživatelský avatar
Pavelkot
Závodník
Závodník
Příspěvky: 532
Registrován: 22.12.2007 21:24
Bydliště: Praha

Re: Olej vo vode.

Příspěvek od Pavelkot »

a proč ho budeš kupovat když je testovanej a teda neteče ?
A hlava je taky po tlakové zkošce ?

imo17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 353
Registrován: 12.09.2009 19:47
Bydliště: Púchov

Re: Olej vo vode.

Příspěvek od imo17 »

Lebo sa mi zdá, že to robí iba ked je vonku minus... teda chlad.... A pri tlakovej skúške bolo teplejšie. :roll: Aj hlava pretlakovaná a zorvnaná všetko OK. Takže už potom jedine prasknutý blok niekde, ale to neviem ako by sa dalo na 100% zistiť.

Uživatelský avatar
Pavelkot
Závodník
Závodník
Příspěvky: 532
Registrován: 22.12.2007 21:24
Bydliště: Praha

Re: Olej vo vode.

Příspěvek od Pavelkot »

chladno na to nemůže mít vliv. Ale když mi měnili chladič, říkali, že to musejí důkladně vypláchnout pomocí nějaký chemie a možná i po nějakých kilometrech opakovat. Olej asi nikdy bez výplachu ven nedostaněš. Přesně jako v nádržce drží na stěnách hadic a motoru. Já bych něco koupil a vypláchnul

imo17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 353
Registrován: 12.09.2009 19:47
Bydliště: Púchov

Re: Olej vo vode.

Příspěvek od imo17 »

Ale čo čo je 100% odksušané? a nepoškodzuje to hadice a plasty?

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Olej vo vode.

Příspěvek od uncompromised »

imo17: nemusíš tam dávat nic agresivního, měl by stačit třeba JAR, nebo něco na špinavé ruce MIO apod. Taky by to chtělo horkou vodou.

Uživatelský avatar
Pavelkot
Závodník
Závodník
Příspěvky: 532
Registrován: 22.12.2007 21:24
Bydliště: Praha

Re: Olej vo vode.

Příspěvek od Pavelkot »

vycházej z testů, vše má být OK ale výplach není....

imo17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 353
Registrován: 12.09.2009 19:47
Bydliště: Púchov

Re: Olej vo vode.

Příspěvek od imo17 »

Len ten výplach som zamietol skrz tú skúsenosť z felicie.... Asi na to zatial teda kašlem...... poprípade ak bude dobrá cena kúpim ten chladič, šak sa v garáži snad nepokazí.... a ked sa oteplí vymyslieť ten preplach.... No neviem či zrovna jar je najlepšia..... aby sa mi voda v chladiči nepenila ešte 2roky po výplachu....

Uživatelský avatar
kimik
Profík
Profík
Příspěvky: 1062
Registrován: 29.06.2009 18:41
Bydliště: Kladno a okolí...

Re: Olej vo vode.

Příspěvek od kimik »

Ahoj, sorry že se do toho vmíchávám, ale použil bych PRO-TEC. Je to hodně komerční záležitost a značka které opravdu důvěřuju a to nejen já, ale i spousta "lepších" automechaniků a lidí z motorsportu. Já osobně používám produkt "NANO" do motorovýho oleje a pochopitelně před tím "Engine Flush" na výplach..... :wink:
http://www.pro-tec-cz.eu/PRO_TEC_produkty.htm

KiMiK.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Olej vo vode.

Příspěvek od KJirka »

rozhodně bych se to snažil několikrát propláchnout, než se pouštět do nějakých větších akcí. Mě se tam ta mastnota objevovala taky pořád dokola. Pokud by tam únik oleje někdy byl, je nejhorší, že stejně asi nepřijdeš na to, kde to teče. Budeš jen měnit díly způsobem pokus - omyl. Já bych se na to asi vykašlal úplně. Zkus to párkrát propláchnout. Samozřejmě všechno ze systému vypustit a znovu naplnit. Když se toho nezbavíš, jezdi dál a zapomeň na to. Jestli se má něco ozvat, určitě se to ozve. Co ti ten olej v nádržce možná udělá, že zkurví čidlo hladiny. Tak až se ti za jízdy ozve pokles vody, nemusí to být pravda. Blbý je, že skrz tu mastnou nádržku není ta hladina ani vidět.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“