RNS300 -> MDI (USB)

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
fakrop
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 28.04.2008 11:38
Bydliště: Prajzsko
Kontaktovat uživatele:

RNS300 -> MDI (USB)

Příspěvek od fakrop »

Ahoj kolegové,
mám z originálu RNS300 a k tomu z výroby iPOD konektor v přihrádce před spolujezdcem. Protože nemám a ani neplánuju pořídit iPOD ani iPhone, rád bych to předělal na MDI (pak používal s klasickým kabelem MDI - USB).
Jde nějak využít to stávající rozhraní k iPodu a jednoduše to předělat na MDI? Co by bylo případně k tomu potřeba?
Řešení přes nějaký univerzální všeuměl bych raději vypustil, když už tam nějaký ten origo převodník a kabeláž je. Hledal jsem, ale žádná redukce z iPod-female na USB-female se nedělá.
Díky za ochotu :wink:

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: RNS300 -> MDI (USB)

Příspěvek od tornado1 »

musíš vyměnit celý interface...
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: RNS300 -> MDI (USB)

Příspěvek od svanco »

Existuje nějaka tabulka nebo stánky s přehledem těchto kabliku

Uživatelský avatar
RCRIK
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1395
Registrován: 25.09.2007 11:33
Bydliště: Roudnice nad Labem (Podlusky)
Kontaktovat uživatele:

Re: RNS300 -> MDI (USB)

Příspěvek od RCRIK »

RNS 300 hlavně neumí MDI :roll:.ani někté RCD 510 až ty od indexu AA a AB
kontakty na mě Tel:721766496 nebo email: martyan_R@seznam.cz
Hledám svojí GII kterou někdo ukradl !!! http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=43&t=183103

fakrop
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 28.04.2008 11:38
Bydliště: Prajzsko
Kontaktovat uživatele:

Re: RNS300 -> MDI (USB)

Příspěvek od fakrop »

RNS300 neumí MDI a umí nějaký po.... iPOD????

Svanco: jestli bys někde našel tu tabulku, tak prosím pošli odkaz.

Tornado1: Prosím, co by to všechno obnášelo na výměnu? A co by to přibližně stálo?

Uživatelský avatar
RCRIK
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1395
Registrován: 25.09.2007 11:33
Bydliště: Roudnice nad Labem (Podlusky)
Kontaktovat uživatele:

Re: RNS300 -> MDI (USB)

Příspěvek od RCRIK »

nemyslel jsem to špatně, jen jsem řešil stejný problém :roll:. a potom co jsem si koupil MDI, jsem se dočetl, že s ním neumí komunikovat zařízení 2. generace řídících jednotek (RCD/RNS 300, RCD 500, MFD2), tady je něco k MDI :wink: http://www.my-gti.com/category/in-car-entertainment/mdi" onclick="window.open(this.href);return false;
ale k RNS 300 se dělá kabel USB jen si nemůžu vzpomenout na kod zkusím se ti kouknout. :wink:
kontakty na mě Tel:721766496 nebo email: martyan_R@seznam.cz
Hledám svojí GII kterou někdo ukradl !!! http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=43&t=183103

fakrop
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 28.04.2008 11:38
Bydliště: Prajzsko
Kontaktovat uživatele:

Re: RNS300 -> MDI (USB)

Příspěvek od fakrop »

Já to nemyslel na Tebe, jen jsem chtěl podtrhnout ten nesmysl, že když už tam museli ve VW z nepochopitelných důvodů dát v Evropě (konkrétně v DE) konektor na iPODa, tak proč by to nemohlo umět (dle mého jednodušší) USB.
Prosím, zkus mi najít, jaký je to kabel? Ten by šel teda přímo napojit do RNSky a vývod si můžu hodit kam chci, třeba do přihrádky spolujezdce?
Jak si to prosím nakonec vyřešil ty?

Uživatelský avatar
RCRIK
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1395
Registrován: 25.09.2007 11:33
Bydliště: Roudnice nad Labem (Podlusky)
Kontaktovat uživatele:

Re: RNS300 -> MDI (USB)

Příspěvek od RCRIK »

jj měl by to být kabel, který se zapojí místo changeru (teď by si tam měl mít ten kabel na ipod),a na druhé staně bude koncovka pro USB, pak existuje neoriginál interface který se jmenuje Gateway 100/300 to umí taky usb, ale někde jsem narazil i na origo kabel.
Já jsem dopadl tak že scháním RCD 510 a sehnal zatím za 6000 a RNS 510 za 9000 takže bojuju s tím, že se asi na RCD vykašlu. Za ty peníze už to nemá cenu a budu doufat ,aby mi neukradli RNS. Hledal jsem totiž schránku 1din místo schránky na servisku a tam jsem narazil na ten kabel. :wink:
kontakty na mě Tel:721766496 nebo email: martyan_R@seznam.cz
Hledám svojí GII kterou někdo ukradl !!! http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=43&t=183103

fakrop
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 28.04.2008 11:38
Bydliště: Prajzsko
Kontaktovat uživatele:

Re: RNS300 -> MDI (USB)

Příspěvek od fakrop »

Zkus prosím hodit odkaz, alespoň kde si to hledal/našel nebo přibližný název toho kabelu? :D
Já právě nechci RNS510 riskovat :?

Uživatelský avatar
RCRIK
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1395
Registrován: 25.09.2007 11:33
Bydliště: Roudnice nad Labem (Podlusky)
Kontaktovat uživatele:

Re: RNS300 -> MDI (USB)

Příspěvek od RCRIK »

tak jsem to prolez všude a asi jsem se nějak přehlíd, nebo nevím :? , ale všude nabízej jen tohle -> Dension Gateway 300
a nebo x-carlink. a i kolegové v DE to tak řeší. :wink:
Naposledy upravil(a) RCRIK dne 09.01.2011 11:41, celkem upraveno 1 x.
kontakty na mě Tel:721766496 nebo email: martyan_R@seznam.cz
Hledám svojí GII kterou někdo ukradl !!! http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=43&t=183103

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: RNS300 -> MDI (USB)

Příspěvek od svanco »

Jestli tu RNS za ty prachy umíš tak jednu si vemu :)

Uživatelský avatar
RCRIK
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1395
Registrován: 25.09.2007 11:33
Bydliště: Roudnice nad Labem (Podlusky)
Kontaktovat uživatele:

Re: RNS300 -> MDI (USB)

Příspěvek od RCRIK »

SZ :wink:
kontakty na mě Tel:721766496 nebo email: martyan_R@seznam.cz
Hledám svojí GII kterou někdo ukradl !!! http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=43&t=183103

fakrop
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 28.04.2008 11:38
Bydliště: Prajzsko
Kontaktovat uživatele:

Re: RNS300 -> MDI (USB)

Příspěvek od fakrop »

Tak jsem taky hledal, ale žádný takový kabel jsem bohužel nenašel a asi je pravda, že RNS300 nepodporuje MDI :(
Vypadá to, že budu muset použít nějaký ten univerzální interface. Nebo vyměnit rádio a pak se furt jenom strachovat :roll:

Uživatelský avatar
RCRIK
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1395
Registrován: 25.09.2007 11:33
Bydliště: Roudnice nad Labem (Podlusky)
Kontaktovat uživatele:

Re: RNS300 -> MDI (USB)

Příspěvek od RCRIK »

JJ, můžem si podat ruku :wink:. já to samí řešil před měsícem chtěl jsem MFD2 a pak jsem zjistil tohle a byl jsem v pr..... ale ten uni interface toho umí dost podle videii na youtube. :wink:.A ten MDI box co prodávaj na skodateile tak nevím jak si zdatnej v el., ale ten kabel co je k tomu se musí letovat a nedokázal jsem nikde vyčíst jak, tak jsem si koupil k MDI radši kabel od KUFAtec, kterej se jen nacvakne mezi instalaci auta a navi. :wink:. pak potřebuješ ještě GW a držák na MDI do kaslíku. :wink: a nákodovat vše.
kontakty na mě Tel:721766496 nebo email: martyan_R@seznam.cz
Hledám svojí GII kterou někdo ukradl !!! http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=43&t=183103

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“