Passat 2.0 fsi palivo

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Kkubaiss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 02.02.2016 19:49

Passat 2.0 fsi palivo

Příspěvek od Kkubaiss »

Nazda chlapi. Prosim o malou radu. Vcera jsem privezl noveho Passata. Dle majitele mam tankovat normalne Natural 95. Precetl jsem dost nazoru, ze lepsi je 98. Mate nekdo praktickou radu, zkusenost? Diky moc

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Passat 2.0 fsi palivo

Příspěvek od KJirka »

zrovna před chvílí byla v TV reportáž o tom, jak si lidi lejou do nádrže místo nafty normální jedlej olej. Kurví to komponenty motoru sice, ale je to levný a jede to. Kdybys takový auto od někoho koupil, jezdil bys na to jen proto, že ti to majitel poradil ? Já myslím, že ne. Tak jezdi na to, co píše výrobce a ne, co ti někdo řek.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Passat 2.0 fsi palivo

Příspěvek od Qido »

Ten motor je přímovstřikovej a atmosféra. Takže ten přínos 98 octanového benzínu tam je. Ani ne na výkon, ale zejména na klidný chod, malinko lepší ochotu se vytáčet a také menší tvorbě karbonu.


EDIT: Nehledě na to, že v manuálu (a na víčku nádrže) je přímo předepsáno použití 98 octanového benzínu nebo se pletu? Nevím jak to tam je.
Naposledy upravil(a) Qido dne 08.02.2016 11:00, celkem upraveno 1 x.

alxx1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 07.10.2013 00:13
Bydliště: SK - BA

Re: Passat 2.0 fsi palivo

Příspěvek od alxx1 »

"zejména na klidný chod, malinko lepší ochotu se vytáčet a také menší tvorbě karbonu" :good:
Plus je to trochu tichsie...odporucam este VIF k tomu...a pravidelne vymetat pavuky...

EDIT: ja mam na viecku 98/95...alternativne povolene palivo...v kazdom pripade, vsetky plusy, ktore tu Qido napisal, za tych par korun/Eur navyse, stoja...
Passat Variant 2.0 FSI, B6, 4M, M6, BVX, 2006
Passat Variant 2.0 TDI, B8, 4M, A6, DFC, 2015

filip_nemec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 11.05.2013 16:58

Re: Passat 2.0 fsi palivo

Příspěvek od filip_nemec »

Nazdar.
Já mám Passat 2.0 TFSI, takže na víčku mám taky psáno 98/95. Většinou tam dávám teda tu 95 a to nejvíce z toho důvodu, že v mém okolí a téměř nikde už nelze sehnat tu 98. Max. u značkových čerpaček prémiové palivo jako Verva100 oktanů, ale to se mi zdá už dost dražší.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“