backup kamera

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
xandercage
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 05.11.2009 16:50

backup kamera

Příspěvek od xandercage »

Zdravím,
dnes jsem namontoval kameru, všechno šlo celkem v pohodě. Mám v autě Tv tuner 7L6919148A, od něj mám origo kabel (opět 7L6) do RNS510ky, ten šlape uplně v poho. No ale nechtělo se mi kupovat origo kabel na TV tuner a kameru, protože je to ranec, tak jsem kabeláž z kamery napojil na kabel od Tv tuneru, dle schématu je to tak stejně origo. No všechno pozapojuju, ve vypisu jednotek se mi hnedka objevila kamera (6C), tak jsem ji do gateway nakodoval, zatím vše v pohodě. Samotná jednotka kamery zatím nehází chybu. Ale problém nastal, jakmile jsem zařadil zpátečku. Na RNSce v OPS se sice objevila ikona kamery, ale přepnout na ni nešlo a když se to podařilo, tak byla černá obrazovka jenom s rámečkama pro kameru a pro OPS a i to po cca 10 sekundách zhaslo a v jednotce kamery se objevila chyba 02283 - výstup videa, přerušení.

Nevíte někdo, co s tím? Jestli je to problém mezi kamerou a jednotkou nebo mezi jednotkou a RNSkou? Jestli jsem třeba špatně nezapojil ty drátky? Ale dělal jsem to přesně podle schémat. A ještě jeden dotaz, jak to pak dokodovat do RNSky, mám v longcodingu na výber jenom low kameru (tzn. bez jednotky). Jednotka kamery je 3C0907441 Děkuji moc

xandercage
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 05.11.2009 16:50

Re: backup kamera

Příspěvek od xandercage »

jo a ještě kodovaní jednotky kamery je 00100007

xandercage
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 05.11.2009 16:50

Re: backup kamera

Příspěvek od xandercage »

Tak ještě nový poznatek, přepinoval jsem konektor jednotky kamery a kamera už jede, ale jede jenom buď kamera, bez chyby nebo jenom TV tuner, společně to nejede, vždy to hodí chybu. Už nevím, podle jakého schématu to mám zapojit, jestli vůbec může jet jednotka kamery z passata a Tv tuner z Touareg společně.

Uživatelský avatar
global
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zilina

Re: backup kamera

Příspěvek od global »

Ked to zapojis podla schematu Passat s TV tuner japan + kamera
Tak vsetko pojde ok bez chyby

Hladal by som spatne zapojenie
http://www.x-dent.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

xandercage
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 05.11.2009 16:50

Re: backup kamera

Příspěvek od xandercage »

no tak to pak fakt nevím, asi mám teda v else nějakou chybu nebo nevím, jaké schéma použít. Když to zapojím podle passatackoho schematu a zapojím tv tuner i kameru, tak tv tuner jede v pohodě a kamera nefunguje a píše tu chybu 02283. Nemůže být taky problém v tom, že v těch scématech pro passat má tv tuner jenom 20 pinový konektor? i když čísla pinu sedí s 54 pinovým konektorem (co se týče A/V pinů)

Uživatelský avatar
global
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zilina

Re: backup kamera

Příspěvek od global »

Ja som to zapajal podla schemy Passata (ten 20pin konektor - ale na 54pin) funguje to ok bez chyb obe rj.
Hladaj chybu v zapojeni
http://www.x-dent.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: backup kamera

Příspěvek od lukasko144 »

Uz to asi mas spojazdnene a nepamatam si, ci som Ti posielal moje podklady, no ja som sa ich drzal a zapojenie bolo na prvy sup podla nich spravne - bez chyb. Ak chces, mozem Ti to poslat..
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

xandercage
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 05.11.2009 16:50

Re: backup kamera

Příspěvek od xandercage »

Super, pošli, nemám to zprovozněný, už nevím, jak jinak to zapojit, už jsem to zapojoval podle všech schemat a furt nic.

xandercage
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 05.11.2009 16:50

Re: backup kamera

Příspěvek od xandercage »

Tak vyřešeno, půjčil jsem si druhou jednotku a s tou mi všechno jede podle úplně prvního zapojení na jedničku, ale jakmile tam dám tu svoji, tak hotovo, samé chyby a problémy. Takže je to v jednotce a já si myslel, že jsem to špatně zapojil. No ještěže kamarád má jenom kameru bez tuneru a tam ta jednotka jede v pohodě. Takže jsme to vyměnili... :-). Jinak děkuji moc členům, kteří mi ochotně radili, díky moc

Uživatelský avatar
vitusmotuz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 26.01.2009 11:06
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: backup kamera

Příspěvek od vitusmotuz »

Ahojte viete mi postnut to zapojenie toho 54 pinoveho konektora s tym co ma 26 pinov? Chcem zapojit cez tv tuner AV IN video signal. Kupil som DVB tuner 7L6919148A avsak bez kabelaze.
ObrázekObrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: backup kamera

Příspěvek od KJirka »

Je to 8,5 roku staré téma ! Tak snad někdo úplně jiný.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: backup kamera

Příspěvek od Nwkt »

Máš couvací kameru s jednotkou nebo bez?

Uživatelský avatar
vitusmotuz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 26.01.2009 11:06
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: backup kamera

Příspěvek od vitusmotuz »

bez cuvacej kamery
ObrázekObrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: backup kamera

Příspěvek od Nwkt »

Tak to potáhneš rovnou do RNSy, schéma najdu

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“