EGR ventil demontaz a cisteni

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
helios
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 07.09.2015 11:49

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od helios »

Zdravím pánové, dnes za jízdy mě zdechnul motor a pak po každém nastartování ihned zhasnul... napadl mě ten úžasnej EGR ventil. Takže jsem se nechal odtáhnout do garáže a sundal tu lesklou trubku co vede zpět do sání. Motor normálně nastartoval a běžel. Trubka je uvnitř zakydaná černou kaší, ale průchozí. Nezbyde mi nejspíš koupit EGR ventil nový :( Auto ale nic nehlásilo, nejspíš je EGR ventil zaseklý.... :negative:
Přílohy
EGR.png
vw passat variant 3C B6 1.6tdi 2010

helios
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 07.09.2015 11:49

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od helios »

Z obavy dvojí práce demontáž/čištění/montáž pro případnou negativní funkci EGR ventilu, bych raději koupil EGR nový. Kde se dá nejlépe sehnat? Děkuji za případné rady :good:
vw passat variant 3C B6 1.6tdi 2010

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od Jirka. »

U 1.6 a CR motorů druhé generace je egr zezadu na motoru, kupuje se komplet s chladičem spalin.
http://www.cc-autodily.cz/chladic-vedeni-zplodin" onclick="window.open(this.href);return false;
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

helios
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 07.09.2015 11:49

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od helios »

Děkuji za tip... V létě jsem si všiml při výměně oleje, že jsou u chladiče zpětných spalin trubky špinavé od černé "kaše" . To bude ten humus určitě po celým systému zpětného vedení spalin, včetně sání. Určitě to výkonu motoru nepřidá :x Mám po výměně systém vedení vyčistit?
vw passat variant 3C B6 1.6tdi 2010

helios
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 07.09.2015 11:49

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od helios »

Jirka. píše:U 1.6 a CR motorů druhé generace je egr zezadu na motoru, kupuje se komplet s chladičem spalin.
http://www.cc-autodily.cz/chladic-vedeni-zplodin" onclick="window.open(this.href);return false;
Máš zkušenosti s čištěním EGR ventilu u CR motorů?
vw passat variant 3C B6 1.6tdi 2010

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od Jirka. »

Na normálním motoru kde je EGR je vepředu tak je za hodinku hotovej, tak proč ne. Ale u té 1.6 to nemá smysl, je tam přístup jak k penězům, ty EGRy na tom padaj jeden za druhým, podle mě je to zbytečná práce. Pokud máš zvedák a budeš to dělat sám tak možná, jinak dáš v servisu 2500 za vyčištění a za pár km na tom budeš stejně a budeš akorát nasranej. Navíc ten novej typ je modifikovanej, takže určitě nekupovat repas/čínu a podobný. Jedině origo a novej, né z kelly a pod. kde maji skladem ještě ten starší typ. Ideální by bylo k tomu nahrát i novej soft, ale tam bych se bál aby to zase nenahráli i s nějakou úpravou k dieselgate.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

helios
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 07.09.2015 11:49

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od helios »

Jirka. píše:Na normálním motoru kde je EGR je vepředu tak je za hodinku hotovej, tak proč ne. Ale u té 1.6 to nemá smysl, je tam přístup jak k penězům, ty EGRy na tom padaj jeden za druhým, podle mě je to zbytečná práce. Pokud máš zvedák a budeš to dělat sám tak možná, jinak dáš v servisu 2500 za vyčištění a za pár km na tom budeš stejně a budeš akorát nasranej. Navíc ten novej typ je modifikovanej, takže určitě nekupovat repas/čínu a podobný. Jedině origo a novej, né z kelly a pod. kde maji skladem ještě ten starší typ. Ideální by bylo k tomu nahrát i novej soft, ale tam bych se bál aby to zase nenahráli i s nějakou úpravou k dieselgate.
Bude to asi rozumný dát nový a origo. Bude mě to měnit můj mechanik... VW neberu jako servis, ale jako pokladničku bez výsledku...
Takže nový tip poznám podle čeho...? Budu muset po výměně něco nastavovat...? Novej soft pomůže k čemu...? :blush:
vw passat variant 3C B6 1.6tdi 2010

helios
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 07.09.2015 11:49

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od helios »

Ten modifikovaný EGR je 03L131512DQ, tak jak je v odkazu? Někde jsem se dočetl něco o plastové krytce, která je už upravená (výstupek/bez výstupku) vůči kolíku a nevím zd-li je součástí modifikace..? Aktualizace SW je v9971..? Kdyžtak mě usměrněnte jestli melu.... :pleasantry: Na aktualizaci budu muset do autorizáku, nebo zkušený mechanik o této problematice ví a provede jej....?!
Jaké máte zkušenosti. Nebo je to jen opravdu problém 1.6 tdi CR?
http://prntscr.com/6f4xpp" onclick="window.open(this.href);return false;
vw passat variant 3C B6 1.6tdi 2010

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od Jirka. »

Ano, DQ je poslední a nejnovější. Krytku jsem měl zatím vždy součástí, ale dá se kdyžtak doobjednat. Co se týká softu tak ti neporadím, prý je dobré nahrát novější, ale co jsem zatím kdy dělal tak jsme soft neřešili.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Milun
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 09.09.2011 18:10
Bydliště: Šošůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od Milun »

Ahoj, ja jsem si ho sam vyndal, vycistil a i klapku, vratil a nechal zaslepit i upravit sw. Jezdim tak uz 3roky a bez problemu.

helios
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 07.09.2015 11:49

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od helios »

Milun píše:Ahoj, ja jsem si ho sam vyndal, vycistil a i klapku, vratil a nechal zaslepit i upravit sw. Jezdim tak uz 3roky a bez problemu.
To z ní určitě dobře, ale jak se na to tváří DPF-ko...?
vw passat variant 3C B6 1.6tdi 2010

helios
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 07.09.2015 11:49

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od helios »

Dnes konečně přišel nový EGR ventil komplet s chladičem... abych mohl odpoledne auto po vlastní ose dostat k mechanikovi cca 10 km, zaslepil jsem tu trubku (jak je víše na obr.) měděným plíškem :smoke:
vw passat variant 3C B6 1.6tdi 2010

Uživatelský avatar
Milun
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 09.09.2011 18:10
Bydliště: Šošůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od Milun »

DPF nemam je to 1.9, tak ze nic to nedela

helios
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 07.09.2015 11:49

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od helios »

Kdyby nebylo tech kur..tek kvuli emisim... bylo by nam lepe :good:
Na druhou stranu pokud prijdou na emisich s tim, co ma mit konkretni vuz dle winu za software k danym kur..tkam, budou vsechny auta se zmenou v softwaru (vyrazene Egr, Dpf...) v pr... :158: A budeme stejne jednou prejit na ta ticha a nudna elektricka vozitka :sorry:
vw passat variant 3C B6 1.6tdi 2010

MARTANEK33
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 27.01.2016 19:41

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od MARTANEK33 »

Chlapi, neměl by někdo schéma na b6 ohledně počtu šroubů a kde jsou všechny na sundání ERG ventilu? Chtěl bych ho taky vyčistit, jelikož se mi už jednou ozval, ale nevím kde jsou všechny šrouby umístěny abych to mohl vykuchat z vozu. Dík
Passat b6 125 Kw CR r.v. 2008 CBB

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“