EGR ventil demontaz a cisteni

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
petrando30
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 14.05.2009 13:55

EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od petrando30 »

Zdar,
obcas pri pomale akceleraci 2x cukne motor cca v 2100 ot/min (motor BMP). Jen na dvojku, obcas i na trojku, ale to uz neni skoro citit. Bude to nejspis ucpany EGR. Chtel bych ho sundat a vycistit. Mam cekat nejaky problem? To, ze je to on si myslim proto, ze loni jsem ho trochu pobouchal kladivem a dal na dlouhou dobu pokoj. Na fotce je oznacen sipkou. Doufam, ze to je EGR, kdyztak me opravte :-). Az ted se to objevilo znova. Mozna je jen zatuhly. Diagnostika nehlasi nic.
Diky za radu
Přílohy
Clip.jpg

baxxter222
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1285
Registrován: 07.05.2010 18:17
Bydliště: ruzomberok,SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od baxxter222 »

napis ejne-mu on ma s tym skusenost EGR mal dole a aj ho cistil.
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=102&t=17250" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od Benetty »

Já měl EGR ukončen před 14 dny, totálně se sekl, byl zapraseny, kousnul se. Nový 3200. Nejdřív začala svítit diagnostika motoru (takové to jako čerpadlo), jezdil jsem ještě tak 300 km, pak se rapidně zhoršoval výkon, do servisu jsem jel na 1 krokem.....víc to nejelo. Po výměně vše ok

Uživatelský avatar
Ergo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1259
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od Ergo »

Benetty píše:Já měl EGR ukončen před 14 dny, totálně se sekl, byl zapraseny, kousnul se. Nový 3200. Nejdřív začala svítit diagnostika motoru (takové to jako čerpadlo), jezdil jsem ještě tak 300 km, pak se rapidně zhoršoval výkon, do servisu jsem jel na 1 krokem.....víc to nejelo. Po výměně vše ok
V kolika km se to takhle seklo?

Uživatelský avatar
ejne
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1520
Registrován: 14.09.2008 17:43
Bydliště: SVK ( SLC, SL )
Kontaktovat uživatele:

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od ejne »

ano mas pravdu zozadu je egr ventil. treba sa pripravit hlavne rukavice odporucam chyrurgicke inak budes chodit este tyzden s ciernymi rukami. treba zhodit kryt motora potom hadicu ktora ide zpredu dozadu po lavej strane motora k EGR . EGR drzia z boku cca 3 skrutky a potom este ho treba zosporu zhodit kryt motora a zospodu jedalsia skrutka ktora to drzi . potom to zhodis aj s sanim alebo bez je to natebe ako to chces presne cistit. v mojej teme je aj nejaka foto z cistenia. co sa tyka cistiaceho prostriedku pouzi ak mozes LIQUI MOLY cistic . ten obsahuje aj kusky oleja a nielen cistic totizto mame elektronicky EGR a ten treba aby bol aj mazany a nielen vysusit a vycistit.
VW Passat 2.0 103kw Sportline = Moje presuvadlo
Najväčšou hrozbou v cestnej premávke sú autá, ktoré sú rýchlejšie než schopnosť ich vodičov myslieť

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od Benetty »

Ergo píše:
Benetty píše:Já měl EGR ukončen před 14 dny, totálně se sekl, byl zapraseny, kousnul se. Nový 3200. Nejdřív začala svítit diagnostika motoru (takové to jako čerpadlo), jezdil jsem ještě tak 300 km, pak se rapidně zhoršoval výkon, do servisu jsem jel na 1 krokem.....víc to nejelo. Po výměně vše ok
V kolika km se to takhle seklo?
No mám najeto 205.000, takže tak asi přesně 204.321 :wink: (nevím zda to souvisí, ale mám najeto 15 tkm na chip)

rudiger99
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 25.09.2010 05:11

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od rudiger99 »

je toto EGR ventil?
Přílohy
egr.jpg

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od Benetty »

:offtopic: http://www.autokelly.cz/#PATH=3761801;1 ... ST=0|LNG=0|" onclick="window.open(this.href);return false; jj, měl by být, akorát jsou dva druhy jeden je takový a druhý makový, nevim jaký v tom je rozdíl, ale kdyby někdo chtěl, tak podle motoru, tak umím za téměř poloviční cenu...

Uživatelský avatar
blefa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 26.10.2009 08:37
Bydliště: Plzeňáák

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od blefa »

Tak jsem ho dneska taky vypigloval, asi by chtelo i sani (foto 3), ale na to uz nebyl cas...
Photo358.jpg
Photo361.jpg
Photo368.jpg

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od pásovec »

co by se stalo, kdyby se odstavil, jako se delava u 96kw... myslenka vyfuku do sani mi neni moc prijemna
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
blefa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 26.10.2009 08:37
Bydliště: Plzeňáák

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od blefa »

Taky jsem nad tim premejslel... Kazdopadne nestaci zaslepit, jako u starsich aut, ale musi se zmenit soft, aby to nehazelo chybu. Dalsi vec je DPFko, jestli kdyz se odstavi EGR, tak jestli se nebude rychlejc zasirat, protoze diky EGR by mely bejt cistsi vyfukovy plyny, i kdyz ted si nejsem jistej, jestli to zpetny vedeni bere vyf. plyny pred nebo za DPF nebo jak to vsechno funguje, tolik do tho zas nevidim, mozna, ze by to nevadilo..

Jinak co jsem nasel na netu, tak jsem to mel jeste docela cisty viz. obr. :mrgreen:

IMG_1850%20(1024x768).jpg
Přílohy
IMG_1854%20(1024x768).jpg

Uživatelský avatar
kasilek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 331
Registrován: 25.09.2007 12:04
Bydliště: Jihlavwa

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od kasilek »

blefa píše:Tak jsem ho dneska taky vypigloval, asi by chtelo i sani (foto 3), ale na to uz nebyl cas...
Photo358.jpg
Photo361.jpg
Photo368.jpg
Cau delalo ti to neco jaj se popisuje vyse nebo jsi to cistil jen preventivne. :D

Uživatelský avatar
blefa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 26.10.2009 08:37
Bydliště: Plzeňáák

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od blefa »

Preventivne.... Jen me zajimalo jak moc je zasr... :wink:
EDIT: Tak ne, byl v pr...
Naposledy upravil(a) blefa dne 21.09.2011 10:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
vw13
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 05.10.2010 23:10
Bydliště: okolie NR

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od vw13 »

ahojte, na co sluzi vlastne tento ventil? aky ma vyznam? ako sa prejavuje ked je zasr....
The Black arrow - Čierny šíp - http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=102&t=23470" onclick="window.open(this.href);return false;

baxxter222
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1285
Registrován: 07.05.2010 18:17
Bydliště: ruzomberok,SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od baxxter222 »

uplne zjednodusene:
recirkuluje vyfukove plyny a tym padom znizuje emisie
cast vyfukovych plynov vracia naspat do valcov motora
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=102&t=17250" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“