BMP po krátké jízdě vypne a už nenastartuje

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Zdenek2000
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 28.09.2019 11:13
Bydliště: Jirkov

BMP po krátké jízdě vypne a už nenastartuje

Příspěvek od Zdenek2000 »

Dobrý den,
mám aktuálně velký problém se svým pašíkem 2.0TDI 103kW BMP rok výroby 2006. Při cestě z prahy auto cuklo a ukázal mi tři kontrolky. Vypnuté ESP, nefunkční parkovací brzda a blikalo žhavení. Auto jelo. Dojel jsem na benzínku kde jsem cítil značně vibrace od motoru. Vypl jsem ho kouknul jsem zda není někde nějaký únik, ale nic jsem nenašel. Dojel jsem domu do servisu kde bylo zjištěno že je vadný snímač otáček na klikové hřídeli. Po výměně auto běželo normálně při zkušební jízdě začalo auto při větší zátěži cukat. Poté normálně chcípl motor na volnoběh a už nešel nastartovat. Diagnostika nic neukázala. Druhý den, kdy bylo auto vychladlé chytlo jako vždy na první protočení mělo i normální zvuk. Po zahřátí na provozní teplotu 90 stupňů opět auto chcíplo i na volnoběh. Po bližším zkoumání jsme zjistili, že nefunguje pomocné čerpadlo v nádrži. Čerpadlo se vyměnilo a auto na volnoběh běželo jak mělo. Při jízdě se jezdilo a opět auto dvakrát zacukalo a po chvilce zase chcíplo bez chyby a nebylo možné znovu nastartovat. Po krátké pauze v servisu se auto dalo opět nastartovat. Zde již jednotka ukázala nějakou závadu a to přesněji čidlo vačky. Teď se bude měnit čidlo váčky. Chci se zeptat zda se někdo s něčím podobným setkal a zeptat se na nějaké rady po čem jít když diagnostika mlčí.

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: BMP po krátké jízdě vypne a už nenastartuje

Příspěvek od Currahee »

U B5,5 PD jsem měl něco podobnýho a bylo to těsnění vstřiků. Přisávalo to luft. Koupil jsem novou sadu kroužků a rovnou i trysek, když už to bylo venku a bylo po problému. Jestli je to PD, tak by to mohlo být ono. No ale ty kontrolky a čidla bych spíš typoval na kabely a nebo konektory.
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Zdenek2000
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 28.09.2019 11:13
Bydliště: Jirkov

Re: BMP po krátké jízdě vypne a už nenastartuje

Příspěvek od Zdenek2000 »

Tak mám další upřesňující informace. Na autě již vyměněné čidla otáček na vačce a na klikovce, pomocné čerpadlo v nádrži. Po bližším pozorování okolností zakuckání a chcípnutí motoru jsme došli k názoru, že auto chcípá náhodně nikoliv po zahřátí. Dokáže na volnoběh běžet jak dlouho chce a žádné náznaky nepravidelného chodu nejsou. Pak stačí asi v nějakou špatnou chvíli přidat plyn na neutrálu a motor začne kuckat a pak chcipne a nastartovat je boj ale po několika zkouškách a chvilky pauzy se nastartovat dá. Nějaké rady co s tím?

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: BMP po krátké jízdě vypne a už nenastartuje

Příspěvek od ppfox »

tohle asi přes net fakt neopravíš
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“