Smrad z klimatizace

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
jan.fort
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 252
Registrován: 27.10.2009 16:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Smrad z klimatizace

Příspěvek od jan.fort »

Chtel jsem to hodit na pritekyni, ale nevyslo to :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pustim topeni a vyvalil se na me hrozny smrad.Tak jsem to chtel hodit na starou, at si ty prdiky necha ven.
Ze si veze prdelku v libove kare :baseball: :baseball: :baseball: !!!!!

Klubaci, uz jste to tady nekdo cistil?
Nasel jsem tady demontaz prachoveho a pyloveho filtru, ale jak dal?
Mate nejake rady?
Predem diky.....
Odstranění DPF a navýšení výkonu 140hp-166hp/394Nm od fi.DIESELPOWER s.r.o.

Uživatelský avatar
Pavelkot
Závodník
Závodník
Příspěvky: 532
Registrován: 22.12.2007 21:24
Bydliště: Praha

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od Pavelkot »

otázka je jaký je to zápach, ale možná by stačila jen desinfekce klima. Teď jsem ji dělal v neděli a ještě dnes to voní :-)

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od svanco »

Za 530,- ti prodám 2 spreje prodám jich týdně 10 a bez problému sám ho mám.Je to první věc udělat něco pro klimu.Jeden sprej je s hadičkou sundáš filtr a postupně ho nastřikaš k filtru pak zas postupně do výdechu a za chvíli zas.(dalši detaily jsou na obalu spreje).Druhy je na zničení pachu v kabině má aretaci zavřeš ho do uta stříka sám za chodu auta a vnitřní reciklace opět návod na spreji.Můžeš ovšem použit jen první.Za ks je cena 300 zapár 530. :good:

Uživatelský avatar
jan.fort
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 252
Registrován: 27.10.2009 16:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od jan.fort »

svanco:
Opava je na me moc daleko :mrgreen: , ale dekuji za podrobnou radu :good: :good: :good: a nabidku
Lital jsem trochu na netu, tak ze jedu koupit novy prachovy filtr-ktery jsem zanedbal pri porizeni auta :(
a udelam kompletni desinfekci.Nekde i radi, ze se tim sprejem ma osetrit filtr?
Odstranění DPF a navýšení výkonu 140hp-166hp/394Nm od fi.DIESELPOWER s.r.o.

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od svanco »

Ja ti to nechtěl udělat :laugh: máme poštu za 70,- a filtr mužu taky zařidit.Ale filtr určitě nestřikej tahle aplikace se děla na starý filtr až pak se dáva nový.Do filtru je jen jedná věc to je takový váleček ale střikat nee.

Uživatelský avatar
jan.fort
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 252
Registrován: 27.10.2009 16:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od jan.fort »

svanco :lol: :lol: :lol:
to jsem pochopil, pocital jsem s dorucenim....Jenze, ja bych to potreboval mit v cajku zitra rano.
A tak jsem vyrazil na nakup a koupil filtr a penovy pripravek... tak jsem na to zvedavej, doufam, ze to pomuze.
Je tam jen pylovy filtr?
Odstranění DPF a navýšení výkonu 140hp-166hp/394Nm od fi.DIESELPOWER s.r.o.

milano.p
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 31.08.2010 18:03
Bydliště: Ostrava

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od milano.p »

Ahoj tak včera jsem provedl desinfekci klimatizace + výměnu palubního filtru. Výsledek je super, žádnej smrad.
Přílohy
DSC00374.JPG
DSC00372.JPG
aplikace
aplikace
porovnání filtru
porovnání filtru

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od Benetty »

Dobrá houba plesnivá :good: Jinak jsem někde odsondoval, že klima se má pouštět i v zimě. Třeba jen občas na 15-20 minut, že se tam pak nedělaj takový hnusy. Jinak ty spreje do výdechu a celkově topení, potažmo klimy jsou ok....nic pak nikde nesmrdijó...

s0ny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 292
Registrován: 06.09.2009 14:30

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od s0ny »

Tak vesměs si bez klimatizace nedokážu představit jezdit i v zimě. Hlavně kvůli odmlžení oken a auto si ji zapíná samo. I při plném autě je to nutnost jinak hned zamlženo.

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od Benetty »

s0ny píše:Tak vesměs si bez klimatizace nedokážu představit jezdit i v zimě. Hlavně kvůli odmlžení oken a auto si ji zapíná samo. I při plném autě je to nutnost jinak hned zamlženo.
Tak teď nevím jak to myslíš :sorry: Myslel jsem, že se klima zapne jen při situaci, kdy se zapnout má (myšleno když je venku 20 a ty chceš sedět v roláku :laugh: )

s0ny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 292
Registrován: 06.09.2009 14:30

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od s0ny »

Ona se právě používá i v zimě, protože po jejím zapnutí z ní fouká suchý vzduch, který odmlžuje okna. Normálním ofukem to neuděláš. Samozřejmě nejede na plný výkon jako v létě, takže na spotřebu to nemá žádný dopad.

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od CoolXman »

ja mam vsechny filtry novy, klima nesmrdi, ale je citit lehky smradek kdyz zapnu vnitrni okruh a pak vypnu ... pomuze mi taky desinfekce sprejema nebo je to v necem jinym?
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od Jelko4 »

milano.p to ake tam mas koberceky? a filter si mal kupit uhlikovy ako bol stary

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od svanco »

CoolXman píše:ja mam vsechny filtry novy, klima nesmrdi, ale je citit lehky smradek kdyz zapnu vnitrni okruh a pak vypnu ... pomuze mi taky desinfekce sprejema nebo je to v necem jinym?
jemný smrádek sprej vyřeší ovšem ten co je na foto od Valea je jen chvilkova vonavka kdysi jsem je používal dneska mám jiné.

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od Benetty »

s0ny píše:Ona se právě používá i v zimě, protože po jejím zapnutí z ní fouká suchý vzduch, který odmlžuje okna. Normálním ofukem to neuděláš. Samozřejmě nejede na plný výkon jako v létě, takže na spotřebu to nemá žádný dopad.
Hele asi jsem jitrnice, ale jak zapnu klimu, když je venku -20 a klima třeba fouká tak na těch 8 st., myslel jsem, že když je venku zima, tak klima tahá vzduch zvenčí a přes ten výparník se vzduch už nijak neupravuje nebo či co... Sice mám čelní okno výhřev a přídavné topení, tak to moc neřeším, ale docela by mě to zajímalo jak to teda je...

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“