Solární šíbr - zkušenosti

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
RomanF
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 258
Registrován: 06.07.2009 21:50
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Solární šíbr - zkušenosti

Příspěvek od RomanF »

Zdar vespolek, podělte se, kdo máte zkušenosti se solárním šíbrem na 3C?

http://www.volkswagen.cz/lexikon/?lette ... icon_id=64" onclick="window.open(this.href);return false;
prodáno - Passat Variant Highline 1.9 TDI BLS r.2007 (TTV, turbo BMP, 5ka ₊12%, chip DP 99kW, 1hm ATD)
Změnil jsem značku, za pár let se k Passatu vrátím... řekl bych :)

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Solární šíbr - zkušenosti

Příspěvek od pásovec »

prý pecka, krásně větrá. Občas někdo říká, že přes něj není vidět apod
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

ryden
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 18.05.2009 19:46
Bydliště: Ostrá ... dědina

Re: Solární šíbr - zkušenosti

Příspěvek od ryden »

Videt pres nej neni, protoze ten vnitrni spodni kryt co je stejny jako strop nejde odsunout - tedy alespon tak to mam ja.
Vetra to paradne, verim ze tech 20 stupnu dolu co rika VW to dokaze udelat.
Funguje bezproblemove. Jednou se mi i stalo, ze jsem vlezl do auta, vetrani hucelo a kdyz jsem zasunul klicek, tak se i strecha sama pootevrela.
Takze za moji malickost spokojenost.. :D

Uživatelský avatar
tdi130kw
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 16.03.2009 23:39

Re: Solární šíbr - zkušenosti

Příspěvek od tdi130kw »

Ahoj,mam na prodej solarni sibr.Cena 1tis :yahoo:

Uživatelský avatar
Neználek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 07.05.2009 20:49
Bydliště: Karlovarsko

Re: Solární šíbr - zkušenosti

Příspěvek od Neználek »

Jak říká RYDEN , je to super, jen s tím pootevřením se mi to ještě nestalo. Možná, že má novější jednotku k šíbru protože, pokud bych otevřel auto jen na chvíli a sám se šíbr pootevřel, tak vím, že se mi sám po uzamčení auta nedovře, protože se nedovřou ani okna. Ty my jdou jen s podrženým klíčkem a nakonec se zavře šíbr.

Uživatelský avatar
Kami3120
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1515
Registrován: 04.09.2010 19:52
Bydliště: Praha

Re: Solární šíbr - zkušenosti

Příspěvek od Kami3120 »

tdi130kw: koupim za 4 litry když mi ho i namontuješ do pevné střechy... :D :D :D :D

Uživatelský avatar
fx99
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 02.05.2008 19:24
Bydliště: KLADNO

Re: Solární šíbr - zkušenosti

Příspěvek od fx99 »

a da se to jako namontovat ju :roll: :?: když tam nikda nebyl

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Solární šíbr - zkušenosti

Příspěvek od uncompromised »

bylo tu řečeno, že dodělat neleze, resp. lze, ale velmi těžko a nebude to nic moc, protože auto bez šíbru má prý jinak výztuhy ve střeše

tdi130kw: kdyby to někdo uměl zapojit, tak bych to možná vzal pro známýho (takže prosím o krátkou blokaci)

Uživatelský avatar
BrunoC
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 377
Registrován: 28.09.2010 19:37
Bydliště: Slovensko, okolie NR
Kontaktovat uživatele:

Re: Solární šíbr - zkušenosti

Příspěvek od BrunoC »

Neználek píše:Jak říká RYDEN , je to super, jen s tím pootevřením se mi to ještě nestalo. Možná, že má novější jednotku k šíbru protože, pokud bych otevřel auto jen na chvíli a sám se šíbr pootevřel, tak vím, že se mi sám po uzamčení auta nedovře, protože se nedovřou ani okna. Ty my jdou jen s podrženým klíčkem a nakonec se zavře šíbr.

Tie okna by sa mali dať zavrieť pri zamknutí auta a možno by šiel aj ten šiber, povedal by som že je to vec kódovania, skús sa na to popýtať machrov tu na fore, alebo ti už povedali že to nejde?
PS: Alarmom by to určite šlo.
VOLKSWAGEN Passat Variant 2.0 TDI / Highline / DSG / 125 kw / 2007 / RNS 510 / - detailed by BrunoC
my Black wagon

Uživatelský avatar
marttas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 25.02.2011 17:08
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Solární šíbr - zkušenosti

Příspěvek od marttas »

také ho tam mám, ale zatím jsem to větrání nějak nepocítil :( , když jsem seděl v autě, tak chvilkama lehce spínal ventilátor, musí se něco někde nastavovat, aby to chladilo více
VW PASSAT Variant Highline DSG 2,0 TDI 103kW, BMP

Uživatelský avatar
Neználek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 07.05.2009 20:49
Bydliště: Karlovarsko

Re: Solární šíbr - zkušenosti

Příspěvek od Neználek »

BrunoC píše:
Neználek píše:Jak říká RYDEN , je to super, jen s tím pootevřením se mi to ještě nestalo. Možná, že má novější jednotku k šíbru protože, pokud bych otevřel auto jen na chvíli a sám se šíbr pootevřel, tak vím, že se mi sám po uzamčení auta nedovře, protože se nedovřou ani okna. Ty my jdou jen s podrženým klíčkem a nakonec se zavře šíbr.

Tie okna by sa mali dať zavrieť pri zamknutí auta a možno by šiel aj ten šiber, povedal by som že je to vec kódovania, skús sa na to popýtať machrov tu na fore, alebo ti už povedali že to nejde?
PS: Alarmom by to určite šlo.
Zatím jsem se nikoho neptal, jen co tu čtu, myslím si že mám starou jednotku, ale určitě by se mi to líbilo.

Uživatelský avatar
jabusko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 30.03.2010 20:15
Bydliště: Schaffhausen

Re: Solární šíbr - zkušenosti

Příspěvek od jabusko »

no a jde solar dodelat kdyz mam stresni okno?

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Solární šíbr - zkušenosti

Příspěvek od uncompromised »

jabusko: to se právě snažím zjistit :) Sklo by mělo být stejné, ale teď jde o zapojení, jestli stačí natahat dráty a nakódovat, nebo se musí ještě něco měnit.

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Solární šíbr - zkušenosti

Příspěvek od lukasko144 »

Uz som sa tu raz v podobnej teme vyjadroval, ze na to, ze mam v aute solarne stresne okno je v nom poprdeli teplo, ked don sadnem. Dokial nebudem mat moznost porovnat vnutorne teplo s autom bez stresneho okna a s rovnakym interierom, tak sa mi chce stale tvrdit, ze to solarne okno tam je na prd, kedze neverim, ze je az taky rozdiel medzi nestresnym oknom a solarnym stresnym oknom. (u mna je na prd, ze mam celokozene sedacky).

To, ze sa mi stresne okno po urcitom case zatvara je vecou kodovania, ci je to tak u vsetkych? Mam nakodovane zatvaranie pri dazdi, to pekne funguje, ale uz som napr. par krat aj sedel v aute, nieco robil a stresne okno sa zavrelo. To nehovorim o tom, ze ked si ho necham na noc otvorene, tak vzdy rano je zavrete. (nekvapla ani kvapocka na senzor v spataku).
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

ryden
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 18.05.2009 19:46
Bydliště: Ostrá ... dědina

Re: Solární šíbr - zkušenosti

Příspěvek od ryden »

lukasko144 píše:Uz som sa tu raz v podobnej teme vyjadroval, ze na to, ze mam v aute solarne stresne okno je v nom poprdeli teplo, ked don sadnem. Dokial nebudem mat moznost porovnat vnutorne teplo s autom bez stresneho okna a s rovnakym interierom, tak sa mi chce stale tvrdit, ze to solarne okno tam je na prd, kedze neverim, ze je az taky rozdiel medzi nestresnym oknom a solarnym stresnym oknom. (u mna je na prd, ze mam celokozene sedacky).

To, ze sa mi stresne okno po urcitom case zatvara je vecou kodovania, ci je to tak u vsetkych? Mam nakodovane zatvaranie pri dazdi, to pekne funguje, ale uz som napr. par krat aj sedel v aute, nieco robil a stresne okno sa zavrelo. To nehovorim o tom, ze ked si ho necham na noc otvorene, tak vzdy rano je zavrete. (nekvapla ani kvapocka na senzor v spataku).
Tak za moji drobnost fouka celkem dobre. Jasne ze tam je teplo - fouka jen ventilator a ne klima. Ale rozdil tam je ve prospech solarniho stresniho okna. Sedacky jsou kazodpadne rozpalene - taky mam celokuzi.
Ohledne zavirani: mam kessy a auto se zamkne samo po nejake dobe (kdyz nezamku napr na zahrade). A stresni okno se zavre samo kdyz se to zamkne.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“