Výměna autobaterie

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Šeba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 22.04.2014 19:05

Re: Výměna autobaterie

Příspěvek od Šeba »

Benne píše:Mne technik vo VW povedal, ze klasicka baterka sa velmi rychlo odpali prave kvoli start/stop systemu. Ale ci je to 100% pravda, to teda neviem. Mate niekto baterku v motorovom priestore vymenenu za inu ako AGM? Je vsetko ok?
Jestli máš v autě start/stop nebo externí bufík, měl bys koupit AGM, je technologicky jiná než konvenční typ baterie a je přímo určena na cyklické namáhání. Klasickou baterku bys mohl "spotřebovat" klidně i do roka. Konvenční je jen skrz nastartování. Prakticky v cyklech konvenční baterka vydrží 80cyklů do 50% vybíjení. U AGM se udává v průměru 400 cyklů do 20% zbytkové kapacity ( jak který výrobce ).

V novějších autech jsou i tři baterie, jedna na nastartování, druhá na ty bufíky a třetí kapacitně 12Ah přímo u motoru ( je tam na podporu ŘJ, když měníš za novou, nebo ti vyplivl startovací aku., aby se ti nevymazaly data).

Takže u AGM si zaplatíš za životnost akumulátoru, nebudeš ho muset měnit každý rok :drinks:
BMPčko 400k km

www.battery-import.cz / www.battery.cz / http://www.battery-import.sk

Kdyby přístroje, které lidé během doby vynalezli, ještě taky fungovaly - to by byl příjemný život!

Ondrysek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 20.10.2015 07:04

Re: Výměna autobaterie

Příspěvek od Ondrysek »

Zdravím...
Mám malý dotaz k tématu, jestli mi dokážete někdo poradit.
Včera jsem vyměnil baterii na passatu 2011... Po výměně nefunguje ventilátor, výhřev sedaček, vnitřní osvětlení vozu, comming, leaving home...
Je možné, že by se muselo něco nastavovat přes počítač a nebo jednoduše praskly pojistky??
Děkuji za pomoc...

Uživatelský avatar
xblaha
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 19.03.2014 20:30

Re: Výměna autobaterie

Příspěvek od xblaha »

Zkusil bych spíš založit nové téma...

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Výměna autobaterie

Příspěvek od denis.82 »

Ondrysek píše:Zdravím...
Mám malý dotaz k tématu, jestli mi dokážete někdo poradit.
Včera jsem vyměnil baterii na passatu 2011... Po výměně nefunguje ventilátor, výhřev sedaček, vnitřní osvětlení vozu, comming, leaving home...
Je možné, že by se muselo něco nastavovat přes počítač a nebo jednoduše praskly pojistky??
Děkuji za pomoc...
No a proc ses na ty pojistky prvni nepodival pred polozenim tohoto dotazu? :roll: Stalo by te to min casu nez zdejsi registrace.
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
Fil.CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 09.11.2016 16:05
Bydliště: Praha

Re: Výměna autobaterie

Příspěvek od Fil.CZ »

Panove videl jsem ted na Internetu navod kodovani baterie, je to potreba na mem CC 2011? Prodejce baterie tvrdil ze u agm bater je to bezne a ze se tim bastavuji vnitrni hodiny pro odhad najezdu km a expiraci baterie nekdo tu i psal ze bez kodovani hodi baterie do pul roku chybu. Tak jak to je prosim.

Sent from my A0001 using Tapatalk
VW CC R-line 2011, 2.0 TDI 125kW, 4 Motion, DSG

Šeba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 22.04.2014 19:05

Re: Výměna autobaterie

Příspěvek od Šeba »

Stačí zavolat do autorizáku. Každopádně už mi prošlo pod rukami pár supů, paštik a golfů z toho roku a žádný nepotřeboval nahrát novou baterii a lidi nevolali, že by se něco objevilo ;) Myslím, že by nebyla potřeba ani záloha, ale čert ví, jak je to teď s těmi auty... Máš tam 68Ah viď?
BMPčko 400k km

www.battery-import.cz / www.battery.cz / http://www.battery-import.sk

Kdyby přístroje, které lidé během doby vynalezli, ještě taky fungovaly - to by byl příjemný život!

Uživatelský avatar
Fil.CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 09.11.2016 16:05
Bydliště: Praha

Re: Výměna autobaterie

Příspěvek od Fil.CZ »

Šeba píše:Stačí zavolat do autorizáku. Každopádně už mi prošlo pod rukami pár supů, paštik a golfů z toho roku a žádný nepotřeboval nahrát novou baterii a lidi nevolali, že by se něco objevilo ;) Myslím, že by nebyla potřeba ani záloha, ale čert ví, jak je to teď s těmi auty... Máš tam 68Ah viď?
Jj mam tam 68Ah agm nejspis varta, novou jsem koupil 70Ah Exide

Sent from my A0001 using Tapatalk
VW CC R-line 2011, 2.0 TDI 125kW, 4 Motion, DSG

Uživatelský avatar
rado.h
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 13.03.2010 10:38
Bydliště: Púchov, SK

Re: Výměna autobaterie

Příspěvek od rado.h »

No ide aj o to, že pri štart stop systéme, ktorí je väčšinou v spojení aj zo systémom rekuperácie, je potrebné použiť AGM batériu, ktorá lepšie znáša vysoké a krátkodobé nabíjacie prúdy pri rekuperácii. A pri výmene je potrebné v riadiacej jednotke "Batterie managment" nastaviť novú batériu. Tam sa nastavuje kapacita batérie, výrobca a seriové číslo. Riadica jednotka si sama vypočítava podľa využívania batérie jej životnosť a riadi podľa toho rôzne el. systémy. Takže sa môže stať, že Vám jedného dňa nebude fungovať niečo štandardne, ako napr. štart stop systém. Mal som tento problém v mojom passate, preto som sa o to zaujímal.
VW CC 2017, 2.0 TDi 135kw, DSG R-Line, Kessy, ACC, DCC, XDS, Discover Media, R19 AEZ Kaiman

Uživatelský avatar
hrbeklibor
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 06.03.2009 22:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna autobaterie

Příspěvek od hrbeklibor »

Tak jsem dneska menil baterku. Byla odpojena cca minutu, nez jsem starou vyndal a dal novou. Vsechno v cajku. Jen se vynulovaly hodiny, datum zustal. Svitila mi kontrolka ESP a zamek volantu. To po rozjezdu zhaslo. Jinak vse ok. Jen mam 3/4 nadrze, takze dojezd asi 800 km ale ukazuje dojezd 550. Nevite nekdo jestli se to srovna? Nebo se to musi nejak nastavovat?
VW Passat B8 FL Limo Elegance 2.0 TDI EVO 7DSG, kód v konfigurátoru: PSWRQX
------------------------------------------------------------
VW Passat 3C 2.0 TDi Sportline

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Výměna autobaterie

Příspěvek od Prochy01 »

Srovná, dojezd se pocita podle průměru, který se taky vynuloval a ten nový mas ted asi vyšší....
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
hrbeklibor
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 06.03.2009 22:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna autobaterie

Příspěvek od hrbeklibor »

Jo jo, to je asi tím, všechno se to vymázlo. Takže průměr je vyšší. Tak snad to bude OK.
VW Passat B8 FL Limo Elegance 2.0 TDI EVO 7DSG, kód v konfigurátoru: PSWRQX
------------------------------------------------------------
VW Passat 3C 2.0 TDi Sportline

Uživatelský avatar
hybrid.hp
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 08.07.2010 20:11
Bydliště: Varnsdorf

Re: Výměna autobaterie

Příspěvek od hybrid.hp »

Ohledně té výměny akumulátoru, slyšel jsem, že když se dá do auta se startstop systémem obyčejná baterka, tak může taky explodovat, protože není dělaná na tak velký dobíjecí proudy, který tam tečou. Radši bych obětoval nějakou tu tisícovku navíc, než mít pak motorovej prostor zaflákanej kyselinou.

Uživatelský avatar
hrbeklibor
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 06.03.2009 22:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna autobaterie

Příspěvek od hrbeklibor »

Tak já naštěstí Start/Stop nemám, ale že by explodovala to se mi nezdá, spíš podle mě nevydrží
VW Passat B8 FL Limo Elegance 2.0 TDI EVO 7DSG, kód v konfigurátoru: PSWRQX
------------------------------------------------------------
VW Passat 3C 2.0 TDi Sportline

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna autobaterie

Příspěvek od Nwkt »

Měl by jít překódovat typ baterie

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna autobaterie

Příspěvek od Currahee »

Pánové nechci zakládat nové téma, ale vyměnil jsem aku Varta za Banner 57001 AGM. Pokus o nakódování nového aku do jednotky stále není úspěšný. Přes autom.postupy to hlasí viz.obr.1 Zkusil jsem tedy přímo adresovat jednotku regulace 61 obr.2 a kanál 4. Hodilo mi to řetězec obr.3, ale i když mám všechny čísla z baterie opsaný, tak se mi nedaří je tam dostat. Nemáte někdo možnost ty čísla převést do řetězce, který by mi jednotka vzala? Díky za příp.rady.
Přílohy
auto_fce.JPG
reg_bat.JPG
reg_bat_kod.JPG
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“