Závada na parkovací brzde

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: Závada na parkovací brzde

Příspěvek od Benetty »

pásovec píše:Hoď sem fotky ;-)

:offtopic: Jo pak by jsi si musel utřít hubu, taky jsem si koupil nové černé oči, decentní, žádná prasečina 8) fotky budou do týdne, jsem lempl :pleasantry:

Mirek-74
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 13.01.2016 21:37

Re: Závada na parkovací brzde

Příspěvek od Mirek-74 »

dnes opraveno, zatuhlá převodovečka planetový mechanizmus, zalít WDčkem, protáčet vypláchnout, namontovat. Jen mě nešel ručně otáčením segmentu torxem stáhnout pístek, nevíte proč? ven šel, ale zasunout ne a ne.
Díky za tyto stránky.

Absosh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 05.01.2017 15:37

Re: Závada na parkovací brzde

Příspěvek od Absosh »

Pánové, jsem ve Španělsku autem na dovolené a stalo se mi to samé. Nejsem automechanik a ani se v autech výrazně nevyznám. Dokázal by mi někdo říct co nejjednodušší řešení, které bych zvládl a mohl za týden opět vyrazit zpět? Myslím si, že ručka fungovat nemusí, stačí jen, ať se auto odbrzdí a můžu odjet. Předem všem díky za rady.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Závada na parkovací brzde

Příspěvek od Jirka. »

Sundat kolo, povolit dva šroubky na motorku- 30 torx, vhodně velký šroubovák zastrčit do středu brzdiče a zatočit ve směru hodinových ručiček. Nový motorek i s protikusem mám za 2500, případně výměna u nás na dílně 1000 Kč.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Absosh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 05.01.2017 15:37

Re: Závada na parkovací brzde

Příspěvek od Absosh »

Musím to udělat na obou kolech nebo jen na jednom? Tím se ta brzda povolí, ale neodpoji ne? Takže se mi zase může zatáhnout?

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Závada na parkovací brzde

Příspěvek od Jirka. »

musíš to udělat na kole které nefungoje, konektor samozřejmě odpojit. A motorek tam už vracet nemusíš.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Absosh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 05.01.2017 15:37

Re: Závada na parkovací brzde

Příspěvek od Absosh »

Tak nakonec se mi to podařilo. Sice se mi nepovedlo odtáhnout ani jeden šroub, ale napojil jsem motorek na baterku, přehodil z druhého kola a bylo to. Trvalo mi to asi 5 hodin, než jsem to vyřešil :D. Každopádně mám ještě jeden problém a to je, že mi při jízdě řve kontrolka, že mám špatnou tu ručku. Radili mi, že mám vypojit nějaké relatko a přestane to, jenže nevím které....nevíte co s tím? Těch 2200 km zpět se z toho jinak asi zblázním...

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Závada na parkovací brzde

Příspěvek od Jirka. »

Pokud chceš mít funkční ABS tak s tum nic neuděláš. Jedině nový motorek. Nebo vyndat pojistku- společnou s ABS.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
jirkaloz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 437
Registrován: 27.06.2015 17:42
Bydliště: Most

Re: Závada na parkovací brzde

Příspěvek od jirkaloz »

Zapoj motorek a motorek někam přivázej kde nebude překážet a jednotka bude spokojená.
Jezdil jsem s tím asi týden než jsem koupil nové, taky mi to sr..lo to houkání.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Závada na parkovací brzde

Příspěvek od Jirka. »

A jak ten motorek pozná doraz když nebude na brzdiči? To bude točit do nekonečna
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
jirkaloz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 437
Registrován: 27.06.2015 17:42
Bydliště: Most

Re: Závada na parkovací brzde

Příspěvek od jirkaloz »

Celej týden jsem brzdu nepoužíval, jiná možnost pro mě nebyla. Snad jedna jó, jezdit bez motorků a se sluchátkama.
Ale tazatel snad potřebuje dorazit do Cz, jestli pojede bez jednoho stejně ji používat nebude.

djrr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.04.2015 16:33

Re: Závada na parkovací brzde

Příspěvek od djrr »

Když už se to tady tak rozjelo, nedá mi to se nezeptat. Osobně si myslím, že tohle řešení je od VW hodně nepovedené. V zimě se mi stalo to samé a auto nešlo v samozřejmě nejvhodnější možnou chvíli odbrzdit.

1. Existuje nějaká prevence, aby se to (především asi v zimě) nepos..kazilo? Např. vytáhnout a pročišťovat jednou za čas serva..
2. Když už se to pokazí, jde nějak bez diag forcnout odbrždění, aby se dalo s autem aspoň odjet?

Díky moc, nerad bych aby se to tuhle zimu znova opakovalo.. :|

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Závada na parkovací brzde

Příspěvek od Jirka. »

Prevence je nemít křuplý motorky. Tj. to zkontrolovat, pokud je prasklý a teče do něj voda tak ho hodit co nejdál a nandat nový, rovnou vyztuženou verzi s 12tihranem. Pokud není prasklina tak očistit brzdič, namazat a bude sloužit dalších 10 let.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Závada na parkovací brzde

Příspěvek od Jirka. »

jirkaloz píše:Celej týden jsem brzdu nepoužíval, jiná možnost pro mě nebyla. Snad jedna jó, jezdit bez motorků a se sluchátkama.
Ale tazatel snad potřebuje dorazit do Cz, jestli pojede bez jednoho stejně ji používat nebude.
To mě tedy zajímá jak si to provedl. Ten motorek pokud už vyhodí chybu, tak se chyba zapíše do paměti jednotky. Pokud chceš aby to přestalo pískat, tak si musí jednotka motorek otestovat, že je v pořádku. Motorek který není přidělaný na brzdič v životě jednotka nevyhodnotí jako dobrý- důvod je jednoduchý, motorek nikdy nedojede na doraz a jednotka nevidí zvýšený odběr proudu(podle toho pozná, že motorek je v koncové poloze) Tj. to co ty popisuješ-že motorek necháš mimo brzdič bude fungovat pouze v případě že v paměti není zapsaná chyba a ty celou dobu nezmáčkneš tlačítko. Ale to můžeš stejně tak nechat ten motorek přidělanej na brzdiči a nemačkat tlačítko, výsledek bude úplně stejný.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
jirkaloz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 437
Registrován: 27.06.2015 17:42
Bydliště: Most

Re: Závada na parkovací brzde

Příspěvek od jirkaloz »

Ano, chyba zapsaná byla, ale potřeboval jsem jezdit bez sluchátek. Proto jsem to udělal jak jsem psal, na palubce svítila chyba EPB ale nehvízdalo to a o to mi šlo a snad i tazatele.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“