P3C 4Motion - Dunění a vibrace od zadku auta

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
TomB
Pilot
Pilot
Příspěvky: 872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

P3C 4Motion - Dunění a vibrace od zadku auta

Příspěvek od TomB »

přesouvám sem těch pár příspěvků z tématu "Spotřeba" kterým jsme tam dělali tak trochu OT 8)
dastax píše:
lubinoz píše: ako dopadlo to "dunenie"
Taky ti to dělá?
já zatím nevím, protože nebyl čas se na to podívat, řešili jsme vždy jiné věci na autě :( Do 3 dnů bych to ale měl mít opraveno, tak dám vědět.
Ještě uživatel TomB řeší to stejné a už koupil stejný díl jako já. Taky to bude aktuálně řešit (a nebo už vyřešil)...zeptám se ho. Každopádně to dunění mu zmizlo když vyndal pojistku haldexu.
tohle asi fakt nemohlo fungovat :rofl: :negative:
Obrázek

výměna cca 1,5 hodiny a je po problému. Teď už slyším, jak mi hvízdá turbo a vrčí motor, ale odzadu neduní nic. :drinks:

Lubinoz> Mohol by si mi poslat čislo dielu?Vymena je moc naročna?Mohol by si mi popisast tu poistku Haldexu-kde ju najdem.Díík.

Uživatelský avatar
TomB
Pilot
Pilot
Příspěvky: 872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: P3C 4Motion - Dunění a vibrace od zadku auta

Příspěvek od TomB »

1K0 521 307A - kotouč kloubový :D (hardy spojka) 4586,- bez DPH,
N 10329102 - šroub 23,- bez DPH, 3 ks, mění se při demontáži

sundat zadní díl výfuku
oddělat tepelnou izolace uprostřed tunelu
povolit tři šrouby na hardyspojce
povolit nosník středovýho ložiska kardanu a je to, hardyspojka jde odmontovat a vyměnit.

Uživatelský avatar
TomB
Pilot
Pilot
Příspěvky: 872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: P3C 4Motion - Dunění a vibrace od zadku auta

Příspěvek od TomB »

pojistka haldexu
nalevo na straně řidiče
10A, pojistka č. 6

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: P3C 4Motion - Dunění a vibrace od zadku auta

Příspěvek od pásovec »

v kolika km to zlobí?
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
TomB
Pilot
Pilot
Příspěvky: 872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: P3C 4Motion - Dunění a vibrace od zadku auta

Příspěvek od TomB »

pásovec píše:v kolika km to zlobí?
tohle mělo necelých 100 tkm a ježděno Německo, Itálie, Rakousko, přes Alpy.

lubinoz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 29.08.2009 22:05
Bydliště: Sk,Žilinsky kraj,CA

Re: P3C 4Motion - Dunění a vibrace od zadku auta

Příspěvek od lubinoz »

pásovec píše:v kolika km to zlobí?
Ja som to bral z nemecka 165-tisic a už to robilo.
Dnes mam 175 a stale je to stejne.
12/2005,VW Passat 3C Variant 2.0 TDI 4M,103 kW

pohodke
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 13.01.2012 22:44

Re: P3C 4Motion - Dunění a vibrace od zadku auta

Příspěvek od pohodke »

mam podobny problem pri zatazi na 4,5,6 dunenie vibracie ale vzdy len pri ot motoru od 2000-2500 potom stichne preverim to som zvedavy vymenili sme ulozenia motoru a bez vysletku

Uživatelský avatar
TomB
Pilot
Pilot
Příspěvky: 872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: P3C 4Motion - Dunění a vibrace od zadku auta

Příspěvek od TomB »

pohodke píše:mam podobny problem pri zatazi na 4,5,6 dunenie vibracie ale vzdy len pri ot motoru od 2000-2500 potom stichne preverim to som zvedavy vymenili sme ulozenia motoru a bez vysletku
Problém není v uložení motoru ale v hardy spojce vzadu na kardanu, před haldexem. Ve VW to moc dobře vědí, jen to sem tam neřeknou...

Uživatelský avatar
vdostalek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 421
Registrován: 03.01.2011 10:35

Re: P3C 4Motion - Dunění a vibrace od zadku auta

Příspěvek od vdostalek »

zdravim,nevíte kde levně ten kotouč (hardy spojku) sehnat?
VW Passat 3C 2006 Highline 4Motion silver sedan (2,0 tdi, 103 kW, BKP vyměněn za BKD)
My ze Slovácka máme jedno univerzální řešení na všechno - ALKOHOL :drug:

Uživatelský avatar
vdostalek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 421
Registrován: 03.01.2011 10:35

Re: P3C 4Motion - Dunění a vibrace od zadku auta

Příspěvek od vdostalek »

TomB píše:1K0 521 307A - kotouč kloubový :D (hardy spojka) 4586,- bez DPH,
N 10329102 - šroub 23,- bez DPH, 3 ks, mění se při demontáži

sundat zadní díl výfuku
oddělat tepelnou izolace uprostřed tunelu
povolit tři šrouby na hardyspojce
povolit nosník středovýho ložiska kardanu a je to, hardyspojka jde odmontovat a vyměnit.
nikdy jsem se v haldexu nehrabal,tak nevim,jestli se při výměně toho kotouče musí vypustit olej z haldexu?Nedávno jsem ho měnil a přijde mi to škoda.díky za radu.
VW Passat 3C 2006 Highline 4Motion silver sedan (2,0 tdi, 103 kW, BKP vyměněn za BKD)
My ze Slovácka máme jedno univerzální řešení na všechno - ALKOHOL :drug:

Moojay
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 10.05.2009 12:20
Bydliště: Praha

Re: P3C 4Motion - Dunění a vibrace od zadku auta

Příspěvek od Moojay »

TomB píše:
pohodke píše:mam podobny problem pri zatazi na 4,5,6 dunenie vibracie ale vzdy len pri ot motoru od 2000-2500 potom stichne preverim to som zvedavy vymenili sme ulozenia motoru a bez vysletku
Problém není v uložení motoru ale v hardy spojce vzadu na kardanu, před haldexem. Ve VW to moc dobře vědí, jen to sem tam neřeknou...
Ma stejny problem, prvni majitel, poctivych 113 tisic. Necham to dokud to pujde vydrzet....

Olej i filtr v hladexu meneny v 97 tisicich. Jinak vymena oleje v prevodovce a diferencialech v 90 -> neuveritelne ztiseni na dalnici + o poznani lepsi razeni v zime. Az jsem se tomu smal...pry dozivotni napln...

Uživatelský avatar
TomB
Pilot
Pilot
Příspěvky: 872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: P3C 4Motion - Dunění a vibrace od zadku auta

Příspěvek od TomB »

vdostalek píše:
TomB píše:1K0 521 307A - kotouč kloubový :D (hardy spojka) 4586,- bez DPH,
N 10329102 - šroub 23,- bez DPH, 3 ks, mění se při demontáži

sundat zadní díl výfuku
oddělat tepelnou izolace uprostřed tunelu
povolit tři šrouby na hardyspojce
povolit nosník středovýho ložiska kardanu a je to, hardyspojka jde odmontovat a vyměnit.
nikdy jsem se v haldexu nehrabal,tak nevim,jestli se při výměně toho kotouče musí vypustit olej z haldexu?Nedávno jsem ho měnil a přijde mi to škoda.díky za radu.
Copak někde někdo píše, že se při výměně hardy spojky musí měnit olej v Hladexu nebo zadním diferáku :?: :!:
Chce to číst pečlivěji :wink:
Hardy spojka je mechanická věc, silentblok, který spojuje hřidel vedoucí zepředu se zadním diferenciálem.
A bohužel nevydrží věčně.

Stejně jako "doživotní" náplně převodovek. V zadním diferenciálu jsem měl 0,5 lt místo 1,0 lt a ještě to byla "voda" místo "medu".

Uživatelský avatar
vdostalek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 421
Registrován: 03.01.2011 10:35

Re: P3C 4Motion - Dunění a vibrace od zadku auta

Příspěvek od vdostalek »

Já mám následující problém: passat 3c sedan,rv. 2006, 2,0 TDI 16V 4motion (103 kW, PD - BKP). Za jízdy cítím vibrace jakoby od zadní části vozu, jeto cítit i přes volant,ale když vyřadím, je po vibracích,takže poloosy ani gumy v tom nebudou. Včera jsem auto protáhl po dálnici a je to nejvíc cítit při akceleraci (4.kvalt 70-80 km/h), ale i při vyšších rychlostech, ale ne tolik. Brzdy vzadu (vč. kotoučů) a všechny tlumiče s uložením mám vyměněné cca před 10 dny, kola vyvážená,geometrie seřízená a problém přetrvává.
Tak kde je kur.. zakopaný pes?
Napadá mě 1.) hardy spojka haldexu, 2.) nějaké silentbloky
VW Passat 3C 2006 Highline 4Motion silver sedan (2,0 tdi, 103 kW, BKP vyměněn za BKD)
My ze Slovácka máme jedno univerzální řešení na všechno - ALKOHOL :drug:

Uživatelský avatar
TomB
Pilot
Pilot
Příspěvky: 872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: P3C 4Motion - Dunění a vibrace od zadku auta

Příspěvek od TomB »

vdostalek píše:Já mám následující problém: passat 3c sedan,rv. 2006, 2,0 TDI 16V 4motion (103 kW, PD - BKP). Za jízdy cítím vibrace jakoby od zadní části vozu, jeto cítit i přes volant,ale když vyřadím, je po vibracích,takže poloosy ani gumy v tom nebudou. Včera jsem auto protáhl po dálnici a je to nejvíc cítit při akceleraci (4.kvalt 70-80 km/h), ale i při vyšších rychlostech, ale ne tolik. Brzdy vzadu (vč. kotoučů) a všechny tlumiče s uložením mám vyměněné cca před 10 dny, kola vyvážená,geometrie seřízená a problém přetrvává.
Tak kde je kur.. zakopaný pes?
Napadá mě 1.) hardy spojka haldexu, 2.) nějaké silentbloky
zkus vytáhnout pojistku Haldexu, jestli to přestane, tím vyřadíš zadní náhon z provozu.

Uživatelský avatar
vdostalek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 421
Registrován: 03.01.2011 10:35

Re: P3C 4Motion - Dunění a vibrace od zadku auta

Příspěvek od vdostalek »

TomB píše:
vdostalek píše:Já mám následující problém: passat 3c sedan,rv. 2006, 2,0 TDI 16V 4motion (103 kW, PD - BKP). Za jízdy cítím vibrace jakoby od zadní části vozu, jeto cítit i přes volant,ale když vyřadím, je po vibracích,takže poloosy ani gumy v tom nebudou. Včera jsem auto protáhl po dálnici a je to nejvíc cítit při akceleraci (4.kvalt 70-80 km/h), ale i při vyšších rychlostech, ale ne tolik. Brzdy vzadu (vč. kotoučů) a všechny tlumiče s uložením mám vyměněné cca před 10 dny, kola vyvážená,geometrie seřízená a problém přetrvává.
Tak kde je kur.. zakopaný pes?
Napadá mě 1.) hardy spojka haldexu, 2.) nějaké silentbloky
zkus vytáhnout pojistku Haldexu, jestli to přestane, tím vyřadíš zadní náhon z provozu.
Díky za tip,jdu to vyzkoušet.
VW Passat 3C 2006 Highline 4Motion silver sedan (2,0 tdi, 103 kW, BKP vyměněn za BKD)
My ze Slovácka máme jedno univerzální řešení na všechno - ALKOHOL :drug:

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“