7D přídavné topení

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
triton77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 14.11.2010 20:21

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od triton77 »

Nevím jakou to má souvislost, jestli přímou či nepřímou, ale je to prostě fakt. Stalo se mi úplně to stejné, akorát poruchy hned neodpadly, zůstaly viset. V tom případě doporučuju nevypínat motor, pokud nezhasl, dojet rovnou někam do dílny. Pak už to nemusí jít nastartovat. ESP se při tom natvrdo vypne a nejde zapnout. Jestli má čidlo otáček i na příhřev bych nevylučoval. Někdy mám pocit že na nezávislé topení má vliv i to, jaký den je v týdnu, natož pak otáčky motoru! :laugh:
(Jinak já mám webasto s dálkovým ovládáním, občas funguje, občas ne, někdy víc odmrazí sklo, někdy míň. Souvisí to asi s tou poruchou "zhasínání plamene" nebo jak se to jmenuje, měl jsem jí tam taky a na to pomůže jenom to rozebrat a vyčistit. Prostě někdy to během topení zhasne, pak to čeká nějakou dobu, než najede znovu, proto to sklo nestihne během nastaveného času ( já mám 15 minut) úplně odmrazit. )

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od tornado1 »

napíšu to jinak, s čidlom otáček motoru to nemá nic společného!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
triton77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 14.11.2010 20:21

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od triton77 »

Říkáš tedy, že čidlo otáček klikové hřídele NEMÁ souvislost s ESP a Park. brzdou? Dobře, ale tak ať to teda "halajcik" vysvětlí svému 1,9 TDi. Moje 2.0 TDi to vyhodnotilo jako že to spolu kur.vsky souvisí... :sorry:

Chápu, že "halajcik" řeší problém s topením, který s tím nesouvisí, ale chtěl jsem ho upozornit, aby dával pozor na poruchu ESP a Park. brzdy, kterou mimojiné zmiňoval, protože tuto poruchu OPRAVDU vyvolává snímač otáček klikovky a mohl by jednou zůstat někde viset!

macko25
Profík
Profík
Příspěvky: 996
Registrován: 26.11.2010 23:49
Bydliště: Kosice

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od macko25 »

ale toto je tema o niecom inom... či....???

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od Benetty »

Takže víc jak po půl roce zpátky k věci: Rád bych vyndal ten nefunkční krám 7D a vyměnil za jiný. Mohl by sem někdo prosím pěkně :baseball: nahodit obraz z ETKY :mrgreen: a dát k tomu nějaký coment co všechno musí ven a co je k tomu zapotřebí za nářadí. Mockráte děkujou a příjdou zasejc :wink:

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od TNT »

Tak si budem pomahat.. :) http://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?t=113468" onclick="window.open(this.href);return false;

Je to sice Golf, ale je to vlastne stejny. :wink:

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od tornado1 »

jednom to kodování se mi nějak nezdá v BSG se PTC nekoduje podle mně, pouze nezávislé topení
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

macko25
Profík
Profík
Příspěvky: 996
Registrován: 26.11.2010 23:49
Bydliště: Kosice

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od macko25 »

7D sa koduje v gtw ak sa jedna o prihrev s indexom E ak to ma index F tak je to sucastou klima...
co sa tyka CE toto sa urcite nekoduje je to na webasto nedavno som ho dorobil tak som sa s tým stretol ...

este pred tým ked som ho nemal a dal som aux heat tak hodilo chybu do klima a tusim aj v CE...

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od tornado1 »

přesně tak, v tom návodu je chyba
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od Benetty »

Dobře, ale chyba je tedy jen v kódování? Jinak co se týká samotného fyzického vyndání, tak je vše ok? Topení budu dělat sám a kódování mekánik. Díky moc všem... :wink:

Apropo tak 2 hodiny práce nebo co myslíte? To TNT: díky za link :wink:
Naposledy upravil(a) Benetty dne 28.10.2012 20:06, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od tornado1 »

postup je ok, není nutné nic kodovat pokud ho jenom měníš... chápu to dobře že měníš funkční za nefunkční nebo ho celé doděláváš?... jenom u e-boxu tam nevidím pojistku, to je celkem špatně..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od Benetty »

přesně tak, nefunkční za funkční, které ještě nemám, no

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od tornado1 »

není potřeba nic kodovat, pouze smazat závady!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od Benetty »

Ok, díky. Ještě musím sehnat někde to funkční. Nové se mi za 8 litrů rozhodně kupovat nechce, tedy vlastně rozhodně ho kupovat nebudu.....

ještě se zeptám. Když mi tedy borec řekl, že je v háji akční člen, tak bude v háji to topení a ne nějaké pojistky nebo tak?

macko25
Profík
Profík
Příspěvky: 996
Registrován: 26.11.2010 23:49
Bydliště: Kosice

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od macko25 »

ale hlavne aby si vedel co zhanas...E alebo F

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“