7D přídavné topení

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
halajcik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 26.04.2010 09:15

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od halajcik »

Ahoj,
můžu se ještě jednou vrátit k tomu co jsem již psal nahoře? Měl už tady někdy někdo problém se samotným přídavným topením webasto, které je do passatů montováno standardně? Myslím to, které funguje pouze jako příhřev po nastartování auta za studena. Na diagnostice to hlásilo nějaké chyby v tom smyslu jako, že plamen na svíčce neidentifikován, nebo tak něco. Ale nevím co může vše za tím být. Čerpadlo? Žhavící svíčka? Ucpaný výfuk? I když ten asi ne, když mi to několikrát hulilo zespodu auta při studeném startu. Mimochodem novou žhavící svíčku již VW neprodává samostatně (myslím že byla něco kolem 2 000.- kč ale jako celek i se spalovací komorou a ten set je již za 4 200,- Kč. Mechanik říkal, že přístup k tomu webastu není snadný (je pod pravým předním světlem z pohledu řidiče) takže se musí demontovat nárazník světlo a že by si jenom za práci vzal 3000 a to není si jistý, že to bude zrovna ta svíčka. no prostě mám z toho hlavu kolem. Má s tím někdo zkušenosti?

macko25
Profík
Profík
Příspěvky: 996
Registrován: 26.11.2010 23:49
Bydliště: Kosice

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od macko25 »

ne...!!!! Toto je tema uplne o necem jinem....!!! Nazov temy to rikaaaa...
Alebo ho rozpisu.... 7D je elektricke pridavne kurenie pomocou spiraly v kureni....!!!!

Zuheizer je nieco ine....!!! Urob na to tema...

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od Benetty »

To Halajcik: řešili jsme něco podobného na boře, netopilo, nebo hulilo jako kráva. Bylo to totálně zamarastěný, jak komora, tak přivod vzduchu, proto se to dusilo a hulilo, chcala nafta všude kolem atd.....možná bych to ad 1 rozebral a vyčistil...odkud jsi?

Uživatelský avatar
halajcik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 26.04.2010 09:15

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od halajcik »

Benetty píše:To Halajcik: řešili jsme něco podobného na boře, netopilo, nebo hulilo jako kráva. Bylo to totálně zamarastěný, jak komora, tak přivod vzduchu, proto se to dusilo a hulilo, chcala nafta všude kolem atd.....možná bych to ad 1 rozebral a vyčistil...odkud jsi?
Ahoj, Praha ...

Uživatelský avatar
halajcik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 26.04.2010 09:15

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od halajcik »

macko25 píše:ne...!!!! Toto je tema uplne o necem jinem....!!! Nazov temy to rikaaaa...
Alebo ho rozpisu.... 7D je elektricke pridavne kurenie pomocou spiraly v kureni....!!!!

Zuheizer je nieco ine....!!! Urob na to tema...
Macku, jsi nějak militantně naladěný, jak koukám v historii tohoto vlákna. To vlákno není Tvoje a pokud se tu bavíme o topení, tak nechápu proč bych se nemohl zeptat.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od tornado1 »

tento týden jsem dělal 2x repas přihřívače na Sharanu, je potřeba pořádně vše vyčistit, zkontrolovat palivové čerpadlo atd..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
halajcik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 26.04.2010 09:15

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od halajcik »

tornado1 píše:tento týden jsem dělal 2x repas přihřívače na Sharanu, je potřeba pořádně vše vyčistit, zkontrolovat palivové čerpadlo atd..
Čau Tornado,
palivové čerpadlo to má samostatní, nebo je to stejné podávací čerpadlo v nádrži, co je pro motor? To podávací jsem před rokem totiž měnil.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od tornado1 »

palivové čerpadlo pro tvé topení je samostatné a je na nádrži
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
halajcik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 26.04.2010 09:15

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od halajcik »

tornado1 píše:tento týden jsem dělal 2x repas přihřívače na Sharanu, je potřeba pořádně vše vyčistit, zkontrolovat palivové čerpadlo atd..
Čau Tornádo,
kolik by se u tebe pohybuje cena za repas včetně rozebrání a složení se všema pracema?
A ještě bych se chtěl zeptat, zda to jde udělat i na počkání u Tebe, myslím jestli to lze třeba zvládnut za 1/2 dne.
Dneska ráno mi to krásně do dvou minut na volnoběh foukalo teplý vzduch z větráků, takže to určitě seplo a to bylo venku 5°C, ale stalo se mi už, že při 3°C topení najelo fakt až po zahřátí motoru. Je to možný aby to jednou jelo, jednou ne?

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od uncompromised »

K čemu vlastně ten přihřívač je, když se nedá zapnout dopředu? Leda kdyby s autem někdo jezdil krátké trasy, tak aby se motor dostal dřív na provozní teplotu? Na komfort v kabině to má přece tu spirálu.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od tornado1 »

zahřeje se dřív motor, u 7D pouze kabina
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od uncompromised »

tornado1: takže jak jsem psal. Je nějaký výrazný konstrukční rozdíl mezi přihřívačem a plnohodnotným nezávislým topením?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od tornado1 »

žádný
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
halajcik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 26.04.2010 09:15

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od halajcik »

Čau kluci, tak po dvou měsících další zkušenost. Tenkrát v listopadu jsem byl s tím v servisu, kde mi mechanik komplet smazal chyby (veškeré, na centrální řídicí jednotce i na ostatních místech, mimochodem i na webastu). Až do této neděle mi to teda 2 měsíce fachalo v poho. Teď nevím, jestli je to jenom náhoda, ale v neděli jsem už sedél v autě a omylem jsem ho zamknul a pak startoval, na co se rozblikali směrovky cinklo to, ale dostal jsme se při startování jenom do první polohy, ale startovat to nechtělo. Vytáhl jsem klíček, auto odemknul a pak nastartoval. Zůstaly svítit žluté kontrolky (porucha na parkovací brzdě a porucha na ESP). To pak ale po chvíli pohaslo, ale od té doby mi zase nejde webasto. je možné, že jsem tím hodil nějaké chyby taky na to topení, nebo že kvůli nějaký chybě která je na centrální ŘJ nejde webasto? Je to fakt vopruz. Jednak se motor bez toho hodné pomalu zahřívá, ale další věc je, že hodně kolíše teplota. Jakmile zjedu z dálnice do pomalejšího provozu v tyhle mrazech, tak bez webasta začne padat teplota dolu a je to dost cítit i vevnitř auta. Není ta zásadní chyba předse jenom někde jinde na centrální ŘJ u mne? Ještě jsem skusil auto na dnes zaparkovat do teplý garáže jeslti jenom néco na tom webastu nezamrzlo, ale tankoval jsem ted poslední čas MaxxMotion z OMV do -35 stupňů. Už mi z toho jde hlava kolem...:-(. Předem dík za jakýkoliv rady...

Alficek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 450
Registrován: 20.01.2010 14:04
Bydliště: Taus

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od Alficek »

Neměl jsi slabou baterku?

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“