7D přídavné topení

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od uncompromised »

Pompier: to je možný, já to nezkoušel :)

Uživatelský avatar
newmann75
Pilot
Pilot
Příspěvky: 708
Registrován: 11.11.2008 10:38
Kontaktovat uživatele:

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od newmann75 »

U modelu 2007 co jsem měl předtím mi to fungovalo tak,že jsem jen zapl AC a když byla teplota pod 7C tak se to automaticky zaplo až do vyhřátí auta na myslím 50 C,pak se to vyplo.

U 2010 jsem to ještě nevyzkoušel.
CC 2014
1.4 TSI

macko25
Profík
Profík
Příspěvky: 996
Registrován: 26.11.2010 23:49
Bydliště: Kosice

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od macko25 »

chlapi zavratne zistenie....
sledoval som to niekolko dni ....este uvediem že nemam vo vypise 7D elektro ohrev je sucastou klimy auto je 07/2007....
nastavenie klimy: bolo jedno že ci to bolo s AC alebo bez AC.... bolo jedno ci to bolo na HI alebo nie...a tiež to bolo jedno že ci aom mal AUTO alebo nie....
sledoval som to ked bolo vonku pod nulou alebo nula stupnov....
po starte cca 45sek. a na celne okno islo teply vzduch kedže najprv ohrieva celne okno a cim dalej tým teplejsi.... ak som stal bolo to rýchlejsie ak som isiel troksu to trvalo ale islo teplo.... to som mal zapnute len AUTO vtedy riadi tie klapy samo s tým že ohrieva najprv celne okno a potom na nohy....
ak si to prepnes na fukanie na seba... ciže ti pojde vzduch fukanie zo stredneho fukaru vypne sa ti AUTO to je jasne... po chvilke ako hovorim cca 45 sek. a islo teplo ....

to že to nieje citit na prvy pohlad v aute bude tým že to ide na celne okno naprv... kto to xce vyskusat po starte hned prepni klimu na seba a pocitis teplo po velmikratkej chvilke....

este raz hovorim je uplne jedno ako je na tom AC , AUTO , HI a podobne.... stale to ide ked je kosa....
samozrejme to plati len pre tých ktorý to v aute maju ... tí ktorý maju 7D je to jasne... tí ktorý nemaju 7D to zistia podla poistiek v Eboxe alebo ako pisal Tornado staci se jen podivat ....
tým som toto u seba cele uzavrel... fungujeeeeeeeeeeee parada....

sarkanator
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 22.04.2011 09:51
Bydliště: Prievidza

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od sarkanator »

a kde je vlastne ta spirala 7D umiestnena?
Passat variant 3C šedá metalíza 2006 2.0 TDi 103kw BMP

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od tornado1 »

v topení
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
halajcik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 26.04.2010 09:15

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od halajcik »

Zdravím, tak jenom abych se přidal se skoušeností - minulou zimu jsem to taky řešil. Hodně pozdě mi to začínalo topit. Skoumal jsem pak po zimě, jestli mi nepřepouští termostat, poněvač motoru fakt trvalo dlouho kým se zahřál. Termostat ok. Tento rok jsem začal cítit efekt přídavného topení při cca 3+ stupních a běhalo to krásně asi 3 týdny. Teď poslední týden dělám úplně to samé jako obvikle předtím - zapnul topení čelného skla (takže se automaticky vypnul režim ECON a eplotu jsem měl na 25 a stačilo to). 3 týdny to bylo ok a teď mám pocit, že zase nic a to bylo někdy i míň než 3 stupně. Nechápu to. to samé se mi jednou stalo se zrcátkem - asi na měsíc přestalo vyhřívat pravý zrcátko a pak se to prostě zase rozjelo. Akta X.

Uživatelský avatar
halajcik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 26.04.2010 09:15

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od halajcik »

Ještě skontroluju pojistky na těch dvou pozicích jestli nejsou propálené.

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od Benetty »

Nikde jsem se nedočetl, kolik ta spirála stojí. Moje je též KO, bud někde po cestě nebo radiátor (dle VAG) :cry:

Uživatelský avatar
halajcik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 26.04.2010 09:15

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od halajcik »

kluci, fakt nevím, jsetli všichni mluvíme o tý samý věci. Ten přihřívač který je standardně do passatů montovány predse není žádní spirála, ale samostatní topní jednotka, která má svoji spalovací komoru, svůj výfuk, cucá si naftu z nádrže a má svoji žhavící svíčku. Deska jsem s tim byl na diagnostiku. Pouští se to automaticky jakmile teplota chladící změsy je po 40 stupňů a venku něco kolem 5 např. Mél jsem tam naházený néjaký chyby. Pak to naběhlo po vymazání chy a vychlazení motru, ale po chvílce to zase hodilo chybu - něco jako plamen na svíčce nenalezen. Takže teoreticky by to mohla být výměna žhavící svíčky webastajenže podle ETKY jak jsem se koukali, tak VW to už přestal dodávat samostatne (za 2700), ale prodává to spolu se spalovací komorou za 4300. Pěkná sumička. Je to umístněné celé pod pravým světlem z pohledu řidiče, takže to znamená dolu nárazník, svétlo, odklonění chladíci stény..no prostě práce tak za cca dalších 3000. To jsem se dovědel dnes.Uvidím, co mi to bude dělat zítra ráno. To že to nab%ehne cítit hlavně čichem - je to venku kolem auta na chvilku takový smrádek jako z bufíku...spalování nafty.

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od uncompromised »

halajcik: takže tornado kecá? neřekl bych :wink:

Uživatelský avatar
halajcik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 26.04.2010 09:15

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od halajcik »

možná má něco jiného...ale ja na svojím pašíku fakt zespoda vidím i výfuk toho zařízení - je zakončený cca veprosŕed pod autem - taková tenká trubka a je i kolem ní začouzeno jak to pouští spaliny.

Uživatelský avatar
halajcik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 26.04.2010 09:15

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od halajcik »

halajcik píše:možná má něco jiného...ale ja na svojím pašíku fakt zespoda vidím i výfuk toho zařízení - je zakončený cca veprosŕed pod autem - taková tenká trubka a je i kolem ní začouzeno jak to pouští spaliny.
mimochodem mám ročník 2006

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od tornado1 »

ty máš webasto a ne spirálu, tady se bavíme úplně o něčem jiném!! jsi trošku mimo.. spirálu máš možná taky...
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od pásovec »

je obojí kompatibilní? :-)
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od tornado1 »

myslím si že jo..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“