7D přídavné topení

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Sanike
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 24.08.2011 17:52
Bydliště: Bratislava Slovensko

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od Sanike »

Nemal si nahodou rezervu v nadrzi? Kamaratovi prestalo fungovat webasto znicoho nic a ked dosiel do vw tak mu povedali ze nema jazdit na rezervu lebo ze vtedy sa to automaticky odpoji a musi dat vymazat chybi aby mu to opat islo, od kedy to vymazali tak funguje tak ako ma a uz nejazdi na rezervu a nema stym problem to len ako infoska mozno ti to pomoze
VW Passat Variant 3C 2.0 TDI, DSG, 103kw, BMP 7/2006, šedá metalíza

Uživatelský avatar
tosiko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slezko
Kontaktovat uživatele:

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od tosiko »

Chlapi,předpokládám že benzím to el.topení před radiátorem mít nebude,myslí to 7D,jo a mám 8/2007.Pls jestli by se neozval někdo z benzínem,něž budu rozdělávat bok tunelu abych to zjistil,dík..

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od tornado1 »

benzín nema
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
halajcik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 26.04.2010 09:15

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od halajcik »

Alficek píše:Neměl jsi slabou baterku?
Ahoj, to by bolo možné (aj keď na štartoch som nič nepozoroval - i vmrazoch mi to pekně točilo). Mám bezúdržbový akumulátor. Naposledy som ho kontroloval na podzim a svietil ešte zelene. Je pravda, že v nedeľu keď sa mi to stalo som iba popochádzal autom na krátke vzdialenosti (cca 1 - 2 km) a bola extrémne mrazivá noc. Takže sa asi nestíhal dobíjať. Ale v pondelok som už išiel do práce normálne cca 35 km tam a späť, batéria sa musela dobiť a napriek tomu to už ani potom nenaskočilo. Takže z toho súdim, že to batérka nebude. Včera som bol na vymazaní chyb a zase šlape... Mimochodom, nedajú sa chyby mazať nejak centrálne bez vag cez palubku? Nie je na to nejaká finta?

Uživatelský avatar
halajcik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 26.04.2010 09:15

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od halajcik »

Sanike píše:Nemal si nahodou rezervu v nadrzi? Kamaratovi prestalo fungovat webasto znicoho nic a ked dosiel do vw tak mu povedali ze nema jazdit na rezervu lebo ze vtedy sa to automaticky odpoji a musi dat vymazat chybi aby mu to opat islo, od kedy to vymazali tak funguje tak ako ma a uz nejazdi na rezervu a nema stym problem to len ako infoska mozno ti to pomoze
Ahoj, o tom s odpojení na rezervu som počul. Vždy beriem keď už je 1/4 nádrže. Ale ja som mal tentokrát plnú. I kvôli tým rekordným mrazom som v piatok dotankoval úplne doplna (vraj je menšie riziko parafinovania nafty pri plnej nádrži) OMV MaxxMotion do -35. Jak som sa to snažil zaokrúhliť na celé koruny, tak sa mi dokonca podarilo natankovať tak, že hladinu nafty som dokonca videl tesne pod hrdlom nádrže. Ale to preplnenie snáď nemoholo zpôsobiť odpojenie webasta??? Ako hovorím - včera som sa stavil na výmaz chyb a zase to šlape. Záležitosť 100Kč uvidím na ako dlho... :-(. Mal som tam hodené 3 chyby. Niečo tam bolo s tou hladinou nafty (niečo ako - limit minimální hladiny paliva nedosažen), potom nějaký neidendtifikovaný plameň na sviečke a ešte niečo tam bolo...ale podstatné je, že to po tom vymazaní funguje, no...BTW. ako som sa už v predchádzajúcom príspevku pýtal - chyby sa asi nějak cez palubku vymazať nadajú čo?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od tornado1 »

ne, to nedají
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
VOTR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od VOTR »

macko25 píše:takto to mam ja...
a som 07/2007... vsetky mladise rocniky ak to maju to maju takto ...
kto ma poistku na tom mieste to maaaaa.........
pojistky tam osazené nemám ale i při -10 když zapnu ofuk okna,tak začne foukat po chvíli teplý vzduch.tak fakt nevím. A co když tam ty pojistky osadím???

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od tornado1 »

tak tam budeš mít 2 rezervní pojistky
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
kimik
Profík
Profík
Příspěvky: 1062
Registrován: 29.06.2009 18:41
Bydliště: Kladno a okolí...

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od kimik »

tornado1 píše:tak tam budeš mít 2 rezervní pojistky
:good:
KiMiK.

Uživatelský avatar
halajcik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 26.04.2010 09:15

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od halajcik »

tornado1 píše:ne, to nedají
Čau Tornádo,
může to odpojení webasta dělat i ta slabší baterie? (Nemám nezávislé topení, pouze přídavné a při startu batérie točí v pohodě, necítím žeby se trápila nějak) Zatím mi to pořád fachá od toho resetu chyb v úterý. Ale napadlo mne, že ten samý jev na palubce (cinkne upozornění, rozsvicení kontrolky smyku, kontrolky závada na park brzdě, které pak zmizí po několika metrech jízdy), tak už mi to udělalo taky, když jsem nechal auto stát týden na letišti jak jsem byl na dovolené, no a po návratu po týdnu stání mi to udělalo. Teď mi to zas udělalo po tý mrazivý noci v neděli a po krátkým popojíždění ve městě, kde se mohla batérie trochu vyšťavit. Dnes si ji chi nechat proměřit. Všechno se vrátí do normálu, ale myslím, že webasto zůstane po tomto jevu již odpojené. :-( Proto podezírám, jestli to nedělá akumulátor.
Snažím se vnímat už každou prkotinu, která by to mohla dělat. I když statistika této zimy je jeden výmaz chyb od začátku listopadu:-). to minulou zimu jsem vůbec nevěděl, že tam něco takového jako webasto mám myslel jsem, že mi termostat odchází, že auto tak pomalu topí, tak jsem mrznul skoro celou zimu. :-( Asi to nebylo moc dobrý ani pro ten motor, co?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od tornado1 »

některé auta nemají přídavné topení a jezdí, takže pro ten motor to je + ale není -
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
triton77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 14.11.2010 20:21

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od triton77 »

Halajciku, řekl bych, že máš klubající se jinej, mnohem závažnější problém. Jestli Ti hlásí chybu park brzda a ESP, hledal bych něco, co mají tyto dvě věci společné - co třeba čidlo otáček klikové hřídele? Pokud to zatím vždy odpadne, je to OK, ale každopádně co nejdříve nech zkontrolovat čidlo otáček klikovky, jeho konektor, jestli není prasklý a neteče do něj, zoxidovaný kontakty apod. Jinak někde zůstaneš! :sorry:

takhle ta blbost za 1500,- vypadá (na výměnu doporučuju gynekologa :laugh: )
čidlo otáček klikovky.jpg
čidlo otáček klikovky.jpg (23.23 KiB) Zobrazeno 1092 x

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od tornado1 »

to s tím nemá vůbec nic společného!!!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
triton77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 14.11.2010 20:21

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od triton77 »

S topením ne, ale s těma poruchama co tu již dvakráte Halajčik zmiňoval, by podle mě mohlo, protože ESP a park. brzda spolu souvisí právě čidlem otáček...

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: 7D přídavné topení

Příspěvek od tornado1 »

čidlo otáček motoru nemá nic společného s ABS - ESP - nemá přímou souvislost!!! čidla otáček na motoru si pleteš s čidlama otáček na jednotlivých kolech
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“