Passat cuká jako pra... prosím rady - VYŘEŠENO

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
pafas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 12.07.2011 11:55
Bydliště: Soběchleby

Passat cuká jako pra... prosím rady - VYŘEŠENO

Příspěvek od pafas »

Dobrý den, mám problém s cukáním motoru u mého passatu.
Vím, že už tady o tom toho bylo napsáno moc, taky jsem to vše přečetl, ale nic z toho mi nepomohlo.
Mám passat 3C, 2.0 TDi, BMP, najeto 120 tis.
Jednoho rána mi začal motor cukat, děje se to při akceleraci při přidání plynu (cca půl plynu a více) v rozmezí 1800- 3200 ot. když je motor v tahu na všechny rychlosti. Tím jak se motor rozcuká, tak přestane i jet.
Nedělá to když přidávám plyn lehce (např. max tak do 1/4) nebo na volnoběh a při vytočení motoru na neutrál to taky neudělá vůbec.
Při konstantní jízdě např. na dálnici 130 to nedělá, ale jakmile chci zrychlit nebo je kopec a potřebuji přidat tak se to rozcuká jako by chtěl motor vyskočit.
Diagnostika neukazuje nic. Akorát jednou po nastartování to začalo jet na tři válce, diagnostika ukázala - závada vynechání zapalování na 4 válci, tak jsme zkusili prohodit vstřikovače 3 za 4 ( ty nejdále od rozvodů, měly by to být tyto ne?) a po nastartování to udělalo znova na 3 válce, ale závada zůstala vynechání zapalování na 4 válci. Myslíte, že by mohly být v háji vstřiky? Případně umí je někdo proměřit a zkontrolovat jestli jsou OK?

Již jsme vyměni čerpadlo v nádrži, spojka s dvouhmotou, naftový filtr, hydroštely ( vačka jako nová) rozvody.

Nechce se mi do toho dále vrážet, už tak to stálo dost a tak moc prosím o rady.
Naposledy upravil(a) pafas dne 05.12.2011 07:57, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Coster
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1512
Registrován: 04.11.2010 21:14
Bydliště: Praha-Barrandov
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat cuká jako pra... prosím rady

Příspěvek od Coster »

no a co EGR ? regulace turba ?turbo samotne ?

Uživatelský avatar
pafas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 12.07.2011 11:55
Bydliště: Soběchleby

Re: Passat cuká jako pra... prosím rady

Příspěvek od pafas »

Na EGR jsme uz taky mysleli, zkousel jsem ho i vyhodit a vycistit nebyl teda nijak zaneseny jen ocouzeny. Taky jsem zkousel ho odpojit a projet tak ale bez vysledku. Jak se da jinak zjistit ze je v haji? Na turbo jsme se zatim moc nezamerovali jelikoz si rikam, ze kdyby odeslo turbo tak by to prestalo jet jako netahlo, ale nerozcukalo by se to.. To by muselo zapinat a vypinat. Nebo se mylim? Jeste by to snad mohla byt vaha? Nebo DPFko?

Uživatelský avatar
Coster
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1512
Registrován: 04.11.2010 21:14
Bydliště: Praha-Barrandov
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat cuká jako pra... prosím rady

Příspěvek od Coster »

No..osobne bych sazel na regulaci turba! A nechal bych zkontrolovat DPF co se tyce zaplneni..tim urcite nic nezkazis..

Uživatelský avatar
big.boby
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.04.2010 12:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat cuká jako pra... prosím rady

Příspěvek od big.boby »

Já bych se přikláněl také k regulaci turba...měl jsem to samé a vzniklo to zanesením DPF.
Passat 3C 1,9 TDi, 77 kW, BLS r.v. 2007

Toomitsch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 11.05.2009 16:03

Re: Passat cuká jako pra... prosím rady

Příspěvek od Toomitsch »

JJ, je to asi tak jak píšou kolegové. Mám vytažené DPF, vyčištěný EGR a furt to cuká. Turbo je hodně hlasité, zabírá až někde kolem 1800/2200 (a tam to cuká), takže pomalu nastává čas jeho výměny...

Uživatelský avatar
pafas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 12.07.2011 11:55
Bydliště: Soběchleby

Re: Passat cuká jako pra... prosím rady

Příspěvek od pafas »

Pánové, zatím moc děkuju, zkusím se na to zaměřit a dám vědět. Je pravda, že mi přišlo divné, že když jsem byl na diagnostice tak ta neukazovala teplotu před a za filtrem pevných částic, což by asi měla ne?

Toomitsch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 11.05.2009 16:03

Re: Passat cuká jako pra... prosím rady

Příspěvek od Toomitsch »

Mimochodem, dá se ta regulace rozchodit vyčistit aniž by muselo turbo dolů? Kdyby muselo dolů, jak náročná operace to je?

Uživatelský avatar
Coster
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1512
Registrován: 04.11.2010 21:14
Bydliště: Praha-Barrandov
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat cuká jako pra... prosím rady

Příspěvek od Coster »

Vyndat turbo je docela makacka .. mě to dělali v servisu cca 8hodin čistě práce tam a z5 a říkal že dost oser

Uživatelský avatar
blefa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 26.10.2009 08:37
Bydliště: Plzeňáák

Re: Passat cuká jako pra... prosím rady

Příspěvek od blefa »

Coster píše:Vyndat turbo je docela makacka .. mě to dělali v servisu cca 8hodin čistě práce tam a z5 a říkal že dost oser
Jj, hlavne to DPFko je chutovka.. Jinak bych jeste zkusil pred tim udelat log ve VAGu...

Uživatelský avatar
pafas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 12.07.2011 11:55
Bydliště: Soběchleby

Re: Passat cuká jako pra... prosím rady

Příspěvek od pafas »

Co je to prosím log ve VAGu (vag chápu, ale ten log?) :o

Toomitsch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 11.05.2009 16:03

Re: Passat cuká jako pra... prosím rady

Příspěvek od Toomitsch »

Jám tam DPF nemám, odstraněno fyzicky+ software. Ale prej to byla taky docela prasarna to dostat ven...
Ja byl na VAG a ve vyssich otackach to turbo tlacilo co melo. Takze to asi fakt vypada na tu regulaci..
Mimochodem ve VW se zda 167000km na kulanci moc, tak nevim kolik si predstavuji, ze by turbo melo vydrzet...

Uživatelský avatar
Coster
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1512
Registrován: 04.11.2010 21:14
Bydliště: Praha-Barrandov
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat cuká jako pra... prosím rady

Příspěvek od Coster »

Toomitsch píše:Jám tam DPF nemám, odstraněno fyzicky+ software. Ale prej to byla taky docela prasarna to dostat ven...
Ja byl na VAG a ve vyssich otackach to turbo tlacilo co melo. Takze to asi fakt vypada na tu regulaci..
Mimochodem ve VW se zda 167000km na kulanci moc, tak nevim kolik si predstavuji, ze by turbo melo vydrzet...
Melo by vydrzet cca Aalespon 180 000km :-)

Toomitsch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 11.05.2009 16:03

Re: Passat cuká jako pra... prosím rady

Příspěvek od Toomitsch »

Asi jim ještě napíšu pozdrav, ale nevypadá to na úspěch...

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: Passat cuká jako pra... prosím rady

Příspěvek od Sullaco »

Když se jezdí normálně a né na spotřebu, tak to třeba u mě vypadá, tak že najeto 400 a 260tis a turba původní, čistá a makají jedna báseň. Jo abych ale nekecal u toho prvního se ve 330 preventivně čistilo.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“