Problém s přídavným topením webasto (nejedná se o nezávislé)

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
halajcik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 26.04.2010 09:15

Problém s přídavným topením webasto (nejedná se o nezávislé)

Příspěvek od halajcik »

Ahoj,
Měl už tady někdy někdo problém se samotným přídavným topením webasto, které je do passatů montováno standardně? Myslím to, které funguje pouze jako příhřev po nastartování auta za studena. Na diagnostice to hlásilo nějaké chyby v tom smyslu jako, že plamen na svíčce neidentifikován, nebo tak něco. Ale nevím co může vše za tím být. Čerpadlo? Žhavící svíčka? Ucpaný výfuk? I když ten asi ne, když mi to několikrát hulilo zespodu auta při studeném startu. Mimochodem novou žhavící svíčku již VW neprodává samostatně (myslím že byla něco kolem 2 000 - 2 700.- Kč ale jako celek i se spalovací komorou a ten set je již za 4 300,- Kč. Mechanik říkal, že přístup k tomu webastu není snadný (je pod pravým předním světlem z pohledu řidiče) takže se musí demontovat nárazník světlo a že by si jenom za práci vzal 3000 a to není si jistý, že to bude zrovna ta svíčka. No prostě mám z toho hlavu kolem. Má s tím někdo zkušenosti?

Uživatelský avatar
halajcik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 26.04.2010 09:15

Re: Problém s přídavným topením webasto (nejedná se o nezávi

Příspěvek od halajcik »

Dnes jsem volal ráno do servisu TUkas. Ptal jsem se jak to vlastně funguje a co všechno to má vliv aby to nastartovalo.
Takže: sepínat by to mělo pokud je motor chladný (pod 40°C) a venku je pod 5°C (mimochodem mi mechanik z TUkasu řekl, že s teplotu pro sepínání zvýšit přes comp nelze, je to tak konstrukčně dáno). Venkovní teplota se ale dle standardní odchylky čidel může pro sepínání značně lišit kus od kusu. V extrémním případě to může sepínat až kolem 0°C. Pak to hřeje do 60°C zahřátí chladící kapaliny.
Vnitřní teplota v autě na start vůbec nemá vliv.
Dnes ráno mi to zas patřičně nastartovalo, jelikož bylo teplý vzduch z větráku během 2 - 3 minut a ráno bylo při startu 2°C.
Ještě to budu teď pár dní sledovat. Ideálně by bylo aby byla ráno alespoň 0°C abych mohl jednoznačné vyloučit, že to jestli to ráno sepne / nezepne není způsobeno tím, že je teplota venku na rozhraní.
U climatronicu nemám žádný speciální knoflík na sepnutí, ani dálku. Je to celé odkázáno na automatiku a čidla.

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Problém s přídavným topením webasto (nejedná se o nezávi

Příspěvek od mirke »

Stále motáš dvě věci dohromady, popsali Ti to už v tom vedlejším vlákně.
Je nezávislé topení Webasto (pro to musíš mít minimálně tlačítko na climatronicu myslím) a pak je přídavné elektrické topení (pouze spirála v okruhu topení) a ta se spíná zcela automaticky jak popisuješ. Ale ta rozhodně nemá žádnou svíčku ani výfuk a pod.

Uživatelský avatar
halajcik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 26.04.2010 09:15

Re: Problém s přídavným topením webasto (nejedná se o nezávi

Příspěvek od halajcik »

mirke píše:Stále motáš dvě věci dohromady, popsali Ti to už v tom vedlejším vlákně.
Je nezávislé topení Webasto (pro to musíš mít minimálně tlačítko na climatronicu myslím) a pak je přídavné elektrické topení (pouze spirála v okruhu topení) a ta se spíná zcela automaticky jak popisuješ. Ale ta rozhodně nemá žádnou svíčku ani výfuk a pod.
Tak to si nemyslím, že to motám...o spirále se vůbec nebavím. Moje webasto žádný knoflík u climatronicu nemá. Fakt se pouští automaticky v závislosti na teplotě a funguje jako příhřev motoru - t.z. rychleji ohřeje motor a tím pádem i vevnitř v autě je dřív teplo. Kdybych to neměl ověřený od více mechaniků, tak by se sem s tím přece nepouštěl. A psal jsem, že dnes ráno jsem o tom mluvil s autorizovaným technikem, který rozhodně věděl o čem mluvím. Je mi jasné, že spirála nemá svíčku ani výfuk a necucá si samostatně naftu. Já tady fakt řeším jenom start mého webasta - proč se mi někdy ráno rozjede a někdy ne, když pokaždé dělám ráno to samé - teplotu okamžitě po startu nastavím na 29,5°C a zapnu AUTO na climatronicu (to znamená režim ECON se mi vypne). To je vše...

Uživatelský avatar
halajcik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 26.04.2010 09:15

Re: Problém s přídavným topením webasto (nejedná se o nezávi

Příspěvek od halajcik »

Obrázek

Takhle vypadá můj panel climatronicu - žádný knoflík na Webasto tam není.

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Problém s přídavným topením webasto (nejedná se o nezávi

Příspěvek od mirke »

A proč by to webasto nahrazovalo to samé co dělá motor?
Webasto má svíčku a cucá si samo naftu aby mohlo je samostatně bez zapnutého motoru, tzn. nastavíš si 10 minut před tím než chceš jet pryč aby se pustilo a ono ti ohřeje auto.
Přídavné topení má na starost rychlejší ohřátí vody a tím i motoru a pustí se až když nastartuješ.
Jinak to podle mě moc nedává smysl to fungování jak popisuješ Ty, ale třeba se pletu.

Uživatelský avatar
halajcik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 26.04.2010 09:15

Re: Problém s přídavným topením webasto (nejedná se o nezávi

Příspěvek od halajcik »

mirke píše:A proč by to webasto nahrazovalo to samé co dělá motor?
Webasto má svíčku a cucá si samo naftu aby mohlo je samostatně bez zapnutého motoru, tzn. nastavíš si 10 minut před tím než chceš jet pryč aby se pustilo a ono ti ohřeje auto.
Přídavné topení má na starost rychlejší ohřátí vody a tím i motoru a pustí se až když nastartuješ.
Jinak to podle mě moc nedává smysl to fungování jak popisuješ Ty, ale třeba se pletu.
To nevím. Třeba proto, že TDi a vůbec WV dieselové motory mají vysokou účinnost, tudíž produkují málo přebytkového tepla (to jsem tady na fóru taky někde četl), tím pádem by trvalo strašně dlouho, aby vyprodukovaly v zimě tolik tepla a tak rychle, aby ohřáli interiér. Ale k tomu samému podle toho jak popisuješ zas ty slouží ta spirála v topení. Tu nevím jestli mám nebo ne, ale Webasto mám zaručeně a někdy sepne, někdy ne. Dokonce mi dnes z WV mechanik říkal, že ty Webasta jak mám já už taky předělávali aby to fungovalo jako nezávislé topení na dálku. Nevím, jestli VW montoval do automobilů obě věci součastně (spirály a i webasta), nebo jenom jednu z nich.

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Problém s přídavným topením webasto (nejedná se o nezávi

Příspěvek od mirke »

Snad nejsou takový magoři, aby tam dali webasto a nedali k němu ovládání a tudíž by se mohlo používat použe jako příhřev. Na maxidotu v komfortu nemáš náhodou možnost to webasto nastavit aby se samo seplo i při vyplém motoru?

Uživatelský avatar
halajcik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 26.04.2010 09:15

Re: Problém s přídavným topením webasto (nejedná se o nezávi

Příspěvek od halajcik »

mirke píše:Snad nejsou takový magoři, aby tam dali webasto a nedali k němu ovládání a tudíž by se mohlo používat použe jako příhřev. Na maxidotu v komfortu nemáš náhodou možnost to webasto nastavit aby se samo seplo i při vyplém motoru?
To bohužel nejde. Je tam vidět kolik hodin zatím běželo, kolik nafty to propálilo, kolik si to bere na hodinu. Pak to má svůj nějaký větrák, nebo čerpadlo vody - to se povede spustit. Ale na naskočení celého Webasta jsme fakt museli počkat až motor vychladl pod 40 stupňů a pak to najelo.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s přídavným topením webasto (nejedná se o nezávi

Příspěvek od tornado1 »

mirke píše:Snad nejsou takový magoři, aby tam dali webasto a nedali k němu ovládání a tudíž by se mohlo používat použe jako příhřev. Na maxidotu v komfortu nemáš náhodou možnost to webasto nastavit aby se samo seplo i při vyplém motoru?

je vidět že s tím nemáš zkušenosti, on má příhřev např jako sharan - bez možnosti nastavení.. nemá elektrickou spirálu nebo možná má.., nechal jsi se oblbnout ve vedlejším tématu a radíš mu ted nesmysly.. v 3C byly dva druhy přídavných topení!!! jedno s možnosti nastavení času, druhé bez!! on má tu druhou možnost!!!


ve tvém topení po načtení nejdřív smazat všechny chyby a potom bych to ráno znova načetl.. dej sem čísla chyb co vyskočí a od toho se můžem odrazit...
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Problém s přídavným topením webasto (nejedná se o nezávi

Příspěvek od mirke »

Tak v tom případě se omlouvám... :blush:
Ale stejně mi je divný proč když už je tam celý webasto je bez možnosti nastavení...

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s přídavným topením webasto (nejedná se o nezávi

Příspěvek od tornado1 »

protože to je jenom přihřívač
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
ricardo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 03.11.2008 12:18

Re: Problém s přídavným topením webasto (nejedná se o nezávi

Příspěvek od ricardo »

Ano, je to prihrievac a asi na stitku si si vsimol nazov Webasto, kedze to je ich produkt.

Uživatelský avatar
halajcik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 26.04.2010 09:15

Re: Problém s přídavným topením webasto (nejedná se o nezávi

Příspěvek od halajcik »

Dneska ráno, při startu 5°C na palubním počítači, určitě to seplo, na volnoběh po cca 2 min. teplý vzduch na větrácích. Někdy mi to neseplo při 3°C. Nerozumím tomu.

Uživatelský avatar
bladeus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 06.08.2009 11:15
Bydliště: Chomutov

Re: Problém s přídavným topením webasto (nejedná se o nezávi

Příspěvek od bladeus »

halajcik píše:Dneska ráno, při startu 5°C na palubním počítači, určitě to seplo, na volnoběh po cca 2 min. teplý vzduch na větrácích. Někdy mi to neseplo při 3°C. Nerozumím tomu.
to že ti to seplo poznáš ihned, rozsvit si vnitřní osvětlení a pozoruj ho, když bude jakoby poblikávat, jede ti to přídavné topení..mám to odzkoušené.. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“