Passat 2.0 FSI-rady/zkušenosti

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Tom.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 18.01.2012 11:48

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od Tom.cz »

uncompromised: Podle toho odkazu na kalkulačku mi to aktuálně vychází na 3,2297

Tom.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 18.01.2012 11:48

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od Tom.cz »

auckland píše:Porad se tu na foru mluvi o benalu Carrera 100. U OMV jsem nikdy primarne netankoval ale co jsem koukal na stojany maji MaxxMotion 100. To jen zmenili nazev?
To nepovím, protože tam netankuju. Ale co se týká prémiových paliv, tak doporučuji Benzinu a jejich Vervu 100. Mám na ní dobré ohlasy od kolegů.

Uživatelský avatar
auckland
Pilot
Pilot
Příspěvky: 770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od auckland »

Tom.cz píše:uncompromised: Nepočítáš jen výdaje na palivo? U nafty máš navíc vstřikovače, turbo, čerpadlo, filtr, dvouhmoťák..které dřív nebo později budeš muset menit. A každý díl výjde na desetitisíce. Navíc doufat že se to nepodělá někde na cestách. Když budu počítat jenom spotřebu, tak je jasné, že zvítězí nafta, ale o tom není výběr ojetiny pro RODINU, tam musíš brát v potaz prostě všechno. Je jasné, že když jezdíš opravdu hodně, tak se nafta vyplatí. Ale znám Lojzíky co najedou dvacet tisíc, někdy aji to ne a mají naftu a pořád problémy. Navíc když vidím, že s tím jezdí lidi po městě (od parkoviště k parkovišti)... pak nemá být fórum plný problémů s filtrem.
Vždycky si pak říkám, jestli jsou opravdu tak hloupí nebo je všechny dostane hláška prodejce, že budou jezditz za 6 litrů? Těžko říct, ale co mám zkušenosti, tak každej jenom říká "Ale jezdím jenom za 6!!" a pak nadávají že dali 40tis za vstřiky a 25 za turbo (o filtru ani nemluvím, to je poslední dobou nějaké třaskavé téma:-)). Navíc ty prachy by mi nevadily, ale na prvním místě mám spolehlivost, což si myslím nemůže současná generace naftových Passatů (respektive 2005 - 2009) nabídnout.
Firemní auta beru jinak, tam si člověk moc nevybere, navíc je má od nova a po pár letech, kdy je čas na velké investice, jdou mezi lidi do bazarů.

Jo a s benzínem jsem na tom pochopitelně hůř 2,82Kč. A to máme dvě spíše malá auta. Jedno chci vyměnit za Passata a druhé mám na denní dojíždění do práce. Za 14 let ježdění s benzínem jsem zůstal stát jen jednou, když mi praskla na Favoritu hlava motoru, měl najetých 99 975km :-) A to byl začátek jeho cesty z domu (to je ale jiná historka).

Pod tohle se klidne podepisi. Me predesle auto bylo take naftak (1.9 TDI 96 kW) a nemel jsem s motorem nikdy zadne velke problemy. Kdyz jsem chtel kupovat noveho Passata byl jsem rozhodlej take pro naftu, ale po zjisteni co se s dieselovymi motory deje a kolik stoji pripadne investice, jsem se nakonec rozhodl pro benal. Ikdyz ta spotreba je vetsi :yahoo:
Škoda Superb Combi Elegance Drive DSG; 2.0 TDI, 125 kW
Škoda Fabia; 1.4 MPI
Škoda Superb Combi Exclusive; 2.0 TDI 4x4, 125 kW
Passat 3C; 2.0 FSI
Passat B5.5; 1.9 TDI, 96kW

Uživatelský avatar
auckland
Pilot
Pilot
Příspěvky: 770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od auckland »

Tom.cz píše:
auckland píše:Porad se tu na foru mluvi o benalu Carrera 100. U OMV jsem nikdy primarne netankoval ale co jsem koukal na stojany maji MaxxMotion 100. To jen zmenili nazev?
To nepovím, protože tam netankuju. Ale co se týká prémiových paliv, tak doporučuji Benzinu a jejich Vervu 100. Mám na ní dobré ohlasy od kolegů.
Take jsem slysel, ze Benzina je dobra. Jen je problem, ze ja na me trase nemam ani jednu..A OMV hned nekolik..
Škoda Superb Combi Elegance Drive DSG; 2.0 TDI, 125 kW
Škoda Fabia; 1.4 MPI
Škoda Superb Combi Exclusive; 2.0 TDI 4x4, 125 kW
Passat 3C; 2.0 FSI
Passat B5.5; 1.9 TDI, 96kW

Uživatelský avatar
auckland
Pilot
Pilot
Příspěvky: 770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od auckland »

fox_mulder píše:Mám benzín 2.0 FSI 4motion Variant a po cca. 5 t. km mám průměr 3,47Kč/km. Z 80% mám ale krátké cesty po městě, kdy spotřeba kolísá kolem 9-10 litrů (teď v mrazech 11-12). Na dálku na šestku při pohodové jízdě kolem 90 km/h se dostanu i pod 7 litrů. Dlouhodobý průměr mám 8,8l.
Na OMV Carreru 100 mi vycházela spotřeba cca. o 1 litr menší a i motor se zdál o trochu tišší, ale většinou tam leju 95-ku.

A Dana Scully je s Passatem take spokojena? :mrgreen: :lol: :mrgreen:
Škoda Superb Combi Elegance Drive DSG; 2.0 TDI, 125 kW
Škoda Fabia; 1.4 MPI
Škoda Superb Combi Exclusive; 2.0 TDI 4x4, 125 kW
Passat 3C; 2.0 FSI
Passat B5.5; 1.9 TDI, 96kW

cyberjak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 17.11.2010 16:41

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od cyberjak »

Tak taky trosku prispeji do mlyna... :) Pred par mesici kdyz jsem vybiral passata tak jsem vedel ze chci automat kuzi a ze musi byt cerny a vybava aspon highline a 4x4. vic jsem neresil.. pak jsem zacall procitat forum a premyslet. můj roční nájezd se pohybuje okolo 20tkm spis min.. auto jsem chtel na vic roku a ne jen na zimu a pak prodat.. vsichni okolo me rikali kup naftaka budes jezdit za 5l a kdyz jsem jim rekl ze chci 3.2 tak me rikali ze jsem blazen ze budu jezdit za 15l apodob. Auto po 4tkm ma dlouhodobou okolo 10l ... Po meste se pod nejakych 13 nedostanu ale jakmile jedu treba do prace (15km z toho 4km po meste zbytek po okreskach) tak dojedu pod 10l v techle teplotach okolo 11. na ceste delsi jak 50km jedu okolo 8l a kdyz se clovek snazi tak se da jet i 7,5 samozrejme nesmi clovek na to dupat... Po dalnici pri konstantni rychlosti 165km/h to jede okolo 10,5 kdyz jsem to zkousel jet porad 120km/h tak jsem jel za 7,8l ... Neresim turbo vstriky spatnou naftu apodob. Rano bylo -22°C a natocilo to na brnk... jen jsem slysel ze starter tocil nepatrne pomaleji... takze za me pokud clovek nenajezdi 50tkm rocne jedine benzin... ;)

Edit.: tankuju pouze Verva 100
Passat 3.2 FSI b6 EX-auto
Passat 3.6 FSI b7

Uživatelský avatar
auckland
Pilot
Pilot
Příspěvky: 770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od auckland »

A kdyz na to dupes a chces se vyradit, kolik si tenhle moturek veme?
Škoda Superb Combi Elegance Drive DSG; 2.0 TDI, 125 kW
Škoda Fabia; 1.4 MPI
Škoda Superb Combi Exclusive; 2.0 TDI 4x4, 125 kW
Passat 3C; 2.0 FSI
Passat B5.5; 1.9 TDI, 96kW

Tom.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 18.01.2012 11:48

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od Tom.cz »

auckland píše:
fox_mulder píše:Mám benzín 2.0 FSI 4motion Variant a po cca. 5 t. km mám průměr 3,47Kč/km. Z 80% mám ale krátké cesty po městě, kdy spotřeba kolísá kolem 9-10 litrů (teď v mrazech 11-12). Na dálku na šestku při pohodové jízdě kolem 90 km/h se dostanu i pod 7 litrů. Dlouhodobý průměr mám 8,8l.
Na OMV Carreru 100 mi vycházela spotřeba cca. o 1 litr menší a i motor se zdál o trochu tišší, ale většinou tam leju 95-ku.

A Dana Scully je s Passatem take spokojena? :mrgreen: :lol: :mrgreen:
Pokud si pamatuju, tak v době největší slávy X-Files dělal Fox M. reklamu na Ford Mondeo...

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od uncompromised »

Tom.cz: ze začátku se omlouvám, že jsem si tvůj příspěvek nepřečetl, ale je moc dlouhý a asi mě to zas až tolik nezajímá :D Já prostě chci porovnat, kolik vychází 1 km s naftou a benzínem, aby se pak podle najetých km, dala vypočítat rentabilita provozu. Tzn. jestli si nafta "vydělá" na případné opravy. U nových aut, je to bezpředmětné, tam je jasná nafta, kdo má najeto 180-200 tis s původnímy spotřebnímy díly, měl by radši volit benzín. Ale benziňák je taky motor a nevěřím, že každý jezdí 200tis km bez poruchy. Jinak já auto plánuju za cca 2 roky prodat a jak to počítám, 180ti tisíc se asi nedotknu, auto je v dobrém stavu, takže nákupu nafty nelituju. Do budoucna plánuju Caravellu nebo Multivana, a předělat na LPG ale s bezínovým motorem se jich dá spočítat na prstech jedné ruky a to ještě v top výbavě, což je pro mě zbytečnost :)

Tom.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 18.01.2012 11:48

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od Tom.cz »

cyberjak píše:Tak taky trosku prispeji do mlyna... :) Pred par mesici kdyz jsem vybiral passata tak jsem vedel ze chci automat kuzi a ze musi byt cerny a vybava aspon highline a 4x4. vic jsem neresil.. pak jsem zacall procitat forum a premyslet. můj roční nájezd se pohybuje okolo 20tkm spis min.. auto jsem chtel na vic roku a ne jen na zimu a pak prodat.. vsichni okolo me rikali kup naftaka budes jezdit za 5l a kdyz jsem jim rekl ze chci 3.2 tak me rikali ze jsem blazen ze budu jezdit za 15l apodob. Auto po 4tkm ma dlouhodobou okolo 10l ... Po meste se pod nejakych 13 nedostanu ale jakmile jedu treba do prace (15km z toho 4km po meste zbytek po okreskach) tak dojedu pod 10l v techle teplotach okolo 11. na ceste delsi jak 50km jedu okolo 8l a kdyz se clovek snazi tak se da jet i 7,5 samozrejme nesmi clovek na to dupat... Po dalnici pri konstantni rychlosti 165km/h to jede okolo 10,5 kdyz jsem to zkousel jet porad 120km/h tak jsem jel za 7,8l ... Neresim turbo vstriky spatnou naftu apodob. Rano bylo -22°C a natocilo to na brnk... jen jsem slysel ze starter tocil nepatrne pomaleji... takze za me pokud clovek nenajezdi 50tkm rocne jedine benzin... ;)

Edit.: tankuju pouze Verva 100
To se tak dobře čte, asi zahrnu 3.2 do výběru. Na město mám malej benzín (1.5l), pro cesty s rodinou se 3.2 určitě hodí!

cyberjak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 17.11.2010 16:41

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od cyberjak »

auckland píše:A kdyz na to dupes a chces se vyradit, kolik si tenhle moturek veme?
Hele ono vyradit a vyradit... Treba predevcirem jsem se vracel z hor 50km jsem jel pianko spotreba byla okolo 6,8l( po vetsinou cesty z kopce) a pak 10km pred cilem se se mnou chtela honit alfa takze otacky porad mezi 4-6tis a poradna palba chvilema 200 a prijel jsem za 8,9l...

Ale kdyby jsi jel jenom palbu tak se budes motat okolo 18l.... ( ale mezi nama to se fakt neda ) Ja osobe jsem mel nejvic 13l a to jsem to palil fest ale vesnice jsem dodrzoval jinak porad hoooodne nad limit (v zatackach porad blikala diskoteka esp :) )...
Passat 3.2 FSI b6 EX-auto
Passat 3.6 FSI b7

cyberjak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 17.11.2010 16:41

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od cyberjak »

Tom.cz píše:
To se tak dobře čte, asi zahrnu 3.2 do výběru. Na město mám malej benzín (1.5l), pro cesty s rodinou se 3.2 určitě hodí!
Hele ja bych ho uz nevymenil ... :) jj na mesto mam taky 1,7l ono tenhle motor(ta 3.2) se celkem dlouho i ohriva na to aby to jezdilo po meste a je to velky tezky neobratny... maly auto do maleho mesta je ideal... :) a pokud ti nevadi spotreba 8- 8.5l na delsi ceste tak bez do nej a hlavne ten pocit ze ono tech 184kw tam je kdyz chces predjet... a ten zvuk kdyz ho vytocis! :-)
Passat 3.2 FSI b6 EX-auto
Passat 3.6 FSI b7

Uživatelský avatar
auckland
Pilot
Pilot
Příspěvky: 770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od auckland »

cyberjak píše:
auckland píše:A kdyz na to dupes a chces se vyradit, kolik si tenhle moturek veme?
Hele ono vyradit a vyradit... Treba predevcirem jsem se vracel z hor 50km jsem jel pianko spotreba byla okolo 6,8l( po vetsinou cesty z kopce) a pak 10km pred cilem se se mnou chtela honit alfa takze otacky porad mezi 4-6tis a poradna palba chvilema 200 a prijel jsem za 8,9l...

Ale kdyby jsi jel jenom palbu tak se budes motat okolo 18l.... ( ale mezi nama to se fakt neda ) Ja osobe jsem mel nejvic 13l a to jsem to palil fest ale vesnice jsem dodrzoval jinak porad hoooodne nad limit (v zatackach porad blikala diskoteka esp :) )...

Tak to je hodne slusne! 3.2 FSI mi pri mem vyberu jen "problesklo" hlavou, pak jsem od toho ale upustil. Jak jsem zde jiz zminoval, jezdim hlavne mesto a bal jsem se, ze me to sezere :D

Jinak lisi se 3.2 FSI necim od "beznych" Passatu? Mam namysli jine brzdy atd..
Škoda Superb Combi Elegance Drive DSG; 2.0 TDI, 125 kW
Škoda Fabia; 1.4 MPI
Škoda Superb Combi Exclusive; 2.0 TDI 4x4, 125 kW
Passat 3C; 2.0 FSI
Passat B5.5; 1.9 TDI, 96kW

cyberjak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 17.11.2010 16:41

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od cyberjak »

auckland píše:
Tak to je hodne slusne! 3.2 FSI mi pri mem vyberu jen "problesklo" hlavou, pak jsem od toho ale upustil. Jak jsem zde jiz zminoval, jezdim hlavne mesto a bal jsem se, ze me to sezere :D

Jinak lisi se 3.2 FSI necim od "beznych" Passatu? Mam namysli jine brzdy atd..
Jo spotreba je v poho... No jak ktery konkretne u brd se delali dva modely jeden mel kotouce 312mm a jeden 345 ... Ja mam zrovna ty priplatkovy a 16'' kola se tam nevejdou takze jezdim i v zime na 17''
Ale jestli tam je neco v naprave jinak to netusim .... jo zadni kotouce budou taky vetsi nez u normal. Ted me este napada ze vlastne baterka je v kufru a ne pod haupnou.. Ale nejlepsi je ze 3.2 byvaj vetsinou hodne dobre vybaveny...
Passat 3.2 FSI b6 EX-auto
Passat 3.6 FSI b7

Tom.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 18.01.2012 11:48

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od Tom.cz »

A taky sou tuším všechny jen automat a 4M

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“