Passat 2.0 FSI-rady/zkušenosti

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Tom.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 18.01.2012 11:48

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od Tom.cz »

To je dobře, protože já benzín chci :-) Navíc to mám ještě omezený, že manželka chce kvůli psovi a kočárku kombíka. Ukecal jsem ji i na HB (Mondeo), ale sedan nepřipadá v úvahu :-(
A co ty? Jak probíhal prodej/koupě (to je Passat z Karlových Varů?) a řešil jsi nějak 4M?

Uživatelský avatar
auckland
Pilot
Pilot
Příspěvky: 770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od auckland »

Ne ne, je to z bazaru na Praze 10...Jelikoz jsem byl docela k ceskym bazarum skepticky a me predesle auto, ktere jsem take koupil z ceskeho bazaru, nebylo tak uplne v cajku, docela jsem se obaval...Pomahal mi s koupi mistni klubak Sved, ktery mi za uplatek auto proveril, zdali sedi najete kilometry, objednal prohlidku vozu mechanikem, veskera komunikace sla take na jeho bedra a jeste mi dohodl prijemnou slevu...Takze ja mel vse bez starosti a mohl se jen soustredit na vyber vozu..O 4M jsem nepremyslel, jezdim prevazne Prahu a zbytecne by mi to vice zralo...
Škoda Superb Combi Elegance Drive DSG; 2.0 TDI, 125 kW
Škoda Fabia; 1.4 MPI
Škoda Superb Combi Exclusive; 2.0 TDI 4x4, 125 kW
Passat 3C; 2.0 FSI
Passat B5.5; 1.9 TDI, 96kW

Mraca
Pilot
Pilot
Příspěvky: 811
Registrován: 31.01.2009 13:34
Bydliště: Ustecky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od Mraca »

auckland píše:
Tom.cz píše:No z venku vypadá hezky!! Těším se na víc fotek a nějaký povídání jak probíhala koupě. Taky se chystám na Passata a poučen z tohoto serveru se samozřejmě vyhnu naftě. Sice jsou naftová auta levnější a je jich větší výběr, ale já preferuji spolehlivost.
Jak tady psal kolega výše, že spotřeba je 10l po Praze, tak to si myslím, že je paráda, papírově by to mělo papat v městském cyklu dokonce víc.
Taky to vidím na 2.0FSi, ale přemýšlím, jestli 4M nebo ne? Asi to nechám náhodě a až narazím na nějakého pěkného Passata v kombíku rozhodnu se podle stavu.
Ze jsou naftaky levnejsi bych covece nerekl..Benzinu je malo a skoro nikdo je nechce, dnes holt leti nafta. Jen sehnat zachovalej kousek v benzinu 2.0 FSI, je docela nadlicky ukol. Preji stastny lov :!: :wink:
Ja bych rekl, ze je to presne naopak. Mnohem vetsi sance je sehnat krasneho a zachovaleho Pasika v benzinu nez v nafte. Uz jen kvuli tomu, ze maji mnohem mensi najezd km a od toho se vse odviji ;) Navic pokud se budou pravidelne dodrzovat veskere servis. intervaly, tak te FSI prezije :D Ale je mi jasny, ze se da narazit i spatnej kus...jako vsude...
VW Passat B5.5 Variant 4Motion 1.9TDi PD -Ex
VW Passat B7 Variant 2.0TDi CR DSG

Uživatelský avatar
auckland
Pilot
Pilot
Příspěvky: 770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od auckland »

Mas pravdu, mozna jsem to jen spatne napsal. Spise sehnat kousek dobre vybavenej, obecne benzinaku moc neni...
Škoda Superb Combi Elegance Drive DSG; 2.0 TDI, 125 kW
Škoda Fabia; 1.4 MPI
Škoda Superb Combi Exclusive; 2.0 TDI 4x4, 125 kW
Passat 3C; 2.0 FSI
Passat B5.5; 1.9 TDI, 96kW

Tom.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 18.01.2012 11:48

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od Tom.cz »

Papírově mají všichni stejně, kolem těch 120 až 140 tis km :-D

Uživatelský avatar
Švéd
Závodník
Závodník
Příspěvky: 587
Registrován: 01.10.2010 16:55
Bydliště: Praha, Frymburk

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od Švéd »

auckland píše:Ne ne, je to z bazaru na Praze 10...Jelikoz jsem byl docela k ceskym bazarum skepticky a me predesle auto, ktere jsem take koupil z ceskeho bazaru, nebylo tak uplne v cajku, docela jsem se obaval...Pomahal mi s koupi mistni klubak Sved, ktery mi za uplatek auto proveril, zdali sedi najete kilometry, objednal prohlidku vozu mechanikem, veskera komunikace sla take na jeho bedra a jeste mi dohodl prijemnou slevu...Takze ja mel vse bez starosti a mohl se jen soustredit na vyber vozu..O 4M jsem nepremyslel, jezdim prevazne Prahu a zbytecne by mi to vice zralo...

Děkuji za pochvalu :blush: ! Přeju mnoho šťastných kilometrů bez nehody! Jinak umýt, nafotit a koukej si založit vlákno v galerce, to autí za to stojí :wink: .

Závidím Ti těch 98.899km :mrgreen: !

D.
Je: SAAB 9-5 Aero - 232 kW/315k MAPTUN STAGE 5, 2002 - švédská střela
Je: Škoda Octavia 1.6 MPi 75 kW/102k, 2003
Bylo: VW Passat 1.9 TDi 96 kW/130k, 2002
Bylo: Sněhurka, 2.3 Turbo 220kW/300k, 1995

Uživatelský avatar
auckland
Pilot
Pilot
Příspěvky: 770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od auckland »

Jasne, jak jsme se dohodli. Az budu mit auto prevedeny a vypucovany, nekdy se u Tebe stavim, udelame nejake fotecky a poradne ho protahneme :wink:
Škoda Superb Combi Elegance Drive DSG; 2.0 TDI, 125 kW
Škoda Fabia; 1.4 MPI
Škoda Superb Combi Exclusive; 2.0 TDI 4x4, 125 kW
Passat 3C; 2.0 FSI
Passat B5.5; 1.9 TDI, 96kW

Tom.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 18.01.2012 11:48

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od Tom.cz »

Tak jak to jezdi? A hlavně kolik to žere?

Uživatelský avatar
auckland
Pilot
Pilot
Příspěvky: 770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od auckland »

Jezdi dobre :mrgreen: Musim uznat, ze prechod z Passatu B5.5 do Passatu 3C, je co se tyka komfortu docela znatelnej..Ja jsem s autem nadmiru spokojenej, hlavne si libuji ve vybave vozidla - Highline...Od te doby, co auto mam, jsem jezdil z 95 % Prahu a spotreba mezi 11-14l. Ale je fakt, ze ja jezdim kratke trasy a porad zkousim, co auto dokaze. Az se vyblbnu, snad se spotreba ustali v nizsich cislech :lol: Jel jsem i na dalnici a spotreba za 9l a rozhodne jsem ho nesetril :pleasantry:
Škoda Superb Combi Elegance Drive DSG; 2.0 TDI, 125 kW
Škoda Fabia; 1.4 MPI
Škoda Superb Combi Exclusive; 2.0 TDI 4x4, 125 kW
Passat 3C; 2.0 FSI
Passat B5.5; 1.9 TDI, 96kW

Tom.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 18.01.2012 11:48

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od Tom.cz »

Tak to je docela fajn. A tankuješ 95tku nebo něco lepšího? Ještě jsem slyšel že po nastartování má motor takový hrubší projev a potom se to uklidní a při vyšších otáčkách až jakoby dunivý, jak to vidíš ty?
Co se týká komfortu, máš tam kola 17tky?

Uživatelský avatar
auckland
Pilot
Pilot
Příspěvky: 770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od auckland »

Tankoval jsem jen jednou plnou u Shell V Power 95, ale az nadrz dojedu, zacnu tankovat asi u OMV MaxxMotion 100. Ano, s hlubsim projevem motrou souhlasim, je to jak hodne slabonkej diesel. A ten zvuk pozoruji spise, kdyz je motor zahratej. V kabine ale nic takoveho neslysis, jen kdyz opravdu stojis u motoru. Kola mam na leto 235/45/17 na zimu mam zatim plechace 16..

Pokud jsi z Prahy a planujes koupi Passatu s timto motorem, klidne si muzeme dat nekde sraz a svezu Te :wink:
Škoda Superb Combi Elegance Drive DSG; 2.0 TDI, 125 kW
Škoda Fabia; 1.4 MPI
Škoda Superb Combi Exclusive; 2.0 TDI 4x4, 125 kW
Passat 3C; 2.0 FSI
Passat B5.5; 1.9 TDI, 96kW

Estez
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 24.01.2012 14:28

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od Estez »

ahoj FSIckari,

tak jiz par tydnu take jezdim v 2.0FSi, 4Motion (variant). Az bude vice najezdeneno (zatim je cca600Km) tak napisu detailnejsi postrehy. Zatim vse sedi s vyse uvedeným, tzn. jak spotreba tak i zvuk motoru.
B7 Variant 2.0TDI_CFFB 4Motion Alltrack - uprava SGS Motorpower -
B7 Variant 2.0TDI_CFGC 4Motion Alltrack

Uživatelský avatar
auckland
Pilot
Pilot
Příspěvky: 770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od auckland »

Tak vitej a preji mnoho stastnych kilometru bez nehod :wink: Ja dnes resil "zavadu" s vikem kufru. Nesel zavrit, nejak mi zamrzl zamek kufru. Zajel jsem do podzemnich garazi a po hodce uplne v pohode...Ta zima :negative:
Škoda Superb Combi Elegance Drive DSG; 2.0 TDI, 125 kW
Škoda Fabia; 1.4 MPI
Škoda Superb Combi Exclusive; 2.0 TDI 4x4, 125 kW
Passat 3C; 2.0 FSI
Passat B5.5; 1.9 TDI, 96kW

Estez
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 24.01.2012 14:28

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od Estez »

auckland píše:Tak vitej a preji mnoho stastnych kilometru bez nehod :wink: Ja dnes resil "zavadu" s vikem kufru. Nesel zavrit, nejak mi zamrzl zamek kufru. Zajel jsem do podzemnich garazi a po hodce uplne v pohode...Ta zima :negative:
me vcera take nejak divne chroupalo u zadnich dveri, nicmene pres noc mam garazovano, takze no problem :)
B7 Variant 2.0TDI_CFFB 4Motion Alltrack - uprava SGS Motorpower -
B7 Variant 2.0TDI_CFGC 4Motion Alltrack

lawyer
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 08.01.2012 22:40

Re: Passat 2.0 FSI-zkušenosti/rady při koupi

Příspěvek od lawyer »

ahojte,
taky jsem si pred par mesici poridil 2.0 FSI ale turbo 147 Kw 200k a jsem spokojenej.Spotreba o neco vyssi,ale za to svezeni,komfort a servis pry levnejsi nez nafta to za to stoji.Jezdim po meste tak kolem 9l a mimo mesto jsem tak mezi 7-8l.ale ted jsem mi porouchalo nataceni bi-xenu :-( a nevim co stim,jinak vse okej spokojenost
VW Passat 3C variant 2.0 FSI Turbo BWA 147 KW highline 2006

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“