HUČÍ Haldex?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
davo_SK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 11.05.2019 11:31

HUČÍ Haldex?

Příspěvek od davo_SK »

Zdravim ludia.
Mam Volkswagen CC 3.6 V6 4motion 220KW , rv 2012 a..
Ked dlhšie jazdim, respektive po par prudkejších štartoch, alebo stači že idem na dialnicu tj (jazda okolo 130-140kmh aspon 5 minut)
sa začne ozývať hluk zo zadu. Ale kedy.. Iba vtedy ked pustim nohu z plynu. Automaticky ako len trochu stlačim plynovy pedál prestane.
Je to hluk ako keby kamion ide okolo. TJ spomalovaním sa meni intenzita hluku. Najviac to počuť mezi 140-110kmh po dlhšej jazde aj pri 80-40kmh. Ked auto vychladne, po cca 4-5 hodinach, už zase nič nepočuť.

Rozmyšlal som že to bude haldex. Lebo ten hluk sa ozyva iba ked pustim nohu z plynu nikdy inokedy, a tiež vtedy ked poriadne zaberie. Olej som menil nedavno, asi 2,5tis km dozadu. Pride mi to však ako keby z praveho zadneho kolesa.
Ten hluk je niekedy obrovsky a fakt nepríjemný.
Ma s tym niekto skúsenosť?? Čo to može byť. To že haldex je len moja úvaha.

Pred vymenou oleja som to však neregistroval. A registroval som to velmi kratko na to, ako som vymenil zimne kolesa za letne. Ale nemusi to mať spojitosť. (auto mam 3 mesiace, a vymenu naplni som robil až po 3-4 tyždňoch od kupy auta)

Moc krat dakujem za hociaký help.
Vlastné
Volkswagen CC - 3.6 FSI V6 220KW - 4Motion
A častá jazda tiež s
Skoda Karoq 1.5 TSI DSG
Skoda Octavia 1.2TSI
Opel Corsa 1.2 TwinPort

Stefan777
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 492
Registrován: 29.01.2016 14:37
Bydliště: Brno,Zurich

Re: HUČÍ Haldex?

Příspěvek od Stefan777 »

Začal bych kolama,hod tam zpět zimaky a běž to projet.Jestli problém zmizí jsou to kola jestli ne tak hledej dál.Je to zdarma a aspoň vyloučiš jednu z možností.

Odesláno z mého HTC One pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HUČÍ Haldex?

Příspěvek od Currahee »

Měnil jsi jen olej v haldexu nebo i v diferáku. Já mám haldex taky a plní se zvlášť Haldex a zvlášť diferák. Náplně jsou oddělené a každá je jiná. Podle toho co píšeš to spíš vypadá , že hučí diferák.
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
mirpie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 09.12.2017 19:33
Bydliště: Brno

Re: HUČÍ Haldex?

Příspěvek od mirpie »

už bylo hodně "mechaniků", co vypustili olej z obou skříní a doplnili jen jednu..
Passat B6 3.2 FSI

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HUČÍ Haldex?

Příspěvek od Currahee »

No, jestli nevypustil jen převodový olej z diferáku a nenalil tam hydraulický pro Haldex. To by řvoucí diferák vysvětlovalo.
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

davo_SK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 11.05.2019 11:31

Re: HUČÍ Haldex?

Příspěvek od davo_SK »

Currahee píše:Měnil jsi jen olej v haldexu nebo i v diferáku. Já mám haldex taky a plní se zvlášť Haldex a zvlášť diferák. Náplně jsou oddělené a každá je jiná. Podle toho co píšeš to spíš vypadá , že hučí diferák.
Neviem, ja som to hodil do servisu, že nech mi tam vymeni všetky naplne + veci ktore su opotrebovane.. Spytam sa ho na ten differak. Medzi tym som snim volal že skusi vypustit olej, a ked tam budu piliny tak je problem.. Ak nebudu, vrati povodny olej naspäť. Podla tohto čo hovorí tak, olej v diferaku ani nespomenul.

Napišem zase ked to spraví.
Tiež som rozmyšlal nad kolesami že ich prehodim naspať, toto spomenul aj on. Ale som brutalne lenivy človek. Tak to skusim ak haldex oleje budu vpohode.
Vlastné
Volkswagen CC - 3.6 FSI V6 220KW - 4Motion
A častá jazda tiež s
Skoda Karoq 1.5 TSI DSG
Skoda Octavia 1.2TSI
Opel Corsa 1.2 TwinPort

Stefan777
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 492
Registrován: 29.01.2016 14:37
Bydliště: Brno,Zurich

Re: HUČÍ Haldex?

Příspěvek od Stefan777 »

Tak je to správné tak se to má dělat,nejprve to složitější a teprve pak ty lehčí věci.Nechápu proč sem lezeš pro radu když jseš stejně líný zvednout zadek.Máš to řešit s mechanikem ten aspoň bude rád že si vydělá,vem mu do kufru i zimaky ti je za 500 přehodí a za dalších 500 to projede

Odesláno z mého HTC One pomocí Tapatalk

davo_SK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 11.05.2019 11:31

Re: HUČÍ Haldex?

Příspěvek od davo_SK »

Viac krat mi rady pomohli, viac krat som pomohol ja.
Teraz napríklad viem, že je tam aj zvlášť olej pre diferak. Nemusíš byť hneď útočný. Ja som velmi vďačný vždy za každú radu :-) Aj tebe
Vlastné
Volkswagen CC - 3.6 FSI V6 220KW - 4Motion
A častá jazda tiež s
Skoda Karoq 1.5 TSI DSG
Skoda Octavia 1.2TSI
Opel Corsa 1.2 TwinPort

davo_SK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 11.05.2019 11:31

Re: HUČÍ Haldex?

Příspěvek od davo_SK »

Takže:
Olej v diferaku bol uplne čistý a vpohode ✅
Olej v haldexe žiadne piliny nemal, tiež bol vpohode ✅
Samotny haldex ani kardan ani spojky žiadne poškodenie na pohlad nemali.
Cez vikend idem vymenit kolesa, naspäť na zimaky. Uvidime či to bude pokračovať.

Všimol som si že ten hluk sa dostaví skôr, keď je vonku teplo a sucho. A tiež ked už sa hluk dostaví (tj ked ide zotrvačnosť) a ja vtedy stlačim plyn (jemne alebo aj prudko) tak okrem toho že ten hluk zmizne, tak počuť aj take jemne ťuknutie/klopnutie (a tiež to ide od spodu). To klopnutie ale počuť pri cca 50-70KM/H
Vlastné
Volkswagen CC - 3.6 FSI V6 220KW - 4Motion
A častá jazda tiež s
Skoda Karoq 1.5 TSI DSG
Skoda Octavia 1.2TSI
Opel Corsa 1.2 TwinPort

siber
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 06.10.2013 18:38

Re: HUČÍ Haldex?

Příspěvek od siber »

nieco podobne som mal aj ja ..zadok sa cely rozvybroval od 2000ot. na 3 - 6 prevodovom stupni..bola to hardy spojka, odvtedy klud.
vw passat combi, 2,0 TDI, r.v. 2011, 4motion

VW Golf 7 1.6 TDI 81 kw

Stefan777
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 492
Registrován: 29.01.2016 14:37
Bydliště: Brno,Zurich

Re: HUČÍ Haldex?

Příspěvek od Stefan777 »

Tak doufám že tazatele to napadlo jako první že hardy spojka a vždyť psal že to mal u mechoša

Odesláno z mého HTC One pomocí Tapatalk

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“