ucpaný DPF?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
ED_13
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 16.03.2011 07:25
Bydliště: Jihomoravský Kraj

ucpaný DPF?

Příspěvek od ED_13 »

Zdravím, mám VW Passat 3C 125kw CR , najeto 238xxxkm a včera se mi rozsvítila na palubovce kontrolka DPF a hlásí mi to chybu DPF na maxidotu, trochu sem auto potrápil a kontrolka zhlasla, dnes ráno při cestě do práce auto začalo regenerovat a kontrolka opět aktivní..zítra bych měl jít na diagnostiku ke známému tak uvidím, nicméně chci se zeptat, když už svítí kontrolka je DPF už v háji nebo stím lze ještě něco dělat? Jinak můžu s autem dál jezdit? Do nouzáku nepadá.
VW Passat 3C 2.0 TDI CR 125kw DSG

Stefan777
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 492
Registrován: 29.01.2016 14:37
Bydliště: Brno,Zurich

Re: ucpaný DPF?

Příspěvek od Stefan777 »

Když svítí kontrolka měl by si okamžitě vypálit filtr,bliká protože je zanesen na max v rámci cyklu.Pořádně ho vypal ideál dálnice ale diagnostiku stejně udělej ať víš jak je na tom ten filtr

Odesláno z mého HTC One pomocí Tapatalk

ED_13
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 16.03.2011 07:25
Bydliště: Jihomoravský Kraj

Re: ucpaný DPF?

Příspěvek od ED_13 »

Tak dle diagnostiky to filtr není, údajně je tam nějaký nízký tlak a z prostoru motoru je slyšet jak něco profukuje, mechanik to prej bude řešit.Má někdo nějaké podezření co by to mohlo být?:-)
VW Passat 3C 2.0 TDI CR 125kw DSG

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: ucpaný DPF?

Příspěvek od KJirka »

typ mám, buď vyfouklo těsnění u turba nebo prasknul vlnovec. Ale může to být taky něco úplně jinýho. Typovat můžeš třeba na koně, ale u aut se hodí spíš šikovnej mechanik.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ED_13
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 16.03.2011 07:25
Bydliště: Jihomoravský Kraj

Re: ucpaný DPF?

Příspěvek od ED_13 »

Tak nakonec vadny EGR + Senzor odchýlky tlaku filtrau pevných častíc, proběhla regenerace přes VCDS a auto jezdí dál:-)
VW Passat 3C 2.0 TDI CR 125kw DSG

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“