Reset DSG - tovární nastavení bez VAG

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
VOTR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Reset DSG - tovární nastavení bez VAG

Příspěvek od VOTR »

Na Dieselpower někdo odstranil problém s nestandardním podřazovaním DSG, které se mě taky týká. (moje DSG 6 rychl. r.06 model 07) Někde našel návod jak resetovat DSG ale návodu už nepřidal a neodepisuje. Vygooglil jsem toto a prosím podělte se kdo to zkoušel nebo to aspoň může potvrdit,díky:

Návod na tovární nastavení:

1. Zapněte zapalování, ale nestartujte
2. prošlápněte plyn na podlahu minimálně na 5 sekund (někdo uvádí 15-20s) a pusťte jej
3. vypněte zapalování

Pro sportovní mód:
1. zapněte zapalování, ale nestartujte
2. prošlápněte dvakrát plyn na podlahu a pusťte jej
3. nastartujte

Uživatelský avatar
brett
Řidič
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: 28.10.2010 18:59
Bydliště: Praha

Re: Reset DSG - tovární nastavení bez VAG

Příspěvek od brett »

Ahoj,

tak tohle me ted zaujalo, mrknul jsem kalibraci pres google a nasel tohle

1. Turn the ignition ON, but don't start the engine.
2. Floor the gas pedal and hold it like that for 20-30 seconds.
3. Turn the ignition OFF, release the gas pedal.
That will NOT reset your DSG... Thats an old BMW tiptronic procedure.
The only way to reset it is with the vag-com. I did mine last night and trust me, if you reset it, you'll know. The engine has to be on, in park with your foot HARD on the brake. It feels and sounds like the tranny is going to drop right out of the car during the first part of the procedure as it goes through the engage calibration.

Takze to vypada ze jedine pres VAG
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... ft_Gearbox_(DSG/02E" onclick="window.open(this.href);return false;)

Uživatelský avatar
VOTR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Reset DSG - tovární nastavení bez VAG

Příspěvek od VOTR »

brett píše:Ahoj,

tak tohle me ted zaujalo, mrknul jsem kalibraci pres google a nasel tohle

1. Turn the ignition ON, but don't start the engine.
2. Floor the gas pedal and hold it like that for 20-30 seconds.
3. Turn the ignition OFF, release the gas pedal.
That will NOT reset your DSG... Thats an old BMW tiptronic procedure.
The only way to reset it is with the vag-com. I did mine last night and trust me, if you reset it, you'll know. The engine has to be on, in park with your foot HARD on the brake. It feels and sounds like the tranny is going to drop right out of the car during the first part of the procedure as it goes through the engage calibration.

Takze to vypada ze jedine pres VAG
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... ft_Gearbox_(DSG/02E" onclick="window.open(this.href);return false;)

tento příspěvek jsem taky četl ale pak jsem našel x dalších, kde popisují,že to funguje. Právě proto tento topic aby mi to někdo potvrdil. Nejjednodušší bude to zkusit sám :)

Uživatelský avatar
Kami3120
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1515
Registrován: 04.09.2010 19:52
Bydliště: Praha

Re: Reset DSG - tovární nastavení bez VAG

Příspěvek od Kami3120 »

Tak to je dost zajimave! a jak se bude chovat ten sportovní to bude na Dečku jako na Sku, zkusil bych to mozna ale co pak s tim... Zas budu muset za Manesikem :D V patek jdu na nový setrvák tak asi až po něm... :D

Uživatelský avatar
smashing
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Reset DSG - tovární nastavení bez VAG

Příspěvek od smashing »

Kami3120 píše:Tak to je dost zajimave! a jak se bude chovat ten sportovní to bude na Dečku jako na Sku, zkusil bych to mozna ale co pak s tim... Zas budu muset za Manesikem :D V patek jdu na nový setrvák tak asi až po něm... :D

setrvak sem taky nedavno menil... ver ze to bude jiny pojezdeni ted, nebude ti to tak cukat a bude to radit jemneji :) takze stim DSG nastavenim radeji pockej bo nebudes vedet cim to bylo :)))

Uživatelský avatar
VOTR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Reset DSG - tovární nastavení bez VAG

Příspěvek od VOTR »

smashing píše:
Kami3120 píše:Tak to je dost zajimave! a jak se bude chovat ten sportovní to bude na Dečku jako na Sku, zkusil bych to mozna ale co pak s tim... Zas budu muset za Manesikem :D V patek jdu na nový setrvák tak asi až po něm... :D

setrvak sem taky nedavno menil... ver ze to bude jiny pojezdeni ted, nebude ti to tak cukat a bude to radit jemneji :) takze stim DSG nastavenim radeji pockej bo nebudes vedet cim to bylo :)))
Mimo topic, kolik tě vyšel setrvák a práce? ve vw nebo mimo? moc dík, čeká mě to taky...

Uživatelský avatar
Kami3120
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1515
Registrován: 04.09.2010 19:52
Bydliště: Praha

Re: Reset DSG - tovární nastavení bez VAG

Příspěvek od Kami3120 »

tak o jsem zvedav na změnu zítra v 9 se na tom začne makat už se těšim! :)

Uživatelský avatar
smashing
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Reset DSG - tovární nastavení bez VAG

Příspěvek od smashing »

mas na co :) ta investice zato stoji, odpada riziko vyhoreni auta a konec rachtani pri studenem motoru :D

Uživatelský avatar
Kami3120
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1515
Registrován: 04.09.2010 19:52
Bydliště: Praha

Re: Reset DSG - tovární nastavení bez VAG

Příspěvek od Kami3120 »

vyhoření?

Uživatelský avatar
smashing
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Reset DSG - tovární nastavení bez VAG

Příspěvek od smashing »

no par pripadu jsem uz slysel o tom ze tim jak to tam rachta se to nadmerne zahriva a pak tam neco vzplane, nedavno jsem tak videl v Brne shorele CCcko - nevim ale jestli primo touto zavadou, ale bylo to taky DSG. Myslim, ze se tu na foru otom i psalo nekde, zkus pohledat

Uživatelský avatar
smashing
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Reset DSG - tovární nastavení bez VAG

Příspěvek od smashing »

ale to jsme odbocili od resetu DSG, taky by me to zajimalo jestli to funguje? Zkousel to uz nekdo?

Uživatelský avatar
VOTR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Reset DSG - tovární nastavení bez VAG

Příspěvek od VOTR »

smashing píše:ale to jsme odbocili od resetu DSG, taky by me to zajimalo jestli to funguje? Zkousel to uz nekdo?
Já jsem to zkusil a po dvou dnech můžu říct,že ihned je vidět rozdíl. Podle mě to smaže adaptační hodnoty. Co jsem se dočetl, převodovka se adaptuje - přizpůsobuje podle stylu jízdy. Postřehy: krásně plynule přeřazuje,podřazuje, řadí víckrát a motor nepodtáčí. Každopádně můžu s jistotou potvrdit, že se to projevilo :wink: já jsem spokojenej :lol:

Uživatelský avatar
smashing
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Reset DSG - tovární nastavení bez VAG

Příspěvek od smashing »

VOTR píše:
smashing píše:ale to jsme odbocili od resetu DSG, taky by me to zajimalo jestli to funguje? Zkousel to uz nekdo?
Já jsem to zkusil a po dvou dnech můžu říct,že ihned je vidět rozdíl. Podle mě to smaže adaptační hodnoty. Co jsem se dočetl, převodovka se adaptuje - přizpůsobuje podle stylu jízdy. Postřehy: krásně plynule přeřazuje,podřazuje, řadí víckrát a motor nepodtáčí. Každopádně můžu s jistotou potvrdit, že se to projevilo :wink: já jsem spokojenej :lol:
pekny :) tak to musim taky vyzkouset jak se dostanu domu, ktery jsi zkousel to seriovy nastaveni nebo sport?

Uživatelský avatar
VOTR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Reset DSG - tovární nastavení bez VAG

Příspěvek od VOTR »

zkoušel jsem ten první, držel jsem plyn asi 30s. Ten sport možná zkusím taky jen abych zjistil co to udělá.Není pak problém znovu nastavit ten první.

Uživatelský avatar
brett
Řidič
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: 28.10.2010 18:59
Bydliště: Praha

Re: Reset DSG - tovární nastavení bez VAG

Příspěvek od brett »

Tak me to nedalo a dneska sem taky zkusil obe varianty a musim rict ze necejtim rozdil. Jsou 2 moznosti - moje mapy odpovidaly plus minus oboum nastavenim nebo ta pravdepodobnejsi ze to nema vliv na funkci rostlinare.
V kazdym pripade mi pride nepravdepodobny ze neco takovyho lze provyst i omylem kdyz slapnu na pedal pri zapnutym zapalovani. Tyhle veci podle me musej byt vzdycky idiotproof. Navic jsem ani nezaregistroval jakoukoliv indikaci zmeny stavu...

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“