Závada parkovací brzdy

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Canas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 27.06.2015 06:42

Závada parkovací brzdy

Příspěvek od Canas »

Dobrý den pánové,

vím, že to tady o tom bylo napsáno hromada a taky jsem se to snažil pročíst co to šlo, ale zřejmě nikdo nemá obdobný problém jako já.

Jel jsem po dálnici a z ničeho nic porucha a musel jsem ke krajnici, tam jsem začal řešit co se stalo a zjistil jsem, že mi svítí kontrolka parkovací brzdy(a nápis, kteří mnozí znají: Závada na parkovací brzdě, podívejte se do příručky ) a taky kontrolka převodovky. Mohl jsem zařadit a popojíždět dopředu, ale dozadu se auto nerozjelo. Už při koupi auta mi bývalý majitel říkal, že měl známého, který měl problém s parkovací brzdou a nehnul se z místa a že je to častá porucha a že z toho důvodu si koupil pro jistotu náhradní tlačítko, které mi nechal, takže jsem si na to vzpomněl a snažil se ho na dálnici vyměnit, ale pořád stejný problém se závadou na parkovací brzdě.(je možné, že to nebyl žádný známý, ale že se to stalo jemu samotnému a že to tlačítko nebylo nové, ale vadné, ale vypadalo nepoužitě a nově :lol:.. každopádně tlačítko, které jsem měl připojené, když se to stalo bylo typu C a údajně nové bylo typu B ). Po skoro hodině u krajnice a zkoušení všeho možného mi pomohlo 20 vteřin zůstat s plynem na podlaze a poté nastartovat. Vše se zdálo OK tak jsem se rozhodl rychle vypadnout z dálnici, ale po 200m, stejný problém, ale dalo se pokračovat nouzově v jízdě tak jsem po pár metrech sjel a našel nejbližší parkoviště. Tam jsem zkoušel odpojit baterku, měnit tlačítko jedno za druhé a furt dokola, kontrolovat pojistky, ale nic. Až po dvou hodinách co auto stálo jsem nastartoval a vypadalo to zase v pořádku. Jezdil jsem po parkovišti a všechno v pohodě tak jsem se rozhodl vrátit domů, ale při nájezdu na dálnici opět stejný problém. Takže znova nouzově na sjezd a zaparkovat a poté odtah na laně domů.

Může být problém jen v tlačítku, když takhle blbnula i převodovka? Jen dodám, že se vše stalo v Holandsku a o to je všechno složitější, byl jsem nucen volat "žluté anděly" a po pár minutách mi bylo řečeno, že je asi problém s diferenciálem nebo něčím a ať to dám do servisu :fool:

Sorry za slohovku, ale chtěl jsem co nejpřesněji popsat co se stalo a jak se auto chovalo :pleasantry:


Díky za všechny rady a připomínky.

Ještě dodám, že jde o Passat 2006 r.v., 2,0 TDi 125kw automat variant

Canas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 27.06.2015 06:42

Re: Závada parkovací brzdy

Příspěvek od Canas »

Tak jen doplním info a třeba už někdo poradí 8O

Auto jsem odtáhl do ČR, dal do Volkswagenu, kde mi řekli, že je závada na převodovce(s mechatronikou) a výměna vyjde na 79 000 bez DPH, takže se tam dal repas a problém zůstal stejný. Za studena řadí bez problémů všechny rychlostní stupně a po 10 minutách vyskočí závada na parkovací brzdě a řadí už nouzově po třetí stupeň a bez zpátečky :roll: někde nějaký kabel? Elektronika? Nesetkal se s tím někdo? :roll:

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Závada parkovací brzdy

Příspěvek od hkr »

Tys dal repas převodovky a původní mechatroniku? :laugh:
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Canas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 27.06.2015 06:42

Re: Závada parkovací brzdy

Příspěvek od Canas »

Doufám, že ne 8O závada byla na mechatronice, takže se prvně měnila ta a když problém přetrvával tak se měnila celá převodovka.

Přiznám se, že se v tomhle vůbec nevyznám a myslel jsem, že je mechatronika součástí převodovky. Je to v servise tak doufám, že tam vědí co dělají :roll:

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Závada parkovací brzdy

Příspěvek od hkr »

Kdyžtak mě kluci opraví, ale co já vím, tak mechatronika se dá měnit samotná. Koukni na web sixty, má tam napsaný častý závady převodovek a jejich řešení. Pohledej google, sixta převodovky.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Závada parkovací brzdy

Příspěvek od yessmen »

Jasně a pokud to řadilo aspoň chvíli normálně tak je převodovka OK a problém opravdu jen v mechatronice.
Každopádně bez diagnostiky a načtení přesných chyb co tam byly ti nikdo neporadí, ani jsem ted nepochopil v jakým to skončilo stavu.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Canas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 27.06.2015 06:42

Re: Závada parkovací brzdy

Příspěvek od Canas »

yessmen píše:Jasně a pokud to řadilo aspoň chvíli normálně tak je převodovka OK a problém opravdu jen v mechatronice.
Každopádně bez diagnostiky a načtení přesných chyb co tam byly ti nikdo neporadí, ani jsem ted nepochopil v jakým to skončilo stavu.

Měl jsem to přímo u Volkswagenu, kde mi řekli, že je to mechatronika a dostal jsem výpis z diagnostiky. Ale doporučena byla celá výměna převodovky pokud se nepletu. To by nedávalo smysl? A když je vyměněná mechatronika i převodovka a pořád je tam stejný problém tak v čem to může být? :lol:

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Závada parkovací brzdy

Příspěvek od yessmen »

Tak to nevyměnily za novou
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Canas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 27.06.2015 06:42

Re: Závada parkovací brzdy

Příspěvek od Canas »

To mám radost, spěchám na to, dneska to mělo být hotové a měl jsem se vracet do Holandska. A v podstatě nikdo nic nevyřešil, problém tam je stále a nemám jak odjet... a musím čekat jak to dopadne, když mám auto nepojízdné a rozdělané :-/

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Závada parkovací brzdy

Příspěvek od yessmen »

To chce pořádně zdiagnostikovat, naměřit a nalogovat reálný hodnoty ze senzorů pokud chybové kody nestačí atp.. Pokud si servis neumí poradit je to bohužel jen smutný.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Závada parkovací brzdy

Příspěvek od KJirka »

to je takovej standardní postup servisů u nás. Nic neopravovat, vyměnit toho pokud možno co nejvíc, aby to bylo hodně drahý a problém dál zůstává. Měls to nechat dělat v tom Holandsku nebo ještě lépe asi v Německu. Už jen to, že s vadnou mechatronikou chtěj měnit celou převodovku je docela na přesdržku. Snad se nepletu, že mechatronika je u Sixty tak mezi 15 a 20 t.. Jsou to normální volové. Ale pokud to dělal autorizák, tak se vlastně ani nedivím. Oni totiž to DSG vůbec neuměj opravovat. Nemaj na to ani vercajk, ani servisní předpis. Jsou to jen měniči.
Naposledy upravil(a) KJirka dne 03.07.2015 18:14, celkem upraveno 1 x.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Závada parkovací brzdy

Příspěvek od yessmen »

Za 15-20 se dá šikovně sehnat úplně nová... bůhví třeba ani problém v DSG není když nikdo neví jaký tam jsou chyby v ABS nebo převodovce.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Canas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 27.06.2015 06:42

Re: Závada parkovací brzdy

Příspěvek od Canas »

Počítalo se, že jde jen o výměnu mechatroniky, takže je to v servise, který se zabývá výměnou a repasem turbodmychadel a převodovek a očividně to je složitější.

V Holandsku mi řekli cenu 250 000 kč za opravu, takže tam bych to nechal udělat rád, ale nemám na to :?

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Závada parkovací brzdy

Příspěvek od KJirka »

to si děláš kozy ! No hele píšeš bohužel trochu pozdě, protože bysme tě asi odkázali na někoho, kdo to fakt umí. Ale primárně je teď důležitý opravdu to důkladně diagnostikovat, ať neměněj věci způsobem pokus - omyl. Kde ti to dělají ? Město ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Canas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 27.06.2015 06:42

Re: Závada parkovací brzdy

Příspěvek od Canas »

KJirka píše:to si děláš kozy ! No hele píšeš bohužel trochu pozdě, protože bysme tě asi odkázali na někoho, kdo to fakt umí. Ale primárně je teď důležitý opravdu to důkladně diagnostikovat, ať neměněj věci způsobem pokus - omyl. Kde ti to dělají ? Město ?

Příspěvek tady byl už než jsem auto táhnul do ČR, ale nikdo se neozval. Mám to v Ostravě, prvně to bylo u Hellera(oficiální zastoupení VW) ale dát 100 000 za výměnu převodovky bez práce u tohohle auta nepřicházelo v úvahu a výměna mechatroniky měla vyjít na 15 000 se vším, teď je měněná celá převodovka za pomalu 30 ... Jsem s tím v Ostravě. A nutně potřebuju jezdit a být pojízdný a odjet :roll:

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“