Klimatizace neklimuje

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Klimatizace neklimuje

Příspěvek od teekey »

Dneska bylo moc pekne, auticko vyhrate, tak me napadlo vyzkouset klimu a byl jsem zklamany vykonem, resp. se mi vubec nezdalo, ze by klima fungovala. Mam aut. klimatizaci, nastavil jsem ji na LO (low) s aktivni volbou AUTO a ECON. Zkousel sem i nechat nastaveno pouze LO + AUTO bez ECON, ale vysledek nic moc, jenom ventilator foukal docela hodne.

Do ted sem mel zkusenosti pouze s manualni klimatizaci, ale s ni to nejde vubec srovnavat.

Koukal sem na motor a je tam neco, co me udivilo. Kladka na kompresoru se vubec netoci, vypada to ze remen pres ni jenom klouze. At sem nastavil co sem nastavil, tak jsem zadnou zmenu nezaznamenal. Kdyz sem zkusil pri vypnutem motoru pohnout s vnejsi casti kladky (stred) ten se normalne protacel.


Muze mi nekdo napsat, jak by to melo vypadat / fungovat? Diky
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

cyberjak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 17.11.2010 16:41

Re: Klimatizace neklimuje

Příspěvek od cyberjak »

mozna ze ti moc nepomuzu ale kazdopúadne kdyz to mas zapnuty na ECO tak je klima vypnuta!! takze kdyz ji chces pustit tak to musi byt vypnute(ECO)... K ostaztnim vecem se musi vyjadrit mechanici... :)
Passat 3.2 FSI b6 EX-auto
Passat 3.6 FSI b7

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace neklimuje

Příspěvek od teekey »

me hlavne zarazi ta kladka (kolecko) na klime, ktere stoji a vubec se netoci. Alespon driv co si pamatuji u jinych aut se kladka vzdycky toci na remenu a zabira jenom kdyz si zapnes klimu. Asi je kompresor KO.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace neklimuje

Příspěvek od teekey »

Nema nekdo zkusenost, zda na tom kompresoru v Passatu je nejake cidlo?
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Klimatizace neklimuje

Příspěvek od uncompromised »

teekey: tak pokud se kladka netočí a řemen jenom klouže, tak to urychleně oprav, protože ti pak může být horko ještě víc

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14723
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace neklimuje

Příspěvek od tornado1 »

na komplesoru je pouze ventil, který reguluje tlak v systému
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Alficek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 450
Registrován: 20.01.2010 14:04
Bydliště: Taus

Re: Klimatizace neklimuje

Příspěvek od Alficek »

teekey píše:me hlavne zarazi ta kladka (kolecko) na klime, ktere stoji a vubec se netoci. Alespon driv co si pamatuji u jinych aut se kladka vzdycky toci na remenu a zabira jenom kdyz si zapnes klimu. Asi je kompresor KO.
Starší kompresory mívají elektromagnetickou spojku, kolo (řemenice) by se točit mělo, ale osa kompresoru ne. Až po sepnutí elektromagnetem se systém sepne a točí se i osa.
Novější systémy (Octavia 2, Passat 3C) už elmag. spojku nemají, zato mají proměnnou velikost zdvihu řízenou regulačním ventilem.
Kdyby se ta kladka vůbec netočila a řemen přes ní "klouzal", myslím, že bys daleko nedojel, klínovej řemen by ti buď prasknul nebo třením shořel. Navíc je tam myslím i ochrana - pokud bys zadřel kompresor, měla by se kladka ustřihnout a točit dál, aby se nezablokovala.
Nech to napojit na plničku klimy, změří ti tlaky a množství média, popř. bys mohl získat nějaké informace po napojení na diagnostiku.
Můžeš tam mít málo média = nízkej tlak v systému. Kompresor pak běží na minimální výkon.

Honza_K
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 29.03.2012 10:51
Bydliště: New Village under Kleť

Re: Klimatizace neklimuje

Příspěvek od Honza_K »

Jenom taková malá poznámka, máš zapnuté i chlazení, tedy "AC"? Je to možná troufalé, nicméně někdy v režimu "AUTO" zůstane chlazení vypnuté. Tak snad jsem si nedovolil příliš :-)

sajosa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 15.12.2011 19:34

Re: Klimatizace neklimuje

Příspěvek od sajosa »

Alficek píše:
teekey píše:me hlavne zarazi ta kladka (kolecko) na klime, ktere stoji a vubec se netoci. Alespon driv co si pamatuji u jinych aut se kladka vzdycky toci na remenu a zabira jenom kdyz si zapnes klimu. Asi je kompresor KO.
Starší kompresory mívají elektromagnetickou spojku, kolo (řemenice) by se točit mělo, ale osa kompresoru ne. Až po sepnutí elektromagnetem se systém sepne a točí se i osa.
Novější systémy (Octavia 2, Passat 3C) už elmag. spojku nemají, zato mají proměnnou velikost zdvihu řízenou regulačním ventilem.
Kdyby se ta kladka vůbec netočila a řemen přes ní "klouzal", myslím, že bys daleko nedojel, klínovej řemen by ti buď prasknul nebo třením shořel. Navíc je tam myslím i ochrana - pokud bys zadřel kompresor, měla by se kladka ustřihnout a točit dál, aby se nezablokovala.
Nech to napojit na plničku klimy, změří ti tlaky a množství média, popř. bys mohl získat nějaké informace po napojení na diagnostiku.
Můžeš tam mít málo média = nízkej tlak v systému. Kompresor pak běží na minimální výkon.
Zdar, tak o elmag.spojku se nejedná,včera naplněno (600g), tlak taky max.(při plnění čidlo tlaku "cvaklo",diagnostika ukázala pouze snížení tlaku(po odsátí ), po smazání závad nic, všechno čistý ,po půl hodině běhu motoru nic.Jak plnitel(co mi plnil klimu- známej) tak i diagnostik(můj synovec)kroutili hlavou a zkoušeli všechno možný(co uměli) nic.tak čekám a zkusím ještě diagnostiku od bosche ,jestli něco najdu.Zaujalo mě"Navíc je tam myslím i ochrana - pokud bys zadřel kompresor, měla by se kladka ustřihnout a točit dál, aby se nezablokovala."je tu někdo, kdo by věděl víc?

sajosa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 15.12.2011 19:34

Re: Klimatizace neklimuje

Příspěvek od sajosa »

Honza_K píše:Jenom taková malá poznámka, máš zapnuté i chlazení, tedy "AC"? Je to možná troufalé, nicméně někdy v režimu "AUTO" zůstane chlazení vypnuté. Tak snad jsem si nedovolil příliš :-)
proč by to bylo příliš,každá rada je dobrá,ale není AC jen u manuálu?Já sám jsem AC nenašel(šel jsem se teď kouknout :) .Moc klimu nepoužívám (není mi to příjemný),ale když už jsem ji nechal naplnit,tak mě to se.e a iznervozňuje :D

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Klimatizace neklimuje

Příspěvek od uncompromised »

sajosa: novější modely mají AC, u starších je tlačítko ECON, tzn svítí-li ECON, je klimatizace vypnutá

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Klimatizace neklimuje

Příspěvek od ppfox »

uncompromised píše:sajosa: novější modely mají AC, u starších je tlačítko ECON, tzn svítí-li ECON, je klimatizace vypnutá
a pro doplnění : svíti-li AC je klimatizace zapnutá :wink:

edit : on vlastně píše, že AC nenašel - takže tvoje odpověď stačila - sorry...
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Alficek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 450
Registrován: 20.01.2010 14:04
Bydliště: Taus

Re: Klimatizace neklimuje

Příspěvek od Alficek »

Jestli ti běží správně kompresor bys měl poznat na plničce klimatuizace na budících tlaku pro vysokotlaké a nízkotlaké vedení.
Přílohy
kompresor.jpg

Uživatelský avatar
Martin110
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 11.02.2011 18:05
Bydliště: Ostrava

Re: Klimatizace neklimuje

Příspěvek od Martin110 »

Mě teda klima funguje, ale až po ohřátí motoru. zvlášť když je venku horko, tak je to fakt luxusní.... neměla by klima fungovat hned? Nevíte co by to mohlo být? (Chladivo doplněno, olej vyměněn i filtr) a předesílám, že "econ" zapnutý nemám :-) Nemůže být třeba špatný nějaký ten regulační ventil?
Passat 3C 2.0 FSi 4motion

sajosa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 15.12.2011 19:34

Re: Klimatizace neklimuje

Příspěvek od sajosa »

Alficek píše:Jestli ti běží správně kompresor bys měl poznat na plničce klimatuizace na budících tlaku pro vysokotlaké a nízkotlaké vedení.
No právě toto je ten problém,tlak zůstával beze změny a ten obrázek je pro jiný kompresor.Myslím si že je kompresor KO,kdyby tu byl někdo,kdo ví ,jestli lze opravit(repasovat),nebo aspoň potvrdit, že je to na nový.Našel jsem dokonce pro některé typy i opravný sady.Jinak aby nedošlo k nedopatření,jsem rozhodnutej pro nový( vyšel by mě na nějakejch 6-7 tisíc),ale abych ho nekoupil a ona to bude nějaká blbost(tuším ,že ne) :D

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“