Unik chladící kapaliny (bez louže a ne do motoru)

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
KonevGti
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 30.10.2011 17:16
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Unik chladící kapaliny (bez louže a ne do motoru)

Příspěvek od KonevGti »

Unik chladící kapaliny ! Já mám problém ztrácí se mi kapalina ale nikde neteče louže nikdy neni, jeden den doleju najedu za den 200 km a je fuč ale v motoru v oleji neni takže těsnění pod hlavou to asi neni, ale obcas když otevřu víčko tak se vrátí víc než bych čekal takže se někde hromadí a občas nateče nevim čim to děkuji za rady
VW Passat 3C

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Unik chladící kapaliny (bez louže a ne do motoru)

Příspěvek od mirke »

Tohle se tu už taky někde řešilo. Voda se opticky ztratila, po otevření expanzky se zase vrátila zpět. Čili se někde tvoří podtlak. Nejsem si jistej, ale když to tu řešili, tak někdo psal něco o prasklé hlavě. Ale fakt přesně nevím čím to nakonec bylo...zkus pohledat

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Unik chladící kapaliny (bez louže a ne do motoru)

Příspěvek od uncompromised »

kdyby to byla prasklá hlava tak je olej ve vodě, nebo voda v oleji, každopádně by se nic nevrátilo do normálu, po výměně vodní pumpy se mi to stalo taky, ale jenom jednou. Když jsem se na to ptal po servisch, tak prý se to občas stává.

klimp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 14.03.2011 13:17

Re: Unik chladící kapaliny (bez louže a ne do motoru)

Příspěvek od klimp »

Měl jsem podobný problém, při "forsáži" mi unikala kapalina, když jsem jezdil pomalu "kolem komína" tak nic, trápení 2 roky pak zjištěna mírně prasklá hadička , oprava cca500,-.

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: Unik chladící kapaliny (bez louže a ne do motoru)

Příspěvek od Sullaco »

Mě občas přetekla expanzka a voda se mi občas ztácela taky. Olej čistej voda čistá. Result: těsnění pod hlavou.

PS: to že po odšroubování kapalina přibyde je normální, když je natlakovaná z provozu v hadicích atd.

mavag
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 25.01.2008 13:56

Re: Unik chladící kapaliny (bez louže a ne do motoru)

Příspěvek od mavag »

Nazdar hoši,
taky se potýkám se strácením vody.
Passat 2.0 motor CBAB tedy CR (ne ČR je bohužel z F)mám ho 7měsíců a po 6000km jsem musel dolít cca litr chladičky.Na hadicích není nic vidět,olej čistej, voda taky.Máte někdo zkušenost s
timhle neduhem u CR motoru... Jooo ještě info -najeto "poctivých" 149000km a v F jsou lajdáci na servisky... :( a to jsem si myslel ,že tohle byla bolest PD motorů-no asi ne. :roll:

Díky za rady anázory

Uživatelský avatar
KonevGti
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 30.10.2011 17:16
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Unik chladící kapaliny (bez louže a ne do motoru)

Příspěvek od KonevGti »

Na 6000 se nediv u Passatú je to vcelku obvyklé že žerou vodu jediný který taki tuším ten s malou hlavou
VW Passat 3C

Passat98
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 16.08.2013 17:12

Re: Unik chladící kapaliny (bez louže a ne do motoru)

Příspěvek od Passat98 »

Mam ten samý problém, a kapl jsem nato.

Hoši měl jsem to samé, když jsem povolil expansku ( či jak se píše ) a voda byla zpět, a dnes se mi posralo vodní čerpadlo z toho... Tak pozor na to :/

Petr_Brno
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 21.04.2013 11:53

Re: Unik chladící kapaliny (bez louže a ne do motoru)

Příspěvek od Petr_Brno »

Ahoj. tento problém s kapalinou jsem měl na PICASSU. Voda po zahřátí hrčela přes AC pumpu ven - poznalo se to podle mokrého podběhu u spolujezdce, bohužel nepomohla výměna - další byla "mikrotrhlina" na hlavě...., a tam byla ta největší škoda :( . Určitě bych se podíval zda není naprasklé těsnění pod hlavou nebo něco obdobného. Petr

Uživatelský avatar
Milun
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 09.09.2011 18:10
Bydliště: Šošůvka
Kontaktovat uživatele:

Re: Unik chladící kapaliny (bez louže a ne do motoru)

Příspěvek od Milun »

me se to taky stalo, mel jsem ucpanou tu nadobku, a navic byla v haji pumpa, takze voda vydrzela tak 200km a byla fuc. Takze vodni pumpa to vyresila

Uživatelský avatar
gogin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 01.07.2009 12:47
Bydliště: Praha 5

Re: Unik chladící kapaliny (bez louže a ne do motoru)

Příspěvek od gogin »

Ja mel neco podobnyho na matizu, kdyz byl uplne novej. Nakonec to byla mikrotrhlina primo na vicku nadobky s chl. kapalinou. Vymenilo se a vsechno OK.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Unik chladící kapaliny (bez louže a ne do motoru)

Příspěvek od KJirka »

pokud tu vodu doléváš stále, tak se opravdu někam ztrácí a není to záležitost podtlaku v systému. Pokud praskne hlava, neznamená to ještě, že se musí voda dostávat do oleje nebo naopak. Klidně to tu vodu může spalovat. Většinou se to ale pozná už při startu. Ale tak, jak to u "vychytaných" motorů VW bývá, může to být samozřejmě taky úplně jinak.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
VOTR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Unik chladící kapaliny (bez louže a ne do motoru)

Příspěvek od VOTR »

Měl jsem to samé.nech si udělat tlakovou zkoušku,stojí to prd. U mě to byla prdlá těsnění pod hlavou.

djsaplat1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 25.10.2013 19:06

Re: Unik chladící kapaliny (bez louže a ne do motoru)

Příspěvek od djsaplat1 »

Zdravím mam VW Passat 1,9Tdi s DPF... pri dlhšej jazde mi chladiaca kvapalina zmizne z expanzky a ked ostanem stáť a otvorím nadržku tak sa vráti.... teplota je stála na 90 stupňov nekolíšea ked sa pozriem do nádržky tak tam idu slebé bublinky dolievanie vody každých 50 km voda je asi vyhádzá cez expanzku.... neviem či je to tesnenie pod hlavou alebo čo nemáte nejakú skúsenosť??? ďakujem za info pekný večer prajem

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Unik chladící kapaliny (bez louže a ne do motoru)

Příspěvek od KJirka »

no zřejmě těsnění, nebo hlava. Dokud to nerozebereš, nezjistíš to.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“