VYVAŽOVÁKY! !!!!!

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od sharik4x4 »

Umím opravit i novější vyvažováky, ale většinou to není potřeba vůbec řešit. Výměna tyčky u starýho typu 77mm- blbost. Nedělat!!! Většina těhle umělců aby vyndala tyčku ,sundá čerpadlo a aby ho mohla vyndat tak musí ven i středový ozubený kolo. A pak to nastane. Špatně dotáhlí kolo, špatně seřízená zubovà vůle, atd... No prostě děs . Ve snaze to vylepšit, spíš to skurvěj a pak je očesaný soukolí komplet a vylámamý zuby jsou všude. Někdy mám na jazyku větu : že jste se na to nevysrali na celou výměnu tyčky. Stejně jste nic nevyřešíi.

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Master »

Uz byl i nejaky pacient s motorem CFxx ?

Marty18106
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 24.10.2015 21:29

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Marty18106 »

Jo to je mi jasne ze pokud motor hned vypnu tak se nic nestane ale když jedu po městě tak mi DSG udržuje skoro volnoběžné otáčky a kontrolka tlaku oleje přece vyskakuje az od cca 1500 ot/min takže mužu jet třeba někde několik km v nízkých otáčkách a budu pěkně pomalu pridirat turbo a pak motor ! mistře Shariku to ze u starého modulu 77mm hridelka nestačí vyměnit chápu a co u novějšího 100 mm hridelka tam to taky nemá cenu nebo tam by se mohla vyměnit? A úprava novějších modulů stojí stejne jak úprava starších modulů? Nebo se to v něčem liší ta samotna úprava? A podle vás opravdu nema smysl upravovat novejsi moduly ? Ale kdyz uz jsou nake pripady protoceni tak proc ne ?Děkuji

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od sharik4x4 »

Tak výměna tyčky u 100mm, má částečně smysl. A to díky tomu že v hřídeli je pouzdro a je tam větší plocha , za kterou tyčka zabírá. Ale nechci tady rozpoutat chaos s vyměnováníˇ tyčky u novějších modulů. Protože spostu lidí se do toho pustí doma v garáži, protože proč si to neudělat sám . Jenže dlouhá tyčka nejde většinou ven na autě, takže modul ven . A to neskončí většinou dobře, protože 80% lidí nemá vůbec ponětí, jak to tam správně namontovat zpět. Takže z funkčního modulu udělají nefunkční a už to jede. Teda spíš nejede. Pokud bude mít někdo zájem řešit i novější typy modulů, není to až takový problém, ceny jsou praktycky stejný. Pár modulů pro motory CF.. jsem už dělal, ale jsou to fakt vyjímky. Nejvíc na to trpí nejhorší motor od VW 2,0biTdi , 132kw v multivanu.
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

Marty18106
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 24.10.2015 21:29

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Marty18106 »

No tak bych byl ochoten přijet někdy v létě na výměnu 100 mm hridelky k vám na motoru CBAB rok 2010 a při té výměně by se aspoň videlo v jakem stavu je to uložení a jestli bude v pořádku (což doufám že bude protoze to do 275 000km znalosti jen dalnice) tak vyměníme jen hridelku a pojedu zase zpátky do Prostějova... V podstatě pojedu z Prostějova do Liběšic nechat vyměnit malou levnou hridelku :-D stejne sem se tam chtěl jednou podivat znovu a vzít rodinu tak si uděláme výlet :)

edo172
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 25.02.2018 17:17

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od edo172 »

Takže aj ja by som sa chcel touto cestou poďakovať sharikovi 4x4 za profesionálnu a rýchlu opravu (výmenu) vyvažovaku.Cesta Košice-Liběšice-Košice 1600km stala celkom iste zato a teraz možem aj ja už kľudne spávať.Ešte raz veľká vďaka Ti sharik 4x4!!!

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od ppfox »

edo172 : dobře ty, ujede 1600 km a poděkuje a je spokojen a takhle to má být :good: :good: :good: to by si měli přečíst jelita co tu občas píšou, nepojedu někam 100km daleko, nebo mám to k tobě 80km a to se mi fakt nechce jet tak daleko atd...
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od KJirka »

jj. to máš teda pravdu. A je pěkný, že poděkuje. I když, jak říká Sharik, "od tý doby, co vymysleli peníze, už se nemusí děkovat" :laugh:
Ale potěší to.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Deivid »

Já jel za p. Šerberem ze Zlína a vůbec toho nelituju,vyměněno a super pokec o všem možném,víc se nakecalo teda :-)))Jinak spokojenost,při cestování s rodinou máte klid.Co se zadřeným motorem na dálnici cestou na nebo z dovolené......asi tak

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od sharik4x4 »

Tak já jsem rád, že jsou všichni spokojeni, že mohu pomoc lidem vyřešit problém. Vzájemné slušné je základ k tomu , aby se to v týhle republice pohlo k lepšímu. Takže pokud chceme něco změnit k lepšímu, musíme začít nejdřív u sebe.
A někdy mi je smutno z toho, když slyším ty story ,jak mu to támhle “opravovali” a řekli si za to randál a ve finále to zkurvili ještě víc než to bylo. Je to colosvětový úpadek řemesla. A bohužel bude hůř.

ladik danek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 16.10.2016 13:45
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od ladik danek »

Taky jsem jel z Ostravy v sobotu ve 3 ráno a vubec jsem s tím neměl problem. jsem rad že jsem u sharika byl a mám toto v pořadku. V době když jsem u něj byl,říkal mi,že k němu jezdí až Banské Bystrice,tak jsem čuměl teda.. A z Košic?? Dnes už chápu..
Myslim,že na těch našich starých vránách je dost dalších věcí jakoby pomsty VW a jsem rád,že vyvážováky jdou vůbec nejak opravit,upravit atd..
Ale myslim,že tady v CZ je nejvetší problém to že si koupíme auto za 200 co stálo 1,5 mega myslime si že budeme 10 let jen lejt naftu a machrovat na dědině že máme HL s chrompaketem... A pak přijde problem např. vyvažováky,nekteří začnou panikařit,že 6 litru je boha jeho palba a zkouší to způsobem jak popisuje sharik výše..No z mého pohledu ostuda jak cyp. A stačí pouze si něco o tom přečíst a pak zvednout telefon a je to v poho... A to je nemoc čecháčkovství... Ošulit,ojebat,jakoby ušetřit,a pak machrovat jaký nejsem king... No bohužel... Jsem se rozkecal,bo rum a kofola v sobotu mi dělá dobře,ale kolega z Košic mi fakt udělal radost svým postojem k věci... :good: :good:
Passat Variant 2.O TDI CR 100 kw 2009 Highline black pearl

ladik danek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 16.10.2016 13:45
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od ladik danek »

Marty18106 píše:No tak bych byl ochoten přijet někdy v létě na výměnu 100 mm hridelky k vám na motoru CBAB rok 2010 a při té výměně by se aspoň videlo v jakem stavu je to uložení a jestli bude v pořádku (což doufám že bude protoze to do 275 000km znalosti jen dalnice) tak vyměníme jen hridelku a pojedu zase zpátky do Prostějova... V podstatě pojedu z Prostějova do Liběšic nechat vyměnit malou levnou hridelku :-D stejne sem se tam chtěl jednou podivat znovu a vzít rodinu tak si uděláme výlet :)
Nemyslím si,že k sharikovi pojedeš měnit jen hřídelku. Mám CBA 2009 a ve 230tkm jsem k němu jel to udělat komplet jak řekl pan mistr,že by se mělo a to z Ostravy.A věř mi,spím v klidu. Jestli tam mám podle etky 77 nebo 100 mi bylo fuk.
Hodně jsem o tom četl,a pak telefon,domluva ten den v tolik hodin,dík+super pokec a rady grátis a bylo....zaplatil,několikrát poděkoval a odtáhl jsem směr do dom... jednoduché jak facka... :thanks:
Passat Variant 2.O TDI CR 100 kw 2009 Highline black pearl

Uživatelský avatar
Type-17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Type-17 »

Kluci mají pravdu! Auto jsem kupoval "po go motoru". Po třech tisících (od opravy cca 8000)mi to psalo nízký tlak oleje. Tak se vyměnilo čidlo a bylo to ok. Ale když už bylo auto na špalkách, tak jsme koukli na vyvažováky. Na jednom kolečku byly naštíple tři zoubky tak se vyměnilo a hřídel byla vyvařená (kulatá vložka a svar co-čkem). No po 13 000 km jsem skoro brečel. Takže jiný modul a repas u sharika, tak doufám že už bude klid.
Přílohy
20180222_121106.jpg
20180222_115016.jpg

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od KJirka »

se mi líbí, jak jsi kulantně napsal "naštíplé tři zoubky" :laugh: :laugh: :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Benetty »

KJirka píše:se mi líbí, jak jsi kulantně napsal "naštíplé tři zoubky" :laugh: :laugh: :laugh:
To teda, vorvaný je to jak stará ku*va a bůhví, kde ten bordel skončil

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“