VYVAŽOVÁKY! !!!!!

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
pastro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 02.12.2012 10:53

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od pastro »

děkuji za radu , moc si toho vážím a jdu do toho .

Uživatelský avatar
vencabrk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 14.01.2010 16:59
Bydliště: Blatná

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od vencabrk »

jak moc je složitý ten vyvažovák vyndat??

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Benetty »

vencabrk píše:jak moc je složitý ten vyvažovák vyndat??
není. Vyleješ olej, sundáš vanu, vyvažováky jsou na asi 10 šroubech. Když budeš mít řetěz, musíš ještě povolit napínák - poslední 4 fotky na straně této http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 4&start=30" onclick="window.open(this.href);return false; , musíš si označit v jaké poloze jsi to vyndal

Uživatelský avatar
vencabrk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 14.01.2010 16:59
Bydliště: Blatná

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od vencabrk »

supr dík za info já právě zatim zvažuju co koupit tak zatim hledam co bude nejlepší.. :-)

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Benetty »

vencabrk píše:supr dík za info já právě zatim zvažuju co koupit tak zatim hledam co bude nejlepší.. :-)
nejdřív to rozhoď, pak uvidíš, ale vždy počítej s tím horším

Uživatelský avatar
mareton
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 08.01.2013 21:42
Bydliště: Praha 8

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od mareton »

Tak v sobotu jdu se svým pašákem na první prohlídku k jednomu mechanikovi co je syn kolegy z práce. Za 500 se mi koukne co s tím vlastně všechno je. Stále mi to píše "emise-do servisu" a občas při startu i servis-ihned.... podle toho co mi řekne to bud zpátky vrátím do bazaru a nebo si to nechám. To auto se mi fakt zalíbilo a moc.... mohlo by teda trochu víc svítit.. na dálkový v pohodě, ale potkávačky, to je jak moje felina...
A když si ho teda budu nechávat, tak po našetření nějakých kachlí bych tě shariku4x4 rád kontaktoval a dohodli bychom se na nějakém větším servisním balíčku včetně toho vyvažováku..... Pokud máš zájem, tak se mi ozvi do soukromé zprávy, kolik by stálo vyměnit olej s filtrama, rozvody, ten vyvažovák a dále - to asi zvlášť, ale jen tak pro zajímavost kolik by bylo za kontrolu a udržbu toho haldexu? (Volej , filtry.. či ještě něco?) Díky a zatim...
Passat 3C 2.0 TDI 103kW 4 Motion 2006 BKP 176000 17kola a jako bonus "emise - do servisu" :-D

Moojay
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 10.05.2009 12:20
Bydliště: Praha

VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Moojay »

Udrzba vcetne haldexu a rozvodu bude tak do 8 tisic sakumprask, pokud vag ukaze neco zavaznejsiho, hodil bych to bazaru na hlavu. Vyvazovak omrknout pri vymene oleje. Pokud bude jen lehce otlaceny tak na to asi kaslat a menit longlife kazdych 15 tisic. Uz tu nekdo psal ze zatizeni sestihranu je zpusobeno hustym olejem nebo jezdenim n longlife dokud sova nezahouka :)

Uživatelský avatar
mareton
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 08.01.2013 21:42
Bydliště: Praha 8

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od mareton »

Moojay píše:Udrzba vcetne haldexu a rozvodu bude tak do 8 tisic sakumprask, pokud vag ukaze neco zavaznejsiho, hodil bych to bazaru na hlavu. Vyvazovak omrknout pri vymene oleje. Pokud bude jen lehce otlaceny tak na to asi kaslat a menit longlife kazdych 15 tisic. Uz tu nekdo psal ze zatizeni sestihranu je zpusobeno hustym olejem nebo jezdenim n longlife dokud sova nezahouka :)
No, tak pokud do 8 litrů sakumprásk i s matrošem (filtry voleje a co já vím co se mění ještě v těch rozvodech :-) ) tak to bych byl nadšen. Tak to doufám, že diagnostika nic závažného neodhalí jsem z toho auta velice nadšen... ale ten nápis na displeji :emise-do servisu a občas (každý den i když jsem s tímto autem jen 2 dny :-D a "servis ihned" mě přesvědčují o opaku... i když mi bazar vezme auto zpět, tak nevím co ty prachy za havarijko, povinné a co ta společnost co poskytla ten uvěr... :-/

Ale to je jedno nemůžu se dočkat na tu diagnostiku :-)
Passat 3C 2.0 TDI 103kW 4 Motion 2006 BKP 176000 17kola a jako bonus "emise - do servisu" :-D

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od uncompromised »

mareton: je to sice off topic, ale když v každém příspěvu dokola opakuješ, jak ti AAAčka vrátí peníze, tak si přečti toto: http://forum.cars.cz/opel-astra-g/viewt ... f=18&t=503 Pokud se ti opravdu povede to auto tam nechat, a moc neprodělat, tak budeš vůbec první člověk o kterém jsem kdy slyšel. Takže i když bude oprava stát o dost víc jak 8tis, samozřejmě ti to nepřeju, zvaž, jestli to nakonec nebude levnější varianta.

Uživatelský avatar
mareton
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 08.01.2013 21:42
Bydliště: Praha 8

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od mareton »

uncompromised píše:mareton: je to sice off topic, ale když v každém příspěvu dokola opakuješ, jak ti AAAčka vrátí peníze, tak si přečti toto: http://forum.cars.cz/opel-astra-g/viewt ... f=18&t=503 Pokud se ti opravdu povede to auto tam nechat, a moc neprodělat, tak budeš vůbec první člověk o kterém jsem kdy slyšel. Takže i když bude oprava stát o dost víc jak 8tis, samozřejmě ti to nepřeju, zvaž, jestli to nakonec nebude levnější varianta.
Jo, taky mám céčko... a vše co v tom protokolu o zkušební jízdě bylo zaškrtlé bylo drsné (všechno teče, všechno je opotřebovaný, všechno to rezne, sníženej výkon).... na to, že je to slabší než nový a že někde může být kapka oleje jsem nemohl nesouhlasit, ale to, že tam byla zaškrtlá nefunkční klimatizace, oproti tomu jsem se ohradil. On, že nemůže zaškrtnou , že je funkční, protože v zimě jí nemůže ověřit, jestli funguje.... tak jsem řekl, ať si to nechají a on to tedy přeškrtl, že je tedy ok a až v létě bude nefunkční, tak jí budou muset opravit... takhle tam přeškrtli více věcí.... a taky vyměnili gumy... atd... je to o dohodě.. každý tě pro zisk obere o co nejvíc se necháš... taky ze začátku se splátkama bych s pojištěním měl za auto za 180 000 (+30 000 za 3 roky pojištění) dát 320 000. Na jejich prezošce to vypadalo hezky, ale moje kalkulačka mi otevřela oči... pak ještě něco bez pojištění s extra cenou a přeplatil bych 60 , pak bez extra slevy a přeplatil bych 50 pak jsem řekl, že to tedy vezmu uvěrem jinde... a nakonec přišel jiný kravaták a dohodli jsme se tak, že akontace 120 000 a pak 6500 ve dvanácti splátkách ve kterých bude i havarijko... pak ještě mi slibovali povinné pod 3 litry a když jsem si šel auto vyzvednout, tak tam byla složenka na 6400, tak jsem řekl wtf? Jsme se dohodli jinak... tak dané co tam byla chvíli telefonovala a řekla 5200 pak jsem řekl, že přijdu jindy a sjednám si to jende, pak zase volala a najednou 4200... to jsme si plácli.... no, kdybych nebyl měkej, tak bych ještě mohli srazit cenu toho auta... myslím, že až tak 150 000 by si zasloužilo... nemělo totiž xenony... ale to kromě radosti znamená i starosti... trochu dražší oprava než obyč žárovka a věřím, že by praskli hned za vratama :-D.... ale sakumprásk, dostal jsem použitelné gumy na ráfky a do kufru ještě sadu nový zimních na další zimu.. takže spokojenost a pokud tam nebude nějaká skrytá chyba, tak jsem happy jako prase... z toho auta jsem na větvi.... :-) BTW: o áčkách byli i story, že někomu prodali auto, chvíli ho nechali s ním jezdit, pak přišli k němu do bydliště našli auto, rozbili zrcátko, vyndali klíče, odjeli a pak ho zase prodali někomu jinému s opraveným zrcátkem :-D
Passat 3C 2.0 TDI 103kW 4 Motion 2006 BKP 176000 17kola a jako bonus "emise - do servisu" :-D

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Benetty »

OT: je to všechno dobytek a to se ještě můžeme bavit o servisní knížce a za jak dlouho ti vyběhne olej. Jsou tu i lidi, kteří před koupí zjistili stočených 200 tkm. Já například u jednoho auta pro kamaráda z fóra 80 tkm a v bazaru jako by se nechumelilo. Samozřejmě, že to ten kluk nevzal a jsou tu další a další, možná by stálo za to založit na to téma "prasata jenž prodávají auta". Hm, jen posraný bussines

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Sullaco »

Lidi kupují co chtějí. Když dám do bazaru auto, co má najeto 300tkm, bude v perfektním tech. stavu, poctivý servis - plně doložený, nikdo si auta ani nevšimne. Když tam postavím vrak, co bude mít na tachu 130tkm, utrhaj mi ruce.

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Sullaco »

Dotaz: po zkušenostech, kdy kamarád zadřel díky protočenému imbusu Superba první generace po FL sem myslel, že 2,0 Tdi má vždy vyvažováky. Kámoš koupil nyní Oktávku II. myslím že r.v. 2006 2,0 Tdi 103 kw s DPF a prý tam vyvažováky nemá? Jak to je? Dík.

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od uncompromised »

Sullaco:jj, Oktávky vyvažováky nemají, nevím teda jestli úplně všechny motory, ale třeba BMM je to stejný co BMP jen bez vyvažováků a motory jsou údajně zaměnitelné

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Benetty »

uncompromised píše:Sullaco:jj, Oktávky vyvažováky nemají, nevím teda jestli úplně všechny motory, ale třeba BMM je to stejný co BMP jen bez vyvažováků a motory jsou údajně zaměnitelné
Je to přesně tak. Rozdíl v těch motorech je, že VW je při vys.rání dražší. Jak jsem tu někde psal, zjišťoval jsem k tomu víc a BMM je opravdu plugandplay za BMP.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“